Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

American coffee - facuta de italieni


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Noi am făcut azi dimi pancakes. Never again. Nu ne plac, am încercat si cu mix de gata, diverse rețete , azi după Jamilla. Macar ne-am lămurit. 

 

 

Uite, eu fac din astea, adaug si doua mere( le face mai pufoase), prajesc trei in tava cu o lingurita de ulei.

 

http://povestibucataresti.blogspot.de/2013/07/clatitute-pufoase-oladii-rusesti.html

E reteta copilariei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost in Romania de Craciun si Revelion  - dupa 2 ani! Mi-a placut mult de tot.

 

Am facut Ajunul Craciunului la mama si apoi ziua de Craciun la soacra. M-a cam durut sufletul sa vad cat au imbatranit. S-au bucurat mult sa ne vada, dar nu stiu cum sa explic, se vede ca s-au obisnuit fara noi. Imi pare bine intr-un fel, ca nu stau sa boceasca dupa noi cand plecam. Oricum, a fost frumos. Am prins zapada de Craciun, nu si de revelion, din pacate, dar ne-a placut si asa. Am reusit sa racesc bocna pe 30.12, asa ca a fost un revelion oarecum dificil, dar placut totusi, alaturi de prieteni minunati.

 

Am umblat mult prin Ro, am intalnit prieteni dragi, am intalnit si multe cunostinte cu care nu ne-am mai vazut de mult, am reluat niste contacte. Am vizitat prieteni cu copii pe care nu-i vazusem de ani, ce au mai crescut! Cateodata parca ma mir ca si copiii altora cresc, nu numai ai mei:)))


Am ramas uimita sa vad cat s-au dezvoltat si Bucurestiul si Sibiul si Brasovul. Moama, cat se construieste, atat rezidential cat si de business! Incredibil! In plus mall-uri fara numar, ma gandesc ca o fi crescut puterea de cumparare, altfel de unde atatia bani...

 

Inteleg ca in Buc traficul a devenit de nesuportat, e prima oara cand aud in Romania de oameni din managementul corporatist care merg cu metroul la serviciu. Pana acum asta era ceva asa, de New York, nici vorba de Bucuresti. Multa lume ne-a spus ca e mai bine sa locuiesti in apartament in centru, decat in casa in suburbii, ca sa poata merge toti membrii familiei la treburile lor job/scoli la timp si pe cat posibil cu mijloace de transport in comun.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

sambata / duminica piticul are concurs de inot la 90 km. îl trimit cu o mama sâmbătă la 06:00 apoi pe seara ajung eu și înnoptăm amândoi cu tot clubul de inot la un hotel. revenim duminica seara .

intre timp teze teze teze  [smulgpar]

 

 

 

Incotro o luati ? Nord, sud ? Si noi avem duminica la francezi, tot vreo 80 km, trebuie sa ma scol la sase [batcap]

 

James Blunt , face show la spectacolele sale  [il]   [il] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Cu concediul, in negocieri, greu, depart. mare, multe femei [:-)))] As prefera sa plecam in mai, si sa stam de paste ( sf martie) pe langa casa. Voi unde a ti vrea concediu anul asta?

 

Eu plănuiesc 1 saptamana la munte in vara, mai mult nu stiu. Acum in februarie e vacanta inter semestriala si poate reușesc vreo 2 zile libere sa ma stau cu Alex acasă. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...