Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

American coffee - facuta de italieni


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ati vazut ce s-a intamplat in Manhattan ...e plina lumea de nebuni. Nici nu stii cum sa te mai feresti ...

 

groaznic! uffff! 8 morti...

ce se mai aude le la fatza locului? tu/copiii unde erati?

chiar ma gindeam la tine. nici nu-mi pot sa-mi imaginez cum e sa traiesti , sa muncesti...in asa oras mare si populat.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi tuturor. Va aduc cafeaua. 

Finally 2 zile de CO. Dezmăț, nu alta.  [batcap]

Ieri am fost la cinema cu Alex si varul ei, am văzut Micul Vampir 3D. E ultima data când ma mai duc la 3D cu ei. Am ieșit de acolo cu o durere de cap infernala. An zăcut ieri pana seara in pat. 

Azi gătesc ciorba cu ardei umpluți si am programare la coafor. Rochia mea nu e gata inca, azi merge al meu sot după ea la croitoreasa ca eu nu mai ajung.  [zirea]

Avem si un târg de antichități la care m-aș duce . 

Bizi weekend. 

Va pup, pa.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de urari! Sunteti niste dragutze!

 

La noi a fost vacanta asa ca am fost tare ocupata :). prima saptamana am stat eu cu fetele si am facut tot felul de activitati, iar saptamana asta Maya a fost in camp unde a facut velo dupa amiaza si escalada dimineata si Eva la bona.

Miercuri a fost liber, asa ca m-am sarbatorit 2 zile si 2 nopti :).

 

Maya a fost extrem de obosita. Anul asta, nu stiu ce musca i-a intepat pe aia de la minister, ca au dat saracii copii 7 teze in prima perioada. In plus fiecare a fost data de 3 ori : nivelul unu pt portocaliu (ca nu avem note, avem culori), luai nivelul mergeai mai departe la bleu, luai bleu, mergeai la verde. Maya a facut f bine : 5 verzi si 2 albastre.

Abia astept sa vorbesc cu invatatoarea sa inteleg si eu care e faza, ca pt 9 ani mie mi se pare mult prea mult. Avea zile cu 5 evaluari???? WTF

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Weekend, ura!!! Din pacate sunt setata sa ma trezesc la 5 dimineata, asa ca pana la ora asta am bagat o tura de rufe la spalat, eliberat masina de vase, pregatit micul dejun, dar astept somnorosii sa se trezeasca, am udat florile si am facut un pic de curatenie pe balcon. Afara sunt 5 grade acum, probabil ca noaptea ceva mai putin. Am o logie deschisa, plina cu flori. Nu stiu ce sa fac cu ele. Am muscate semicurgatoare... sunt pline de flori. Nu vreau sa inghete, dar si sa le duc in boxa asa pline de flori, parca e pacat. Mai am niste crizanteme, ar trebui sa fie rezistente la frig... le urmaresc weekendul asta si poate le duc, ele nu mai sunt inflorite. 

Acum beau cafeaua si-mi "fac lectiile". Fii-mea are nevoie de ajutor la chimie si fizica. Daca la chimie e floare la ureche, la fizica trebuie sa revad intai teoria. Unde, frecventa, pendul  [batcap]   nu-mi mai aduc aminte prea multe. Are si ea saptamana asta vacanta, dar a invatat mai mult decat in timpul scolii. Referate, prezentari ppt, pregatit teme, teste online, teze, are de citit o carte ciudata la germana... Dar macar e in clasa a10a (echivalentul din Ro). Ce povestesti tu, Coca, pentru 9 ani mi se pare mult. Aici in primele 4 clase e asa o abureala - nici asa nu e bine.... apoi se trezesc brusc in clasa a5a ca nu fac fata. In clasa a9a deja de pierd o multime de copii, unii dintre ei chiar buni, dar care nu stiu sa invete si parintii nu au nici o preocupare in directia asta. Am senzatia ca emigrantii si mai ales est-europenii sunt foarte bataiosi. 

 

Va las cafea aburinda, ceai de iasomie si negresa cu banane  [flo2]  si ma intorc la studiat pendulul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi  [flo2]

La Multi Ani Coca !  [flor]  [balo]

Teze la clasa așa mica ? Si eu m-am mirat. In ce constau ? 

Alex se pregateste ptr un sleep-over. E in extaz. 

Ptr vacanta a avut de citit 5 povesti si de notat titlul, autorul si personajele. 

La mate 10 pag de culegere. 

Zice ca le-a făcut, eu n-am verificat nimic. 

Pa vouă.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...