Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

American coffee - facuta de italieni


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

( Setul de ii si catrinte are peste 100ani, este mostenire de familie. Ia este de borangic, brodata cu matase albastra. Totul lucrat de mana.  [flo2] ) 

]

 

Ce curaj sa-l dati copilei pt serbare la scoala. Eu i-as cumpara un costum national mai banal. O. a mea a venit cu catrintele pline de ciocolata si ceva suc colorat de la serbare, nu le-am mai curatat in veci!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ce curaj sa-l dati copilei pt serbare la scoala. Eu i-as cumpara un costum national mai banal. O. a mea a venit cu catrintele pline de ciocolata si ceva suc colorat de la serbare, nu le-am mai curatat in veci!
Copila are 13ani. Noi le-am purtat mereu, n-au fost ornamente in casa noastră. Si avem si ptr copii si ptr adulți. [flo2]

Edit. Ce-i drept am fost îndoctrinați sa avem grija de ele.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineta, ladies

 

Letitia, greu. Am adoptat politica strutului, pt ca ma consumam mult.departe de casa e intotdeauna greu.

 

Am reusit sa pun si de o raceala, de nici cafeaua nu mai are gust. Cred ca se suprapune si peste oboseala. Am un copil care in vacanta vrea numai sa doarma si unul care cica face curat  [:-)))]

 

inca un week end si vine craciunul, vreau sa iau niste vasc si aprovizionarea pt sarmale, respectiv varza murata.

 

o vineri cat mai frumoasa  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza ladies,

 

si eu mai traiesc:) inca sunt confuza si nu stiu cum sa acopar cele 5 ore pe cae le-am pierdut saptamanal dat fiindca acum lucreaz 8 ore si nu 7. Incredibil ce diferenta!

 

ieri am avut o zi cum numai in tineretele mele junioare profesionale am mai avut... iesit din casa la 6.45 si ajuns inapoi rupta la 9.15

 

job, transportat alex de la engineering workshop acasa, back to job, mi-am pierdut cheile de masina in a snow bank si am cautat de mi-a venit rau, dus T la meditatii l franceza si apoi la shelther unde am avut board meeting. Pe la 9 l-am recuperat pe T pe unde l-am lasat si in final am ajuns acasa

 

desi ei nu au probleme, eu nu ma simt inca f comfortable sa ii las acasa singiri seara/ noaptea. Si husbandul a fost plecat cu Alex la dojo...

 

care Alex si-a luat alaltaieri centura maro! Are 4 ani de arte martiale... sunt f mandra de el.

 

din capitolul cu ce imi mai chinui copiii, pe i-am inscris pe amandou la niste niste workshops de cate 3 ore sambata, pt copii advanced. Alex face novel writing ca si asa tot scrie el povesti, pe T l-am inscris la 3D design and printing 

 

tot T are fericirea de a deveni (daca il accepta) air cadet din Ianuarie. Printr-un program al ministerului apararii. Daca face tot programul, la final va avea licenta de pilot si va putea, daca va dori, sa continue in armata.

 

e suuuuper incantat, am crezut ca daca aude de army imi face capul patrat. Dar e in al 9 lea cer ca va trage cu pusca si invata sa piloteze si sa vezi cat o sa se mai dea el mare la scoala /)))

 

sper sa fie cu succes toata chestia asta. Daca merge bine, cand alex implineste 12 ani, il inscriu si pe el.

 

cam atat.  Fuga la sedinte.

 

un weekend fantastic va doresc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multa sanatate bolnaviorilor  [flo2]

 

noi am cazut la intelegere cu custodia fetei; e de acord cu ce i-am propus: luni, marti, miercuri la mine, joi si vineri la el; prin rotatie, cate un weekend la fiecare. sau daca schimbam pe o saptamana cu o saptamana, o voi avea pe fii'mea in fiecare miercuri la pranz, dupa scoala + ramane si peste noapte la mine.

weekend-ul asta facem poze si punem casa si apartamentul in vanzare; platim ce-a mai ramas la credite, platim divortul, impartim ce ramane si fiecare cu viata lui. vara'mea mi-a promis ca ramane sa ma ajute pana la sfarsitul lui iunie 2018, cand se termina scoala si o mut la alta pe fii'mea, in orasul in care vom sta

vorbim omeneste cand ne impiedicam unul de altul prin casa :-)) , ba chiar mancam cu totii seara la masa. sper sa tina si sa reusim sa vindem cat mai repede casa

 

pt moment (1an pana se linistesc apele) nu cred ca ma voi apropia de serviciu (cu locuinta) dar imi voi simplifica drumul; 95% din traseu va fi numai pe autostrada. 

 

altfel nimic nou. doar ma minunez cat de fantastici sunt copiii la 3ani jumatate, ce perioada minunata si delicioasa traiesc cu fii'mea.

si mai sper sa ajung cu bine acasa asta seara; ploua, ninge, e frig... sper sa nu dau peste vreun derdelus pe traseu

 

daca nu ne mai auzim, va doresc un weekend minunat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...