Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

American coffee - facuta de italieni


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fetele,sa ridice repede mina cine n-a avut (destula) zapada iarna asta.  [:)] 

 

Am o porcarie de zapada cazuta noaptea asta si batuta de vint, trebuie sa ies la dezapezit, nici la coafor nu m-am dus. 

Stau la 1000 m altitudine in Masivul Central (niste muntisori entre Vichy si nord Monpellier).

 

Va las cafea si dulceata de rubarba. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele,sa ridice repede mina cine n-a avut (destula) zapada iarna asta.  [:)] 

 

 

 

 

Noi, dar aici e zona de deal, la 1000 m e zapada. Am avut la sf noiembrie si in decembrie niste ninsori, dupa care s a oprit. In februarie au fost si temp de. 10-15 grade. Cred ca fetele din america s au saturat de zapada si ger.

 

Am intrat in vacanta si avem program de voie,care cum a prins un ipad sau un televizor. Cred ca se uita acum pe la olimpiada.

 

week end placut in continuare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Antmila,

 

la mulți ani! sa va trăiască băiatul !

mi- a plăcut așa mult poza cu voi doi : erai o copila  [il]

 

devoska,

 

gata cu mutatul ?

 

Judoka,

 

ieri am fost la un magazin de muzica : session, in walldorf am fost noi.

ce de piane . m- am gândit la tine .

 

oricum pt început as lu ceva second. nu poți sa știi cât tine entuziasmul .

 

 

in alta ordine de idei , tare greu rulează DC. când vrei sa intri apare eroare etc etc [smulgpar]

 

cred ca e singurul site care in timp de 10 ani a involuat drastic . păcat . [ups]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!!!

 

Multumesc mult de urări. 

Didi, și eu iubesc mult poza aia...o am și la birou intr-un colț. 

 

Devoska, azi ma apuc și eu de împachetat! Îmi mut 95% din chestiile de la biroul din CT in NYC. Ma reîntorc la commute zilnic. Am avut o confruntare cu șeful. Cei din CT reorganizează tot office-ul iar biroul meu se transforma in camera de conferința și eu trebuie sa merg in open space. No, thank you! Plec înapoi la biroul meu frumos din NY...normal, șeful este apoplectic dar dacă ii pasa așa de mult, sa îmi găsească spațiu. Îmi trebuie propriul spațiu, vreau propria "bubble" ceea ce in NY am, dar in CT nu. Așa ca i-am spus sa "deal with it" ca și eu am nevoia sa fiu confortabila la servici. 

 

Judoka, vrei pian? Am unul care sta nefolosit :) Copiii mei amindoi au cântat la pian ani de zile. Unul a renunțat la muzica pe la 14 ani iar celălat s-a apucat (și a rămas) la vioara. Ne punem cheile pe pian și ocazională geanta (chestie care ma scoate din minți). 

 

In rest, weekend relaxant...relativ. Copilul mic deja este cam pe ultima suta de metri sa aleagă facultate. A avut niște răspunsuri extraordinare și are 3 opțiuni pe care le rumega și-i cauzează anxietate. Tot măsoară, cântărește, sucește pe toate părțile sa vadă unde merge...el este foarte nehotărât ca fire și nu vreau sa pun nici presiune pentru ca 4 ani trebuie sa ii se potrivească. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare , ladies

 

Da, vreau pian. Pana acum, am vizitat un magazin specializat si vanzatorul incerca sa ne vanda o pianina chinezeasca la 2.500 euro, un privat care,avea ceva interesant , dar era distanta prea mare si incepuse si furtuna de zapada, un pian electronic second hand cumparat din magazin ( si verificat de profesoara) nu canta bine ultimele clape, l am dus inapoi.  [:-)))] am lua o yamaha electonica, e singurul care e acceptat pt repetitii de scoala de pian, ultima versiune poti sa l conectezi la i pad, e f tare.si daca se razgandeste poti sa il vinzi cu un pret o.k.

 

Dar si cu vanzatorii astia m am lamurit, ce nu vor sa vanda baga mai intr un colt asa, si daca noi nu avem nici cunostinte muzicale, si mai usor de fraierit. [alcool]

Daca vroia chitara sau vioara, rezolvam mai usor problema  [:-)))]

 

Am fost azi si la carnaval, o vreme tare schimbatoare, soare, ninsoare puternica, frig. Dar , parca a fost mai putin ca anul trecut, s a terminat repede, nici f multa lume nu era.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Super carnaval!!!! Nu am fost niciodata la carnaval si am pe "bucket" list Mardi Gras in New Orleans. Poate cind ambii prunci au 21 de ani impliniti sa ajungem :) :) 

 

Pianul nostru este un second hand (cred ca 3rd sau 4th hand)...pianina de fapt (sau cum ii zice aici "upright piano"). Are vreo 80 de ani saracul dar l-am mentinut anual (vine acordorul la aceeasi data in fiecare an) si suna bine (suna bine la urechile mele neprofesioniste). Este asa de greu ca nu l-am putut urca la etajul 2 in casa "noua" cind ne-am mutat din NYC...asa ca sta in hol. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...