Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Rugaciunea dinainte de a adormi


redactor

Recommended Posts

  • Administrators

Nu suntem parinti care practica religia. Credem insa intr-un DUmnezeu care aduce bine sau are grija de aceasta planeta.

 

Inca de la primele cuvinte, mi-am invatat copilul sa spuna o rugaciune inainte de culcare. Si chiar si acum, adolescent - o spune in gand.

 

Rugaciunea dinaninte de a adormi este pentru el un fel de ritual de liniste.

 

Sunt curioasa daca si copiii vostri spun o rugaciunea inainte de somn.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si eu mi.am invatat copilul rugaciunea de seara(Inger,ingerasul meu [:)] )si a spus-o pina pe la 7-8 ani,cind cumva ritualul de seara s-a schimbat.

 

Eu imi amintesc cu mare drag de perioada rugaciunii de seara,poate si pentru ca imi evoca amintiri cu baiatul cind era mic...

 

(edit.eu recunosc ca desi am momentele mele de razvratire si miniie,cred ca Dumnezeu exista,cred in puterea divina.Deci am luat rugaciunea de seara ale copilului ca pe ceva ...normal,cumva l-am indrumatpe drumul asta,desi era al meu ,nu al lui.Nu l-am fortat insa niciodata,adica atunci cind a renuntat la ritualul asta,am luat situatia exact asa cum a fost.)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

si la noi e inger, ingerasul meu, cu voce "audibila", de cand era bebelas. tatal nostru il spun in gand; insa nu e o regula de fiecare seara

si m-am trezit acum cateva saptamani ca le spunea fratilor (care nu vorbesc rom.), f corect, inger ingerasul meu, mangaindu-i pe frunte.  [:)]

e inca mica si probabil se va pierde momentul asta al nostru, de legatura si intimitate. pana atunci insa, profitam  [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

si la noi e inger, ingerasul meu, cu voce "audibila", de cand era bebelas. tatal nostru il spun in gand; insa nu e o regula de fiecare seara

si m-am trezit acum cateva saptamani ca le spunea fratilor (care nu vorbesc rom.), f corect, inger ingerasul meu, mangaindu-i pe frunte.  [:)]

e inca mica si probabil se va pierde momentul asta al nostru, de legatura si intimitate. pana atunci insa, profitam  [il]

frumos spus ! Intr-adevar momente pretioase! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Nu suntem parinti care practica religia. Credem insa intr-un DUmnezeu care aduce bine sau are grija de aceasta planeta.

 

Inca de la primele cuvinte, mi-am invatat copilul sa spuna o rugaciune inainte de culcare. Si chiar si acum, adolescent - o spune in gand.

 

Rugaciunea dinaninte de a adormi este pentru el un fel de ritual de liniste.

 

Sunt curioasa daca si copiii vostri spun o rugaciunea inainte de somn.  [flo2]

 

Al meu se roaga /ne rugam impreuna in fiecare seara,citeste biblia,asculta "predici ".dar rugaciunea nu e ca o poezie....e mai mult ca o marturisire/confesiune cu ce are pe inima ,la care adauga rugaminti pt cunoscuti...si multumiri pt tot ce avem si primim....rugaciunea asta  e scurta dar la obiect...cu cuvinte care ii fac sens. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...