Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 8


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

I-am luat Tamarei ceas de mana, digital, dar oricum nu știe să îl citească nici așa, și ne pune mereu să o întrebăm cat e ceasul ? :)) Răspunsurile sunt de tipul : este ora pranzului, ora este 5 de minute, ora este 1-2-3-4 :))

"5 de minute" înseamnă "5 minute", adică repede, în accepțiunea ei.

In continuare sucește silabele in cuvinte, de tipul "clotopel"  :))

Vrea să învețe chipurile sa scriw și să citească , iiam luat caiete și creioane dar nu are răbdare nici macar sa o învăț cum sa tina corect în mânuță creionul, nu mai zic de vreo linie...iar la colorat trage de trei ori și apoi spune că nu reușește și renunță..... Mă pune pe.mine să termin că " să fie frumos" :))

Vrea să se facă astronaut, de aici și zorul cu scris-cititul, dar se pare că încă nu vrea suficient :)) că i-am povestit cum astronauți învață foarte multe și fac mult sport, și se antrenează .... 

Este mare fan pastile, chiar trebuie sa fiu atenta sa le pitesc că am gasit-o că își dădea cu puf in gat, cu propolis, nu că era problema la asta, dar ideea sa le folosească singura îmi displace total, cine știe ce mai nimerește.... Dar nu știu cum se aruncă expiratele, soțul nu mă lăsa să le pun la gunoi că cică nu e voie, și că "o să" găsească el o soluție, dar inca nu am gasit-o....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca sunteti bine. [:)]

La Editura Montessori gasesti carti cu litere si punctate ca ei sa le uneasca si astfel sa formeze singuri literele.

Parca si la Editura Gamma au, unde poti sa stergi ce a scris si sa repeti de cate ori vrei tu.

Eu i-am luat Ioanei dar pe la 5 ani, acum daca copilul e precoce si vrea sa fie astronaut poti incerca sa vezi daca o atrage.

Cu medicamentele expirate intreaba la farmacie daca primesc. Ei oricum au un regim de colectare al deseurilor.

 

 

Azi merge mama sa ii faca breton Iulicai.

Are un voluuuuuum la par si nu vrea sa mai stea cu mot.

Ca sa nu strice ochisorii am ales varianta asta...sunt tare curioasa cand ajung acasa sa vad ce a iesit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aaa, avem cărți cu puncte, dar e nici nu tine bine creionul în mana, îl ține ca pe săpăligă :)) și nici nu are răbdare să exerseze , așa că probabil își va schimba meseria cat de curând , poate cu una mai ușoară :))

Cochetează și cu scena, se urca pe cutii și tine spectacole de magie, scoate iepuri imaginari și flori din pălărie .

A început în ultima vreme sa se rușineze de oamenii straini, se pitește in spatele meu și scoate nasul de acolo...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...