Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

American coffee - facuta de italieni


Recommended Posts

Mik, ma bucur ca mama ta e mai bine.  [flo2]

 

La noi la inceput de octombrie a fost Festivalul anual de teatru. Biletele s-au vandut cu 1 luna inainte , inclusiv la teatrul de papusi.  [flo2]

 

Am inteles ca acum urmeaza un Festival de folk si imediat incep concertele de Craciun.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neatza ladies,

 

beau cafeaua si incep sa ascult 

 

 

 

in caz ca va intereseaza :)

 

il revizuiesc in avans sa vad daca e de interest sa il urmaresc cu little scientist Alex tonight

 

care Alex lucreaza cu mare entuziasm zilele astea la cartea nr3.

 

preview:

 

Luckily we're staying half of summer break. That night i couldn't sleep  so i went to get a cup of water and watch some tv.

That's when i noticed that one of the sculptures was missing so i looked out the window. Something was there on the dock, yes i was certain now and it was carrying a small lobster? I silently went back to bed and fell asleep. The next morning i woke up and convinced myself it was a dream so i had breakfast.

But when peeking outside, I froze. The gargoyle was moved just barely; you'd have to look very hard to see it....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, a mai avut doua tentative de-a lungul timpului .... prima pe cand a vea vreo 6 ani, o poveste ilustrata cu "the money shark" sau asa ceva. 

 

pai la compuneri e altceva, alea sunt teme, nu sunt in timpul si termenii copilului, normal ca nu le plac.

 

am avut aseara sedintele cu parintii... mai, i-am zpis husbandului ca a ratat o seara de laude pe toate planurile. 

 

La alex mi-a psus mme invatatioare ca nu are absolut nimic de spus. ca e un copil fantastic, studios, atent cuminte, ajuta pe altii (numai eu stiu cat e de nefericit acasa cand tre' sa mentorezez elevi de clasa a doua, dar se pare ca la scoala nu lasa sa se vada). Care copil cuminte si studios imi povestea pe drum cum la fotbal un copil il tot sicaneaza si loveste si s-a suparat si l-a luat la alergat "to kick him" (!!!!) si a avut o problema ca pantalonii de iarna i-au limitat miscarile. what????

 

Iara T. are o invatatoare super anul asta. e inimaginabil de calma, ca se calmeaza si el prin influenta. a zis ca e super-bright si ca academic toate merg bine. ma rog, are de recuperat o sectiune de geometrie ca a fost bolnav acasa, dar i-a explicat T ca sa nu se ingrijoreze ca eu anul trecut cand au facut geometrie l-am invatat toata curicula din clasa a 6-a oana in a 8-a asa ca are nevoie doar de o recapitulare rapida.

 

gata cu lauda, la munca cu mine.

 

ah, la noi a nins azi noapte. si berry m-a trezit din ora in ora. de cand a venit frigul, ar manca non stop si fiindca nu ii dau de mancare non stop s-a hotarat sa ne picheteze dormitorul si sa miaune la usa ....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Aqai ptr baietii studiosi !!  [flo2]  [flo2]

 

Eu sunt suparata pe Alex, iar si-a dat in petec si a vorbit urat cu maica-mea, asa ca ieri n-am vorbit deloc cu ea (a ajutat si faptul ca ma durea capul ingrozitor si am dormit 3ore) si nu-i fac petrecere de ziua ei. Acasa cu rudele poate, dar in oras nu. I-am spus ca nu mai tolerez comportamentul asta si sa se gandeasca bine ce face de acum inainte ptr ca n-o sa-i placa consecintele. Aseara imi trimitea biletele de iertare. Nu mai sunt impresionata ptr ca asa face de obicei.  [smulgpar]

 

Am stat mult peste program luna trecuta, week-end-uri ocupate si ma ajunge oboseala in urma. 

Am observat ca incepe instantaneu sa ma doara capul de la zahar. Deja beau cafeaua si ceaiul neindulcite. Am sa-mi gatesc week-endul asta si ceva fara carne. 

 

Pa voua.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In decembrie e ziua lui Alex, mai am timp sa ma razgandesc, nu ?

Dar nu, n-am s-o fac, am zis ca nu si nu ramane. 

 

Imi vine sa rad mie de mine !  [batcap]  Tocmai m-a sunat colega de birou sa-mi spuna ca nu vine toata sapt viitoare ptr ca si-a fisurat ceva la brat si e in ghips.  [batcap]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, felicitari, la cat mai multe sedinte din astea de laude

 

Dana, sa ti treaca supararea repede  [flo2] cu ziua ei e cam mare pedeapsa, parerea mea.

Incearca sa discuti cu ea. Am unul cu gura mare, dar uneori nici nu isi da seama ce a zis, il ia gura pe dinainte, trebuie lucrat la diplomatie, noi inca nu am facut progrese.

 

un week end frumos si linistit va doresc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Thank you, Ladies!

 

Adevarul e ca uneori simt ca am niste copii grozavi (cand nu imi vine sa-i jupoi si sa le pun sare pe fund, sa ne intelegem :D)

 

legat de scoala, nici unul nu e de 10 pe linie, dar fiecare are ceva-ul lui care o sa-l duca acolo unde or sa isi doreasca, pe cand s-or prinde unde vor sa ajunga. am asa o convingere.

 

bine, pana atunci tata-su baga matematica cu palnia in capul lui A :))) si programare. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...