Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

American coffee - facuta de italieni


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dana vio, coca  [flo2]

 

sa vedem cum se tine, daca se tine de lectii ca nici nu pot sa investesc si sa ne uitam ca la piesa de muzeu  [soricel] . Acum in vacanta are liber, dar profesoara i a dat doua foi sa repede la care ea zice : heee.  [batcap] .......unde repet ? Profa este cam impotriva clapelor astea elecronice. Poate gasim ceva pe e bay.

 

 

Le am urat ieri la niste turcoaice craciun fericit [:-)))]  si am intrebat si fata ca o floricica daca a impodobit bradul ......noroc ca sunt dragute, dar pt copiii mi se pare aiurea cu atatea cadouri si reclama in jur.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

judoka,

eu am o pretena a carui copil are pian electronic . dar copilul ala chiar canta ( cauta pe net david cinca ) 

 

stii cat costa transportul unui pian in caz de mutare ? 400€ si e in functie de etaj.

 

eu le am inchiriate instrumentele . pana îmi arată ca merita investiția . noua nu iau clar. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, va aduc cafeaua.  [cit]

De-abea astept sa se termine ziua asta de munca.  [fri] Vreau acasaaaaa. 

Ieri am facut si ultimele cumparaturi, am burdusit frigiderul si congelatorul.  [il] Nu mancam noi mult, dar o luna nu mai ies la cumparaturi decat ptr paine si lapte.  [:)]

Mi-am luat si o pereche de cizme noi, azi am timp sa trec pe la magazine sa vad de palton. Poate, poate gasesc ceva sa-mi placa. 

Ieri la Kaufland mi-am pus portmoneul in ghiozdanelul lui Alex si dupa ce scanase dna tot cosul caut portmoneul, ia-l de unde nu-i !? ma gandeam doar ca l-am uitat acasa si cum platesc eu acum ?! si in spatele meu era o coadaa... Astia 2 destepti, Alex si ta-su, faceau alba-neagra cu portmoneul meu, minti odihnite ce mai, lumea se distra de mine, ce fatza am facut !  [batcap]

Pe Alex a intors-o raceala, eu una am inghetat in clasa la serbare, dar de data asta nu-i mai dau nimic. Nu pot s-o imbuib cu Panadol si Nurofen la nesfarsit. Ceai cu miere si lamaie, Homeovox, caldura si odihna, supa de pui. Se descurca ea.  [fri]

Azi dimi la sedinta a venit sectia sa ne colinde.  [:)]  A fost asa de frumooos, mi-au dat lacrimile.  [:I]

Se vede ca mi-am terminat treaba la serviciu, am chef de povestit.  [flo2]  [:D]

Pa. Ma duc sa-mi mai caut ceva de facut.  [:D]  [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mos Craciun

Exista cu adevarat. Si nu inteleg de ce adultii cred ca e doar o poveste. Ca el nu e neaparat un mos cu barba alba, asta e altceva, la fel cu chipul Lui imaginat prin biserici.

Mos Craciun e Acela care ne face sa ne gandim la ce cadouri trebuie sa facem si cui, e acel ceva care ne impinge an dupa an, sa daruim. Tot Mos Craciun e cel care le mai face uneori o bucurie si copiilor orfani, batranilor parasiti, sau oamenilor aflati in impas. Sunt campanii TV, sau la birou pentru stangere de fonduri, donatii mai mult sau putin anonime? NUUU, e Mosul cel care brusc ii face pe oameni sa ... daruiasca. Deci, oameni buni, din nou va spun cu toata convingerea: Mos Craciun exista cu adevarat pentru toti cei care inca cred si care "sunt cuminti". El are e drept multe forme: uneori e un Mos cu haina rosie - alteori e un doctor in halat alb, sau un om simplu mergand in cizme de cauciuc sa duca un "shoe-box" la vreo casa pe un drum desfundat. Cel mai adesea, EL e in inima noastra si dispare doar atunci cand nu mai credem in el. El e cel care cheama, an de an , in soapta si in gand armate intregi de spiridusi sa I se alature in generozitate, iar, noi, cei multi, ne inrolam, nestiind de fapt ca ascultam de chemarea lui soptita in inimi direct. Mosul, insa are, ca oricine de fapt, si cateva defecte: vine doar o data pe an, si pentru ca traieste de fapt in suflete.... uneori, cand casa ii devine prea aglomerata sau prea pustie, pleaca pur si simplu. Chemati-l inapoi, caci noi toti avem nevoie de Mos Craciun.

 

De aici 

http://smartwoman.hotnews.ro/Minciunile-parin-ilor-i-valul-de-pe-ochi-Am-continuat-sa-cred-in-Mo-Craciun-aparand-onoarea-tatalui-meu-

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

F frumos mesajul dana  [flo2]  [flo2]

 

Fii mea a intrebat daca pregateste si ea ceva cadouri, mai vine mos craciun ? Cred ca e ultimul an in care mai crede in mos. Asa ca a pregatit ciocolata, desene si le a ambalat.

 

pt cel mijlociu craciunul inseamna timp cu familia, mancare si cadouri  [biz]

 

sunt in grafic cu pregatirile, la magazinul rusesc era super aglomerat, nici nu lasam pe azi, dar am vrut sa iau carnea pt sarmale de la ei.

 

Spor la pregatiri

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...