Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

American coffee - facuta de italieni


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Multumesc, doamnelor! Asta e o parte a gradinii.

 

Are si o zona de decking cu ghivece mari dreptunghiulare de ceramica alba cu plante verzi, are o zona de astroturf (de calitate excelenta, superb de real) si o zona cu plante cu flori si 2 tipuri de palmier (dintre care unul de vreo 5m inaltime - Real Cubana). Insa, cum am spus, nu e doar meritul meu, am avut noroc cu Oscar, un domn mic si agil, cu reale calitati de gradinar, care a inteles exact cerintele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello. 

Ploua, ploua de ieri, 10grC si bate vantul. In concluzie, ieri cand am iesit de la serviciu am luat-o la pas prin oras, mi-am platit ceva facturi, mi-am luat niste pantaloni bleumarin de stofa foarte frumosi. 

M-a inviorat ploaia asta. Acasa am spalat 2masini de haine si am calcat tot ce-aveam din week-end. Sunt in grafic.  [:D]

Azi ultima zi de curs. Foarte aeriana tanti, ma intreb cum traiesc oamenii astia. Nici o legatura cu realitatea.  [ph34r]

Alex a terminat HP5, dar vad ca n-o atrage altceva. Cred ca e obosita. E in saptamana altfel si toata ziua picteaza la scoala, altceva nu fac. Vineri merg in excursie la Sighisoara si apoi vacanta de o sapt. 

Pa voua.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ploua si la noi...mi-au plecat amicele si au luat cu ele vremea buna!!! Am avut un weekend superb, ne-am plimbat, am ris de ne-au durut falcile la propriu...a fost o reincarcare de baterii extraordinara. Acum imi pare casa goala :(

 

Ieri am iesit la diner cu o cumnata de-a mea. Planuim o vacanta de familie (socrii si toti cei 5 copii - fratii si surorile sotului - cu respectivii soti/prieteni/copii). O sa fie prima oara cind merg pe un cruise ship si m-au pus sefa la organizare - 16 persoane. Croaziera este in iunie 2018 si cica trebuie de acum sa fac rezervari pentru dinner, spectacole, etc...mie mi se pare ireal de devreme!

 

Copilul mic a primit primele doua accepturi care vin si cu burse de merit (acopera ceva mai mult de jumatate din tuition, dar nu si room & board) la universitati particulare. Este un inceput bun si a inceput sa ii mai treaca putin anxietatea. Oricum, mai avem drum lung pina la decizia finala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari si de la noi,

 

Suntem la ortoped ...iar. Pe Alex il doare in cot, de vreo 2 luni ...am devenit paranoica, ma gandesc ca cine stie ce are.

 

Sunt foarte suparata pe el ...ieri a ocolit svoala Flaviei, numai va sa nu mai vina cu ea si cand a ajuns acasa, i-a spus barbatului ca Flavia e cu ek, in casa (barbatul era sus si el jos). Flavia in timpul asta suna pe tel, ingrijorata ca nu mai vine Alex.

 

Cand barbatul l-a confruntat, cica nu a auzit cand taica-sau a intrebat de Flavia, desi a raspuns ca e jos, langa el ...si asa a tinut-o toata seara, ca el e nevinovat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, ce curs faci? Nu-mi amintesc, scuze. 

 

Ant, felicitari pt acceptari. Unde ar vrea el? Unde prefera, presupunand ca primeste si finantare si tot?

 

Buflea, sa stii ca si noi am trecut si partial inca trecem cu O. prin faza de "scuturat" de sora-sa mai mica. De unde s-au inteles fantastic de bine de cand s-a nascut A. si pana pe la 12 ani ai lui O., de mai mult de 2 ani e cand rau, cand f rau. In vara asta am inceput sa simtim ceva urme de acceptare din nou, dar merge greu ca acum incepe sa o respinga asta mica pe ea. Ma astept ca peste 2-3 ani (cand gap-ul de dezvoltare va scadea din nou) sa revina a fi prietene. Pt asta insa am evitat cu tot dinadinsul sa i-o bagam pe sora-sa mica pe gat. Efectiv, cu buna stiinta, am evitat, chiar daca asta a insemnat iesiri in familia restransa (adica noi 2 doar cu cate una dintre ele, numai asa ca sa nu mearga impreuna). Am aratat maxim de intelegere, desi imi venea sa le crap capul, dar am strans din dinti si a ajutat!!!

 

In toamna asta cand a inceput si A. secundara, am mers pana intr-acolo incat sa-i spun sa nu cumva sa parasca ce face O. la scoala, ca asta era disperata ca A. va da din gura tot ce se intampla pe acolo. Deci, i-am zis ca daca nu e ceva grav care implica violenta, droguri sau alcool, sa  se abtina sa-mi zica orice despre sora-sa. Si functioneaza! O. a happy si ne spune ca ii era groaza ca A. o sa dea pe gura tot ce face ea acolo, dar uite ca nu e asa nasoala cum si-a inchipuit ea si mai nou mananca de bunavoie impreuna in pauza odata pe saptamana . Yuppyyyyy [il] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata voua.  [cit]

Sunt foarte adormita, la 19.00 am ajuns acasa aseara. 

In plus m-a enervat si pe mine Alex ieri  [zirea] . S-a inghesuit la iesirea din bazin si a luat 2picioare in cap, apoi nervoasa cum era a dat si cu piciorul de marginea bazinului. S-a apucat de plans mai mult de nervi decat de durere.  [zirea] Apoi, acasa, si-a adus aminte ca trebuie sa faca un dovleac ptr scoala azi, un craft.  Am stat langa ea sa-l termine ca era tarziu si era terminata si ea. 

Si ieri trebuia sa-mi iau rochia de la curatatorie.  [fri] Sper sa ajung azi. 

Caro e doar un o certificare ISO. Daca dura mai mult de 5 sedinte cred ca puneam de o revolta.  [ph34r]

Pa voua. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa lamuresc ...drumul lui Alex de la middle school spre casa trece pe la scoala Flaviei. Ies amandoi la aceeasi ora, deci nu exista nici o obligatie sa vina impreuna, pentru ca Alex vine de mai de departe. Daca totusi Flavia, cateodata, sta dupa scoala cu niste prietene, mi s-a parut firesc sa ii spun ca atunci cand trece Alex spre casa, sa vina cu el. Numai cateodata ...

 

Dar se pare ca copiii astia ai mei nu mai vir sa-si dea buna ziua pe strada. 

 

In fine, i-am spus Flaviei sa nu il mai astepte pe Alex, daca il vede sa il ignore, nu cumva sa il agite pe Maria Sa Adolescentul.

 

Iar Alex nu se va duce la petrecerea de vineri, la ziua unui coleg ...sa nu-mi spuneti ca e prea extrem. S-au adunat mai multe, atitudine, disrespectful, bullying his sister dat replici la orice, acum minciuna ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, nici ai mei nu erau in mari iubiri fratesti la virsta asta...nici vorba sa aiba acelasi cerc de prieteni sau chestii in comun. E o faza si asta. Nici acum inca nu sint extrem, extrem de apropiati (nu isi fac confidente) dar sint la stadiul de discutii la volum normal :) :) Cred ca odata cu maturitatea, se apropie. 

 

Carolinah, pentru el, top 3 sint: University of Maine, College of Charleston si Clark University. Tineti pumnii!

 

Dana, succes la curs...si eu ma tirasc inca sa termin. Mai sint inscrisa la niste webinare si sa vad cum le inghesui in ziua de lucru ca nu suport sa le fac dupa program. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...