Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

American coffee - facuta de italieni


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Halleluiah!

 

AM reusit sa ma loghez :)

 

Imi pare rau ca am ratat nisste zile speciale, aniversari sper sa primiti si asa cu intarziere.

 

din la-la land, raportez ca tot ce e necesar pt o dieta buna e un job nou:D

 

gata, am plecat la yoga, ca am nevoie sa raman zdravana la cap

 

Hugs!

 

PS: Anmil, am scris PM

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Gata mutatul. Multumesc de urari si incurajari!

Am zugravit si apartamentul vechi, sambata vine cineva sa faca curat, ca eu nu mai sunt in stare si probabil ca o sa-l predem deja. 

In apartamentul nostru am lasat azi ordine, cutiile desfacute, la locul lor. Ne lipsesc multe, sanatosi sa fim ca le facem pe toate. 

Acum sunt in drum spre munca, sunt obosita, sper sa rezist pana maine. Mai zic ca sunt racita cobza? Buna perioada si-a ales...

Avem incalzire prin podea in tot apartamentul. La ce trebuie sa fiu atenta? Nu covoare mari inteleg... altceva?

O zi usoara va doresc. Si sa treaca cat mai repede  [:I]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, eu m-as uita oricind cu mare placere la Chicken Run.  [il]

(si fiica-mea la Pocahontas)

 

Devoska, la incalzirea prin podea trebuie sa fii atenta la plantele verzi puse direct pe podea, nu prea le place. 

 

Asa deci, Aqai, job nou si sport.  [:)]

 

Carolina si Dana, fiica-mea se plinge ca are sini si tot tacimul si ca baietii nu o intereseaza decit daca sunt camarazi si o fac sa rida. Asta la 15 ani. 

 

La noi e vacanta, cei mici sunt in vacanta la bunica-sa si cel mare nu va avea deloc vacanta. Imi voi lua citeva zile saptamina viitoare. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello voua  [flo2]  [cit]

Nici un Valentines ptr fii-mea ieri ca dupa ce-am venit de la sedinta cu parintii   [ups]  i-a pierit cheful.   [fri] Nervoasa invatatoarea, pfui, ne-a luat pe fiecare la rand, ceea ce n-a facut in 4ani de zile. Cand a ajuns la mine imi venea sa ma ascund sub banca   [ascuns]  mandra mea e in top la dat-ochii-peste-cap si vorbit-in-timpul-orelor.  [zirea]   Asa ca i-am tinut morala si eu si ta-su.   [ph34r]  [ph34r]

Ma bucur ca nu-i mai sta gandul la baieti de cand s-a despartit de prietena ei S. Asta cu n-are iubit e reminiscenta de-atunci. Dar ceva sani are.  [:D]  Si s-a inaltat iar. I-am luat 3pantaloni de trenning in toamna si deja doar 1 ii mai poate purta la scoala. 

Drept urmare azi dimi am intarziat la serviciu. Super.  [:-@]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Devoska, la incalzirea prin podea trebuie sa fii atenta la plantele verzi puse direct pe podea, nu prea le place. 

 

 

Multam de sfat, o sa fiu atenta! Momentan am toate ghivecele pe podea... Am remarcat ca florile trebuiesc udate mai des. Am printre altele un ficus Benjamina Golden King, care are mai mult de 2m inaltime. El are un support pe role, deci nu e direct pe podea. Mi-a fost tare teama pentru el cu mutarea asta, dar cred ca ii merge mai bine decat in ultimul apartament. Probabil unde are si mult mai multa lumina. 

​Ce am mai remarcat - prafaraie pe podele... zici ca trec hoarde prin apartament. Nu ma tin nervii sa aspir zilnic sau la 2 zile.

 

​De dimineata era alb pe jos,si la noi, apoi lapovita, Dana. Cerul plumburiu... mai ca aud material plangand. Bacovia scrie pe mine. Sau depresie. Si ca sa nu ma lasa prada ei, depresiei adica, am bagat o masina de vase, una de rufe, o ciorba si o supa, o ora de mate cu fii-mea, o curatenie rapida. Acum vreau sa-mi fac manechiura si sa intind a doua masina de rufe. Daca am timp, poate bag si un calcat. Cica duminica, zi de odihna. 

 

Mik, fata ta are 15 ani? Multi inainte! Fii-mea face 16 exact peste o luna, are toate "dotarile", doar lipsa interes pentru baieti. Cica colegii ei sunt imaturi, se bat in pauze sau se joaca pe telefon. Desi baietii au mai dat ture pe sub balconul nostru, nu pare impresionata. Chiar incepusem sa-mi pun intrebari. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Baietii mei sunt la sport si eu ma dau pe net. Didi, la ce materii te duci ? Unde au note mai slabe ? sau numai cu dirigintele ? La cel mare nu mergem ca are 1 si 2 la mate, chimie, fizica [:D] . Clasa 5 a luat media pana la urma patru la engleza, dar barbatul cica sa nu luam termin cu ea, ca e ciudata si nu ai cu cine discuta [fri] , ma duc sigur la diriginte. Cu lipsitul de la scoala, cred ca depinde de land si de scoala, dar am citit si de amenzi de 200 de euro.. [alcool]

 

da, Judoka, e un proces lung, cu amenzi etc dar eu nu sunt așa de tare, nici copii mei nu- s așa de buni, așa ca respect regulile.

 

anu trecut asta mare a fost bolnav 2 sapt înainte de vacanța de carnaval, nu m- a întrebat nimeni nimic. 

 

——-

 

te referi la discuția cu profesorii individuală ?

miercuri avem: la germana , mathe, engleză și geografie.

am dreptul la 4, și am ales unde sunt cele mai grele materii dar și note mai mici .

copilul mic nu are nici o nota de 4. dar scrie in carnet ca nu are întotdeauna respect fata de profesori și camarazi . imediat ii sare țandăra sau cum spun nemții : e cu circuit scurt .

 

so, nu merg neaparat sa rezolv ceva, ci pur și simplu sa cad cum sunt ei, sa am și eu, dar și eu un feedback.

ei sa știe ca suntem părinți implicați. lui ii place la școala și merge cu plăcere . restul le rezolvam noi .

 

spun eu după niște zile de dictari și exersat engleză la greu . deci așa e vacanța noastră . 

dar el nu face nimic fără mine, doar dacă are vreo schița de făcut . 

 

eu as merge oricum . e dreptul vostru . vezi ca locurile se obțin in primele zile . un profesor , cel puțin la noi acorda max 12 termine și ei sunt 28 in clasa .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...