Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

American coffee - facuta de italieni


Recommended Posts

O, mama, ador parcurile astea cu catarat (park aventura). Noi nu cred ca am ratat vreunul pe unde am trecut. Cea mai temerara este O., n-as fi crezut in veci pt ca in rest e destul de kkcioasa si nici nu e in vreo forma fizica prea grozava. Si e greu frate, dar ce ne mai place!

 

Aici pe insula este unul cu trasee serioase la final. Au mers si cu scoala si au fost extreeeem de dezamagita ca le-a lasat numai pe traseul mediu doar pana la jumatate. N-au putut ele sa demonstreze ce tari sunt:))))

 

Cand am fost in vara la unul pe continent, a fost faza aia cu aruncatul in gol de care zice Aqai. Oooops, am inghitit toti 4 in sec pana am vazut cum era treaba de fapt, dar si asa cand te vezi acolo sus de tot si trebuie sa te arunci, nu ti-e tot una! Prima a fost tot O., care a ezitat si apoi a sarit. Si noi dupa ea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[flo2] Buna dimineata ladies,

 

E week end  [aerob]  si vacanta la noi. Se schimba si ora in noaptea asta ! 

De plecat nu stiu unde plecam, exclus cu avionul ca ne am trezit tarziu si preturile sunt nesimtit de mari. Important e sa ne odihnim un pic.

Azi cred ca e un targ de hand made, ne uitam putin pe acolo.

 

un week end cat mai frumos  [flo2] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi ! 

Eu sunt supărata pe Alex, mi-a spus învățătoarea ca este obraznica la școală. I-am luat electronicele o saptamana si nu va avea petrecere de ziua ei daca nu se cumințește. 

A venit din excursie franta. Șofer tânăr, a condus aiurea, câtorva copii le-a fost rău si au vomat, inclusiv Alex. I-am făcut un dus, a mâncat un iaurt si la 19,30 deja dormea. A dormit 12 ore.  [:)]

Program administrativ azi. Stam pe lângă casa ca sapt viitoare avem bairam.

Târg de antichități si cărți este si la noi sapt viitoare. 

Un week-end plăcut si vouă. Pa.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m-am intors de la inot si ma pregatesc sa atac supermarketul. Flavia si-a invitat o prietena maine sa scobeasca dovleci ...si vrea unii cat mai mari ...roll my eyes.

 

Auziti, dovlecii astia pateaza ? Sunt convinsa ca o sa dea pe jos si vrea sa stiu daca trebuie sa stau cu carpa dupa ele sau nu.

 

Alex a ratat petrecerea de ieri ...a avut un bot de zile mari. Nu-i nimic, o sa mai fie petreceri.

 

Cica de maine se strica vremea si la noi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, nu cred ca pateaza. Te referi la gresie, nu?

 

Si A vrea sa scobim dovleci. Eu n-am niciun chef ca e munca grea si dovlecii sunt cam scumpi aici (deh, pamant mai degraba stancos). Daca uita si azi, am scapat, ca n-am timp de asa ceva in timpul saptamanii (mama groaznica ce sunt [bib] ).

 

Ieri am fost sa gratarim (da, ati auzit bine) la 2100m, la un loc special amenajat. A fost f fain, dar ne-a cam inghetat fundul la 17 grd [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] . Stiu, penibil, dar ne-am invatat cu temperaturi inalte. La 20 de grade spunem ca e racoare si bine. Baietii si O au mancat porc  [ups]  si eu am mancat o dorada mica la gratar. A n-a vrut sa vina, a ramas acasa si s-a dus ulterior la o prietena din vecini.

 

Azi vreau sa mergem la plaja si la o inghetata italieneasca bestiala, apoi maine o luam de la capat. 

 

Fetele au liber pe 1.11, asa ca profita si merg de Halloween la 'colindat' si petrecut/sleep over-uit care pe unde.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si am uitat sa va zic ce discutii am cu A ca nu poate sa mearga desculta la truco o trato (asa se zice in spaniola) pt ca e noapte si periculos ca poate calca in cioburi, pietre, rahati de caine etc etc. Frateee, discutiiiiii, ca asta e costumul ei, ca anul trecut a mers incaltata doar in dresuri albe subtiri (whaaaaat?????) si n-a avut nimic etc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi ploua, ploua si ploua si e frig. 

Ieri n-am prea fost in forma, am stat in pat o grămadă.

Azi dimi am făcut curățenie si m-am manichiurat.

Alex e cu Iulia, a lamurit-o Iulia cum e cu radicalii la mate si apoi au trecut la Comonwelth.  [:-)))] 

Au scos toate pistoalele (de apa ) ale lui Alex si au trecut la război.  [batcap] Acum dansează.  [dan]

Noi nu scobim dovleac. Afara n-am unde- l pune si in casa îmi mucegăiește. Decoram cu baloane cu fete diavolești luminoase si ghirlande cu dovleci de hârtie. 

Alex a citit din Coraline si aproape se urca pe mine in pat, ii este frica.  [fri] 

Unde ați dispărut ? 

Pa vouă.  [flo2]  [floare3]  [flo]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, inclusiv O (15 ani peste 2 sapt) se costumeaza si umbla dupa bomboane. Si sunt multi copii de varsta asta care vin dupa bomboane. M-am mirat si eu...

 

Si costumele nu le cumparam. Le facem, ca fetele mele sunt originale, deh. Adica le fac majoritar eu, vai mama mea! Insa anul asta le-am zis sa inventeze altceva, ca nu mai am chef de cusut. Si asa a fost, am putin de lucru, iar cea mai elaborata parte a 'costumului' este machiajul pe care il executa desenatoarea familiei (O). Nici macar nu mi-au cerut bani pt vopsele de fata, s-au dus si si-au cumparat singure cu banii din plata saptamanala [fal] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...