Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

American coffee - facuta de italieni


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Didi, [flo2]

 

Asa e maine se pune lectia, joi e sedinta. La engleza am impresia ca o sa fie multi parinti si profesoara nu o sa aiba rabdare. La germana am avut deja Termin, luat dupa ora de nachsitz [batcap] pe care a prestat o desteptul meu in ultima zi de scoala.

 

Vacanta s a dus ca vantul, programul a fost destul de dezorganizat, nici nu au invatat prea mult. In schimb cel mare progreseaza la proiectul cu podul, stiu toate denumirile tehnice de beton, ciment si parghii in germana  [:-)))] ( vorba vine, ca si l a facut singur)

 

O saptamana reusita va doresc  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Devo, dece v- ați mutat? la mai mare ?

 

Neata! Dau o cafea mare si aburinda! Si ceai pentru cine doreste. Prajitura o aduce Dana, ca eu n-am facut nimic dulce. Fii-mea a remarcat ca a luat cateva kg si ne-a bagat la dieta.

Didi, ne-am cumparat apartament. Era inacceptabil ce ni se intampla si am zis ca mai bine platesc rate la propriul apartament decat chirii nesimtite. Initial am venit in Austria pentru un an, apoi am fost nevoiti sa ramanem. Agentia imobiliara care ne-a gasit apartamentul a fost recomandata de firma unde lucreaza sotul meu. Agenta... o tipa unsa cu toate alifiile si mult tupeu. In fiecare an ne crestea chiria cu 50-100 euro. Nu se ocupa deloc de apartament, lucruri care trebuia sa le repare/plateasca proprietara le plateam tot noi... la un moment dat ne-a amenintat voalat ca spune la HR la al meu ce persoana dificila e... nu am cuvinte. Stia de ce am fost nevoiti sa ramanem, stia ca suntem legati de scoala fetei si nu vrem sa schimbam cartierul... Asta vara a facut iar o figura de genul asta, asa ca ne-am decis sa cumparam. Abia acum a fost complexul gata si s-au dat apartamentele in folosinta. Sper sa fii facut alegerea corecta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi, da, da, va dau praji cu mar. 

La mine azi e foarte rece, zici ca s-a intors iarna (sau n-a plecat inca ). 

Felicitari ptr apartament Devo ! 

Am avut un week-end foarte ocupat administrativ. Curatenie, gatit, spalat, calcat, plimbat Alex  [:D] , verificat teme,  [biz] , sunt gata obosita. Noroc ca azi n-am sef si nu ma bate la cap. Inchipuiti-va un om care vorbeste non-stop.  [batcap] Si cand socoteste ceva o face cu voce tare.  [smulgpar] Asa ca acum e linisteeee. 

Pa voua. O sapt buna sa aveti.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si din in sfarsit ninsa Viena. Ninge linistit, totul e alb si frumos. De fapt ninge ca si cum cineva scutura usor un ciur de faina, dar tot zapada este, nu?

Merci de film, Dana. Poate ma uit cu fii-mea diseara. 

Azi noapte am visat ceva aiurea. De fiecare data cand visez asta se intampla ceva nasol. O sa ziceti ca sunt ca o baba proasta, dar nu e asa. Uneori am niste premonitii foarte puternice. Nu stiu cum, de ce, cum sa interpretez. Voi aveti premonitii? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cine ma intreba : fiica-mea a implinit 15 ani in decembrie. 

 

Devo, visele sunt uneori premonitoare, insa, trebuie interpretate un pic invers. Se pare ca ma pricep.  [fri]

Si aici ninge nitelus, asa ca la Viena cu fulgusori mici si fini. N-am nici un dubiu sa numesc asta "zapada", dar mi s-a facut lehamite de zapada. 

 

Va las cafea si miere. 

Mai trec eu. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si din in sfarsit ninsa Viena. Ninge linistit, totul e alb si frumos. De fapt ninge ca si cum cineva scutura usor un ciur de faina, dar tot zapada este, nu?

Merci de film, Dana. Poate ma uit cu fii-mea diseara. 

Azi noapte am visat ceva aiurea. De fiecare data cand visez asta se intampla ceva nasol. O sa ziceti ca sunt ca o baba proasta, dar nu e asa. Uneori am niste premonitii foarte puternice. Nu stiu cum, de ce, cum sa interpretez. Voi aveti premonitii? 

Si eu am avut un vis nasol, printre altele imi cadea parul in suvite [zirea] . Ma intreb ce veste proasta mai pot primi? Dar stii cum e, nu-i da omului cit poate duce! [:(]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...