Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

American coffee - facuta de italieni


Recommended Posts

Neata si de la mine si o ceasca de cafea,

 

Ne invartim asa : rutina, lectii, concursuri, spectacole,frig, grrr.... nici macar brad nu am luat. La centrul de unde cumparam deobicei se pun in vanzare in week end, dar am dat cutiile jos si am amenajat locul. 

Am luat doua trei cadouri, sapt viitoare vreau sa le mai iau un joc si ceva de imbracat.

 

 

Buflea, frumos week end numai cu fata [flo2]

 

Unde or fi celelalte fete : Didi, Devoska, Letitia, Lea ? [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello voua, noi am intrat in atmosfera de Craciun. avem o lene in noooooi. Aseara am jucat remy cu Alex cateva ture ca n-aveam chef de altceva. Azi merg la chef, o petrecere de Mos Nic/Craciun cu colegii de serviciu. Nici de asta n-am chef, dar ma sacrific.  [:D]  [fri]

Sper ca pe week-end sa ajung sa aranjez ceva pe-acasa. Si trebuie neaparat sa ambalez cadourile, macar sa nu stie ce sunt, daca tot le vede.  [ups] 

[flo2]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata. 

Google zice ca azi este sarbatorit Jan Ingenhousz. El este cel care a descoperit fotosinteza si a folosit o reteta proprie de imunizat ptr prima data contra variolei. Ati stiut asta ? Daca da, bravo voua! eu n-am stiut. 

 

http://www.independent.co.uk/news/science/jan-ingenhousz-who-was-he-photosynthesis-science-google-doodle-birthday-smallpox-discoveries-a8098296.html

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Aici sunt, Judoka [flo2] , va citesc in fiecare dimineata!

 

Aqai, felicitari pentru noul job!!! Sa fie ceea ce iti doresti si sa-ti faci timp pentru tine!

 

La mine serviciu e cu suisuri si coborasuri. Niciodata nu am fost asa de constienta ca un IQ ridicat nu asigura nici macar un nivel mediu de EQ, iar un sef slab (ca sa nu zic prost, orgolios) poate strica usor o echipa, demotiva oamenii... Mi-e teama ca-mi dispare avantul si o sa ajung ca ceilalti sa ma uit la ceas asteptand cu nerabdare ora de plecare. Trebuie sa raman motivata, sa invat cat mai mult si la o adica sa plec... singurii care ma motiveaza sunt patronii firmei. Nu stiu cat sa cred din ce zic ei ca ar avea in plan pentru mine... nu mai am incredere in nimeni, or sunt in pasa proasta, or ma paste menopauza  [batcap]si-si bat hormonii joc de mine  [:-)))] 

Tata e in spital, a fost deja operat. Nimic grav, o operatie de rutina, dar e rau cand esti departe. Parintii au noroc cu fratele si cumnata mea, care sunt alaturi de ei din toate punctele de vedere. Ma simt inutila si uneori data la o parte. Banuiesc ca asa se intampla cand esti departe.

 

In weekend-ul trecut am facut bradul si decorat casa. Sincer, nu vroiam sa fac nimic, fiindca in ianuarie ne mutam si trebuie sa ma apuc de impachetat, nu de despachetat ca sa mai am ceva in plus de impachetat. Fii-mea insa m-a rugat sa facem pomul si sa decoram. 

 

Azi e liber in Austria, e nu stiu ce sarbatoare religioasa, asa ca sunt acasa. Ne-am hotarat sa coboram sa impachetam, aranjam tot ce este in boxa  [batcap] Abia mai am loc sa intru acolo si e destul de spatioasa. Trebuie sa triez lucrurile si sa mai dau din ele. 

 

Dana vio, n-am stiut, dar cea mai fericita o sa fie fii-mea cand am sa-i spun.  [flo2] Chiar aseara vorbeam de fotosinteza si ce desteapta se simtea ea prin clasa a2a cand le spunea la colegi de fotosinteza si ei habar n-aveau ce e aia. Si apoi se intreba daca macar pronunta cuvantul corect  [:-)))] 

 

N-am cumparat cadouri, n-am nici cea mai mica idee. Atipic pentru mine, care mereu cumpar cu drag pentru altii, niciodata pentru mine. Stiu doar ca eu vreau niste scaune anume pentru dinning room, care costa o caruta pentru un amarat de scaun, dar mi s-a pus pata pe ele. Niciodata nu mi-am dorit neaparat chestii materiale... e, acum vreau scaunele astea  [smulgpar] 

 

Inchei aici inainte sa mai debitez prostii. Las cafea fierbinte pentru toata lumea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

da Judoka, Eu Sunt Aici .  [flo2]

 

suntem in Spital . Asa am intrat si Acu 4 ani plus pe ghetar. Tot din Spital  [ups]

 

copilul meu meu cel mic a dat cap in cap ka o curba cu alt copil, a picat pe niște trepte, și a rămas inconștient , câteva minute : 2/3 zice proful de serviciu din curtea școlii. Luat cu salvarea . Eu am ajuns in 5 minute. Mi s- a făcut rău când L- am văzut lungit in curtea școlii , învelit așa pe jos . Un copil aștepta salvarea, unul era pe lângă el. 

Dar ne- a internat și din ora reflexe și tensiunea și puls. 

Analizele de sânge sunt ok.

 

noroc ca e rețea cu parola in spital, ca nu am semnal, și telefonul de servici nu na lasă pe rețele libere. ( astea sunt cele mai periculoase pt furturi și plasări de viruși , chiar la un workshop ni s- a arătat ca dacă te loghezi pe conturi personale libere , te- ai ars instant ) 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

{ Neata! Aici sunt, Judoka [flo2] , va citesc in fiecare dimineata!

 

 

Aqai, felicitari pentru noul job!!! Sa fie ceea ce iti doresti si sa-ti faci timp pentru tine!

 

La mine serviciu e cu suisuri si coborasuri. Niciodata nu am fost asa de constienta ca un IQ ridicat nu asigura nici macar un nivel mediu de EQ, iar un sef slab (ca sa nu zic prost, orgolios) poate strica usor o echipa, demotiva oamenii... Mi-e teama ca-mi dispare avantul si o sa ajung ca ceilalti sa ma uit la ceas asteptand cu nerabdare ora de plecare. Trebuie sa raman motivata, sa invat cat mai mult si la o adica sa plec... singurii care ma motiveaza sunt patronii firmei. Nu stiu cat sa cred din ce zic ei ca ar avea in plan pentru mine... nu mai am incredere in nimeni, or sunt in pasa proasta, or ma paste menopauza  [batcap]si-si bat hormonii joc de mine  [:-)))] 

Tata e in spital, a fost deja operat. Nimic grav, o operatie de rutina, dar e rau cand esti departe. Parintii au noroc cu fratele si cumnata mea, care sunt alaturi de ei din toate punctele de vedere. Ma simt inutila si uneori data la o parte. Banuiesc ca asa se intampla cand esti departe.

 

In weekend-ul trecut am facut bradul si decorat casa. Sincer, nu vroiam sa fac nimic, fiindca in ianuarie ne mutam si trebuie sa ma apuc de impachetat, nu de despachetat ca sa mai am ceva in plus de impachetat. Fii-mea insa m-a rugat sa facem pomul si sa decoram. 

 

Azi e liber in Austria, e nu stiu ce sarbatoare religioasa, asa ca sunt acasa. Ne-am hotarat sa coboram sa impachetam, aranjam tot ce este in boxa  [batcap] Abia mai am loc sa intru acolo si e destul de spatioasa. Trebuie sa triez lucrurile si sa mai dau din ele. 

 

Dana vio, n-am stiut, dar cea mai fericita o sa fie fii-mea cand am sa-i spun.  [flo2] Chiar aseara vorbeam de fotosinteza si ce desteapta se simtea ea prin clasa a2a cand le spunea la colegi de fotosinteza si ei habar n-aveau ce e aia. Si apoi se intreba daca macar pronunta cuvantul corect  [:-)))] 

 

N-am cumparat cadouri, n-am nici cea mai mica idee. Atipic pentru mine, care mereu cumpar cu drag pentru altii, niciodata pentru mine. Stiu doar ca eu vreau niste scaune anume pentru dinning room, care costa o caruta pentru un amarat de scaun, dar mi s-a pus pata pe ele. Niciodata nu mi-am dorit neaparat chestii materiale... e, acum vreau scaunele astea  [smulgpar] 

 

Inchei aici inainte sa mai debitez prostii. Las cafea fierbinte pentru toata lumea. }

 

 

Oooo, cate povesti de-astea am si eu !  [batcap]Sunt faze cand raman complet interzisa, fara replica. Dar imi vad de treaba inainte, am ajuns sa dau indicatii de genul face-ti cum zic eu si eu raspund. Si treaba merge si ignoram chestiiile nelucrative.  [hia]

 

Sarbatoarea este Neprihanita zamislire. 

La romano--catolici este maine. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citat aiurea, sorry. 

 

 

Didi, unde s-a lovit ? La cap, a ametit ?  [pup] O imbratisare de la mine. Sper sa-i treaca repede !

Eu asa ma panichez la chestiile astea , ca nu sunt om cateva zile. Cand si-a taiat Alex barba (a cazut cu bicicleta ) intr-o sapt aratam ca o stafie, alba si slaba. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...