Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

American coffee - facuta de italieni


Recommended Posts

Eu mor de ciuda cand aud de zapada! Mor de dor de zapada (o vedem si noi pe varful muntelui, la peste 3000m, dar drumul e inchis ca e gheata). Insa cand aud ca vin temperaturi peste 10 grade, imi si imaginez mizeria si zloata din Bucuresti si-mi trece dorinta de zapada rapid, inlocuita de un val de realism.

 

La noi este mare senzatie ca Emma asta a venit cu vanturi puternice si ploaie multa. Dar vant, nu gluma: 135 Km/h aici pe insula si 152 Km/h pe insula vecina. Si am vazut pentru prima oara apa curgand pe barrancos (un fel de vai intre dealuri/munti inteleg ca menite sa permita lavei si apei sa se scurga in ocean la o adica). Aici nu exista râu sau pârâu, apa nu curge pe nicaieri in mod normal). Au fost inchise scolile miercuri, dar s-au deschis joi, spre marea dezamagire a copilelor:)))

 

Aqai, so sorry ca trebuie sa calatoresti atat! Cum te descurci cu copiii si programul lor complex cand nu esti la program normal? Si este doar asa, de inceput, in perioada de training sau asa vei continua? Stiai cand te-ai angajat sau a venit ca o mare surpriza?

 

Dana, mortala chestia aia [:-)))] . Dar mie mi se pare si mai complicat cand ai acasa adolescenti, ca pe aia nu-i mai vrajesti, aud orice si se culca seara tarziu [fri] . Noi avem niste vecini care pleaca din cand in cand la hotel sa rezolve problema si fetele lor (18 si 12 ani) stiu exact unde si de ce au plecat [fal] . Eu am ramas muta cand mi-a zis fii-mea (care a fost si ea informata, evident [batcap]. E prietena cu fetita de 12 ani si normal ca vorbesc de toate). Cred ca mie mi s-ar lua forever! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Caro, cum mai la hotel ?  [:-)))] cat traieste invata omul cate ceva. Pe de alta parte eu incep sa ma gandesc la alt aspect, adolescentii astia ai nostii or veni la un moment dat cu prietenul/prietena pe acasa, n am ajuns la asta, dar la un moment dat tot o sa se intample [il]

 

Tot Caro : s a mai schimbat realitatea voastra ?  [flo2]

 

Vecina mea e iar cu figuri, data trecuta nici buna ziua, nici nimic, a sarit cu gura ca din cauza la ai mei i a murit bambusul, ca ei lasa usa deschisa la garaj, aiurea ca ei nici nu mai au treaba acolo. Pe frigul asta, cu usa deschisa sau nu murea si mama bambusului. [soricel] In consecinta nici nu mai sunt draguta, posta e de o sapt full( ca o luam eu si o duceam la usa), gunoiul, scot numai pubela mea in strada, la pachete si curiere nu mai raspund, ca nu sunt ale mele  [biz]

Nu mai bine stau eu in banca mea linistita ?  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hm, n-am fost acolo, din impresiile postate pe acelasi site parerile sunt impartite, unii au fost multumiti, altii nu.

mi-a atras atentia acest comentariu :

"Am lasat la urma sa spun problema lor cea mai grava (din punctul nostru de vedere): au si un restaurant Dorna Mezzo unde organizeaza nunti, botezuri, petreceri. Turistii cazati la acest hotel nu au treaba cu acest restaurant insa vineri, sambata, duminica noaptea a fost groaznic, muzica se aude mult prea tare (cel putin unde am fost cazati noi) pe partea cu piscina."

asadar, fie ceri cazare pe partea opusa acestui restaurant, fie mergi in perioada in care nu se organizeaza nunti (sfarsit de iulie - inceput de august, pana in sf maria)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe la noi la mare este ok, dar cam scump Phoenicia Resorts (noi am fost vreo 2 ani si a fost ok, dar am prins niste promotii - un fel de early booking, dar cu termen mai tarziu de 31 marite cu e la EB, ceva de genul plata integrala pana in data de, si  am primit discount de vreo 35-40%) - insa asta acum mai multi ani, 2011-2012, la momentul actual nu mai sunt la curent.

Am mai auzit ok pe la Venus, pe unde au fost si copii Buflei - dar am mai auzit si alte pareri (nu mai stiu cum se numeau complexurile) - erau cu All inclusive

Prim Mamaia mai auzisem ok de unul din hotelurile din grupul Savoy-Comandor, Amiral - si ei ofereau All.... Trebuie cautat si pe celebrul site de impresii "am fost acolo"....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...