Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

American coffee - facuta de italieni


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Va multumesc fetelor.  [flo2]

 

pt moment simt o usurare; stiu ca vor veni probabil si vremurile grele, cand iarasi imi voi pune intrebari daca fac bine ce fac, daca chiar am incercat totul. insa pe termen lung... e solutia ce-a mai buna; si chiar si pe termen scurt caci nu-mi place ce/cum am devenit; sunt constant asezata pe un butoi cu pulbere si nu de putine ori ma apuca groaza cand vine weekend-ul. nu mai am incredere in el, ca de obicei zicem una, face alta. nu cred ca mai avem nici un punct comun, nu mai admir nimic la el. sa ramanem impreuna doar ca e caldut, nu ma bate, nu ma inseala... nu-i o solutie, nu sunt linistita

 

am fost si la psy, o tipa simpatica ce face si terapie de cuplu; am cam siderat-o. mi-a spus sincer ca de multe ori face eforturi imense sa readuca un cuplu pe acelasi drum insa pt noi, pt mine nu are decat intrebarea: de ce mai stai, care-i rostul? intre voi nu mai e nimic. si ca are impresia ca eu am luat decizia demult sa rup pisica in doua numai ca nu intelege de ce o tot taragan

 

cu siguranta nu e numai vina lui, si eu am subestimat dificultatea unei familii recompuse. cred ca am facut tot ce e omeneste posibil si se pare ca rezultatul tot nu-i bun, tot nu-i suficient

 

ma oboseste enorm drumul pt serviciu; ma enerveaza si mai mult ca platim la o casa imensa si nu vad rostul; ma plictiseste viata noastra comuna. ador copiii doar ca probabil sunt egoista si nu ma pot impiedica sa ma gandesc si la mine ca persoana a parte

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc fetelor.  [flo2]

 

pt moment simt o usurare; stiu ca vor veni probabil si vremurile grele, cand iarasi imi voi pune intrebari daca fac bine ce fac, daca chiar am incercat totul. insa pe termen lung... e solutia ce-a mai buna; si chiar si pe termen scurt caci nu-mi place ce/cum am devenit; sunt constant asezata pe un butoi cu pulbere si nu de putine ori ma apuca groaza cand vine weekend-ul. nu mai am incredere in el, ca de obicei zicem una, face alta. nu cred ca mai avem nici un punct comun, nu mai admir nimic la el. sa ramanem impreuna doar ca e caldut, nu ma bate, nu ma inseala... nu-i o solutie, nu sunt linistita

 

am fost si la psy, o tipa simpatica ce face si terapie de cuplu; am cam siderat-o. mi-a spus sincer ca de multe ori face eforturi imense sa readuca un cuplu pe acelasi drum insa pt noi, pt mine nu are decat intrebarea: de ce mai stai, care-i rostul? intre voi nu mai e nimic. si ca are impresia ca eu am luat decizia demult sa rup pisica in doua numai ca nu intelege de ce o tot taragan

 

cu siguranta nu e numai vina lui, si eu am subestimat dificultatea unei familii recompuse. cred ca am facut tot ce e omeneste posibil si se pare ca rezultatul tot nu-i bun, tot nu-i suficient

 

ma oboseste enorm drumul pt serviciu; ma enerveaza si mai mult ca platim la o casa imensa si nu vad rostul; ma plictiseste viata noastra comuna. ador copiii doar ca probabil sunt egoista si nu ma pot impiedica sa ma gandesc si la mine ca persoana a parte

 

Iti garantez ca eu sunt mult mai egoista decat tine .Ai facut destule ptr o familie recompusa, problema este ca ai fost cam singura care s-a gandit sa le fie bine tuturor, nu numai unora. 

Esti tanara si ai o viata lunga inainte, zau ca nu merita sa te irosesti.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu te confund si mai mult ca sigur ca nu, te-am citit la un subiect unde si eu am fost mai mult ca sigura ca stii ca nu ai alta solutie, asa cum a zis si psiholoaga ta. Apoi am vazut ca mergi asa mai departe si m-am gandit ca ati gasit o solutie si totul e ok. Daca nu e ok, nu-ti fa ganduri, din ce te-am citit ai luptat pentru relatia voastra.  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ant, cum sa pleci, dar nu esti bine aici ?  [flo2]

 

Aqai, sa porti sanatoasa ghetele ! Imi place culoarea.

Dana, sanatate fetitei ! 

Devoska, sa va refaceti repede cu totii ! 

 

Si eu sunt in comenzile de cadouri de Craciun ca nu am timp sa bat magazinele.  

Iar a nins la mine, asa 3 cm cit sa fie din nou alb. Deja sunt satula de zapada, desi dupa fiica-mea e inca toamna, ca iarna incepe pe 21 decembrie.  [fri]

 

Azi stau cuminte in birou si lucrez. Miine o sa am de lucru cu studentii. 

 

Mai apar eu. 

Da' unde e Letitia ? N-am mai citit de mult de ea. 

Buflea, ai aniversat pe Flavia ? 

 

Letitia s-a intros azi din Romania de la inmormintarea mamei sale :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...