Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

American coffee - facuta de italieni


Recommended Posts

Mcoca, ce tare !  [:-)))]

 

Noi ieri am fost iar la zapada.  [:I]  [:D] De data asta am avut parte si de ceva lapovita, asa ca dupa 2h de stat afara eram efectiv murate.  [zirea] I-am facut un dus fierbinte si direct in pat. 

Azi avem program de stat in casa, am de calcat si vreau sa fac niste paste cu sos. Si poate ajung sa vad si-un film.  [bla]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Monica  [flo2] ,

Sunt de acord cu tine , dar ce te faci daca drumul pana la metrou inseamna numai masini parcate pe trotuar, gunoaie, gropi, etc, cum mergi acolo cu copiii ?

 

Cat despre inmatriculare, avem un prieten ( in Germania) care si a vandut de curand masina, parca din 2000, si i a spus la garaj, ca ei nici nu pot sa o revanda in aici, sunt niste norme, le trimit direct in africa sau europa de est  [fri]

Ai dreptate, depinde si unde se afla statia de metrou si pana unde ai de mers. Functie de asta, decizi ce mijloc de transport folosesti  [flo2]  Sunt trasee unde ai legaturi proaste sau multe mijloace de schimbat si atunci clar e mai bine cu masina... Ziceam asa la modul general, ca s-a aglomerat extraordinar de mult pe strazi, cam sufocant...

 

Sunt o gramada de nereguli si cu parcatii aiurea cand nu ai loc sa treci pe trotuar... singula solutie pt aia sunt amenzile... se dau amenzi pt parcat neregulamentar. Eu chiar mai semnalez cateceva, daca este cazul. De ex. acum multi ani, cand erau fetele mici, o problema de care m-am lovit era ca o gramada de motociclisti nu mai mergeau pe sosea (ca era f aglomerat) asa ca gasisera solutia desteapta sa mearga pe trotuar pe anumite portiuni. Eu ieseam in parc cu fetele, mergeam bine mersi pe trotuar, si ma trezeam cu un motociclist in spate turand motorul ca nu avea loc de noi (unul mi-a si reprosat ca mergem prea "intinsi" pe latimea trotuarului, sa ne mai strangem ca nu are el loc sa treaca! Alo, sunt pe trotuar, unde tu nu ar trebui sa fii!). Era groaznic, fetele se speriau, incepeau sa planga, pana le linisteam dura ceva... ne cam strica atmosfera si plus nu era in regula ce faceau. In conditiile astea, am trimis un mail la politia rutiera, am semnalat problema, am indicat zona... Dupa vreo luna, mi-au raspuns ca au luat la cunostinta problema, ca au facut ceva controale in zona si au dat cateva amenzi. Nu am vazut cand au dat amenzile, dar culmea ca s-au redus mult.... Dupa o vreme, cand am considerat ca e cazul, am scris iar, au raspuns ca iar au actionat si apoi chiar nu au mai vazut motociclisti pe trotuare. Deci ceva a functionat. Este adevarat, nu tot ce semnalezi se rezolva, dar parerea mea este ca o problema nesemnalata poate fi o problema necunoscuta uneori.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello voua.  [flo2]

Da week-end  [pk] , planuiesc unul linistit ptr ca sapt cealalta voi fi la serviciu inclusiv sambata si am si o aniversare. Sa vedem ca se arata iar ceva lapovito-ninsoare si poate mai facem o tura cu saniuta. Acum e totul inghetat. 

Tocmai am venit de la ziua unei colege, am mancat biiiine, ne-am asezat 3colege undeva langa un geam si ne distram ca nimeni nu manca mai hotarat decat noi.  [:-)))] Sarbatorita a fost foarte incantata ca-i apreciem eforturile, celorlalti le era mai rusine. Noua se pare ca nu.  [:I]  [:D]

Ma duc sa fac o tura prin sectie, nu cumva sa se depuna prea mult pe mine.  [:D]  [ph34r]

PA.  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la noi ploua ca la balamuc!

si eu azi 80 km de autostrada, m - am ghidat dupa luminile rosii a celor din fata.

 

Judoka, suntem la Rastatt . știu ca e departe de tine, ne- am conversat și anu trecut. 

tare mândra sunt de copilul mic [:)]

 

vineri e la concursul pe licee de sah  [hia]

 

am supravietit si saptamani , greu greu . 

maine intre doua probe, tre sa invatam . are test luni.

si joi la muzica. proba scrisa. aici chiar ca nu stiu nimic.

 

 

Mcoca, tare faza cu limba :)))

 

spor sa sanius  [fiesta]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am făcut azi dimi pancakes. Never again. Nu ne plac, am încercat si cu mix de gata, diverse rețete , azi după Jamilla. Macar ne-am lămurit. 

La noi e friiig si soare strălucitor.  [batcap]

Pa vouă.  [flo2]

asta e reteta care noi o facem la 2 sapt.

treb neaparat cu sirop de artar(maple) ori agave deasupra.

in reteta daca vrei dublezi cantitatea de zahar.

 

sunt f f bune...mai incearca o data si reteta asta...s-ar putea sa-ti placa. sa ai grija sa nu le arzi, sa fie la foc moderat...dar sa nu fie nici necoapte la mijloc. 

 

http://allrecipes.com/recipe/21014/good-old-fashioned-pancakes/

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, haideti la cafea  [cit] si la zapada  [:D]  [ninge]

Ninge din nou si este frumoooos  [pk] , imi place iarna sa fie iarna, u zapada si frig. Am zis.  [flo2]

Multumesc Michelle, tocmai imi spunea aseara Alex ca sa-i mai fac pancakes.  [batcap] Cam toate retetele sunt la fel: faina, ou, lapte/iaurt, unt. Cred ca tehnica mea lasa de dorit, cam grea trecerea de la clatitele frantuzesti la cele americane.  [fri]  [:D]

O sapt buna sa aveti. Pa voua.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...