Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

American coffee - facuta de italieni


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata! Raportez friggggg si burnita. In weekend mi-am cumparat o geaca mai groasa, paltonul nu mai facea fata. Anul trecut am facut iarna in haina fara probleme. Fii-mea zice insa ca gecile de fas sunt asa niste chestii urate... nu sunt potrivite decat la ski. Placut sau nu, nu vreau sa fac frigul, asa ca eu mi-am luat o geaca, care mie mi se pare draguta si sic, ei o sa-i inghete toate cele in palton.

Toate florile sunt in beci, o muscata era cam moale, cred ca o pierd. Cum ne-o fii norocul. Facut curat, spalat, mancare, m-am vopsit, am avut invitati la masa. Am restanta la calcat insa  [batcap]  [batcap]  [batcap] Am facut cu fii-mea la chimie si ma scoate din minti faptul ca in clasa a 10a fac materie pe care eu am studiat-o in primul an de facultate, dar nu au facut materie pe care noi am facut-o in clasele 7_8...

Acum sunt pe drum spre job. O sa fiu prima cu seful, o sa trebuiasca sa-i povestesc de spargerea de vineri si e asa o drama queennnnn  [smulgpar] nu stiu cum sa ma dau lovita sa se crizeze la altcineva...

Las cafea aburinda si ceai fierbinte pentru toti cei infrigurati. Caro... un mojito ceva? Glumesc. As face schimb oricand cu tine.  [flo2]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza Ladies,

 

Devoska, sper ca dimineatza neplacuta a trecut pa acum... si sa iti fie de bine geaca!

 

eu am iesit ieri cu o prietena si catelul ei la doggie park... am facut ture prin viscol inghetat si fulgi timpurii. am dus apoi cateii la dog wash. Miss Berry e atat de soft si miroase atat de parfumat acum, o placere.

 

tot weekendul asta m-am uitat si la filme. Southpaw, okja si valerian and the city of a 1000 planets.

 

nu pot sa spun ca sunt mai castigata cu nimik. stiu ca okja ar fi trebuit sa ma impresioneze, dar deja si povestea asta e asa un clichee... si nu vad sanse sa fie in viitorul traibil de noi altfel, asa incat nu mai consum emotii.

 

m-a cuprins disperarea si era sa plang de neputinta dimineatza cand am vazut copiii mei, absolut aerieni, cum erau imbracati ca de vara, la ce ora tarzie, si fara nic cea mai vaga idee ca ar trebui sa isi pregateasca masnusile si caciulile pe care dumnezeu mai stie doar unde le-au impractiat la 2 zile dupa ce le-am pus in circulatie. 

 

la sfatul husbandului, am plecat la munca. nu isi gasesc manusi si caciuli, sa nu iasa in pauze afara. 

 

singurul lucru care imi da o stare de bine e my kenzo flower. parfumul meu de iarna. 

 

ma duc sa vad ce anume prioritizez pt azi la munca

 

o zi buna sa aveti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello voua. Inca la slujba, am terminat cam ce-mi planuisem si acum astept autobuzul. 

Aqai, trebuie sa caut si eu filmul ala cu 1000planete. In week-end. Aseara m-am straduit sa vad Ghost in the shell pe HBO, l-am lasat la jumatate, foarte aiurea mi s-a parut.  [zirea]

Am facut curat in balcon cum planuiam, cu Alex si am curatat si dulapul ei de jucarii din camera mare. este 1/2 gol.  [fri] Nu pot sa cred, imi vine sa plang. Si-a pastrat cateva papusi, ceva jucarii, jocurile n-am vrut eu sa le dau si le-am pus la depozitat. Am intrebat-o daca nu vrea o papusa de mos/ziua ei, a zis ca nu, dar daca mai poate adauga pe lista, ea adauga un halat de baie ca cel vechi ii este cam scurt.  [alcool] Am fost foarte deprimata. Eu, nu ea. 

Testamentul lui Abraham/Igor Bengler e asa o abuuuuureeeeeaaaalaaaaaa. 

Pa.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma distrez de una singura citind despre ipoteticul cavaler cruciat John, care crede ca luptand pt dumnezeu si ierusalim va ajunge in rai.

 

odata ajuns la locatia cruciadei (a3a), john was amazed to discover that even the wicked Saracens shared his beliefs. True, they were a bit confused, thinking that the Christians were the infidels and that the Muslims were obeying the god's will. Yet, they too accepted the basic principle that those fighting for god and jerusalim will go straight to heaven when they die.

 

they were a bit confused :)))) this is funny

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot io.  [:D]

Buna dimi, va aduc cafeaua.  [cit]  ( oare nu s-ar putea muta emoticonul asta mai in fata ? ) .

Eu sunt la slujba, astept sa-mi faca astia statuie in fata firmei.  [hia]

Sapt trecuta am impuscat o criza de fiere si am lipsit 1zi de la serviciu, colega mea a venit la birou cu mana in ghips, dar nu poate sa scrie si tasteaza foarte incet, sapt viitoare sunt 2zile libere (Sf. Andrei si 1 dec ) si uite asa se aduna hartiile la mine pe birou. 

Ieri am mai luat o gramada de globuri si beteala alba, i le dau lui Alex de Mos Nic si ziceam ca asa vrea el sa facem bradul anul asta.  [fri]  [pk]  I-am luat si un set de bowling mic, pana la urma nu strica sa primeasca si ceva jucarii ca tot copil este.  [flo2] Si am luat si o instalatie noua de pom, ca nu m-am putut abtine.  [il]

Acum la treaba. PA.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost cu Alex la dentist, s-a plans vreo 2zile ca o dor dintii si i se muta durerea cand sus, cand jos. Mi-a fost teama de vreo carie, dar nu sunt, in schimb ii cresc maselele de 12ani si sus si jos.  [alcool] Fata asta e foarte avansata cu dantura. Dr zice ca dintii arata foarte bine si s-ar putea sa fi mostenit gene bune, de la mine  [:D] . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...