Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 8


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna,

 

ce faceti? Ce fac Tami & Iuli?

 

Matei nu prea mai vrea sa manance acasa, imi zice ca nu ii place cum gatesc.

I-am zis ca am adus mancare de la gradinita. Nu m-a crezut.

 

Are in continuare mucisori, am inceput sa-i dau colargol. De vreo 2 saptamani ii dau suc de catina cu miere. In rest este ok.

 

o zi frumoasa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Tamara , uite, bea lapte de măgăriță, e bun ..." Ea: "ceeee? Lapte de veveriță?!" :))

Am scăpat de muci și tuse, am renunțat la siropuri și am reluat păstură și lapte de măgăriță, de câteva zile, și acum in sfarsit a scăpat.... Ea, că eu am trecut prin toate fazele de răceală , ceva mai acut , deh, ca adultul obosit... Încă mai am urechile înfundate și nasul curgător, dar macar nu mai tușesc.

Ce știți de vaccinul antipneumococic? Tare mă bate gândul să îl fac tamarei, dar nu știu cu răcelile astea, cu grădinița, cu frigul.... Unii Dr zic că nu e problema, alții că nu, da reacții grave peste muci.,. Și cum muci o să tot avem .... Nu știu încotro...

 

Ca sa nu mai zic de cel antimenigogocic ... Și acela este pe to do list....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daisy, la mine a ținut faza cu mâncarea de la Gradi, ba chiar i-am zis că e gătită de educatoarea ei, care a vrut sa sanance copiii mâncare bună în weekend, acasă la ei.... :)) Minciuna sfruntată de care nu îmi este rușine deloc, pentru că refuza din cauza aspectului (ardei umpluți, dar îndepărtat arediul din start, deci carne...) Gustul era foarte bun.

La noi mai.merge cu sare, când nu vrea ceva, îi spun că poate să mai punea ea singurica sare daca i se pare mai bun așa, și nornornal că pune, dar foarte putina, că îi dau câteva bobite in palma., Și i se pare ei cumva personalizata....

 

Mai.nou pe locul întâi sunt cartofi prăjiți, probabil pentru că fac foarte rar :) 

"Tamara, tu ai mâncat azi fructe și legume pentru sanatate?" "Da, am mâncat cartofi... Prăjiți!!" :)) (Eu așteptam meniul de la Gradi de fructe :)) )

 

Mai merge cu meniul de pe la desene... "Vezi, și cățelușii mănâncă pizza" , "uite, x mănâncă supa, să facem și noi", "am luat rețeta de la bucătarul schelet și am făcut și eu supa de oase"

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf si eu ma gandesc la vaccinurile astea.

Banuiesc ca Ioana e prea mare pt ele, dar prin prisma evenimentului recent chiar m-a pus pe ganduri.

Si mai e o intrebare- protejeaza pt toate tulpinile?

Stiam ca nu sunt studii foarte aprofundate pt ca sunt vaccinuri relativ noi, daca am informatia coreta.

Pediatra mi-a zis ca a avut cazuri cu rotavirus la copii vaccinati si la unii a fost mai rea boala.

Greu, foarte greu......

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oare si in cazul Ror-ului se pierde efectul? 

Bravo printesei pentru acordurile gramaticale [:)]

Noi ieri am fost la plimbare si fetele au stat in parc in maneca scurta [fal] . A fost foarte cald.

Ati simtit cutremurul?

Eu nu -eram foarte obosita, dar l-am auzit pe sot cand a venit sa ne verifice [il]  ( de cand are Iuli manuta in  ghips dorm eu cu ea)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...