Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

American coffee - facuta de italieni


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu mor de ciuda cand aud de zapada! Mor de dor de zapada (o vedem si noi pe varful muntelui, la peste 3000m, dar drumul e inchis ca e gheata). Insa cand aud ca vin temperaturi peste 10 grade, imi si imaginez mizeria si zloata din Bucuresti si-mi trece dorinta de zapada rapid, inlocuita de un val de realism.

 

La noi este mare senzatie ca Emma asta a venit cu vanturi puternice si ploaie multa. Dar vant, nu gluma: 135 Km/h aici pe insula si 152 Km/h pe insula vecina. Si am vazut pentru prima oara apa curgand pe barrancos (un fel de vai intre dealuri/munti inteleg ca menite sa permita lavei si apei sa se scurga in ocean la o adica). Aici nu exista râu sau pârâu, apa nu curge pe nicaieri in mod normal). Au fost inchise scolile miercuri, dar s-au deschis joi, spre marea dezamagire a copilelor:)))

 

Aqai, so sorry ca trebuie sa calatoresti atat! Cum te descurci cu copiii si programul lor complex cand nu esti la program normal? Si este doar asa, de inceput, in perioada de training sau asa vei continua? Stiai cand te-ai angajat sau a venit ca o mare surpriza?

 

Dana, mortala chestia aia [:-)))] . Dar mie mi se pare si mai complicat cand ai acasa adolescenti, ca pe aia nu-i mai vrajesti, aud orice si se culca seara tarziu [fri] . Noi avem niste vecini care pleaca din cand in cand la hotel sa rezolve problema si fetele lor (18 si 12 ani) stiu exact unde si de ce au plecat [fal] . Eu am ramas muta cand mi-a zis fii-mea (care a fost si ea informata, evident [batcap]. E prietena cu fetita de 12 ani si normal ca vorbesc de toate). Cred ca mie mi s-ar lua forever! 

 

 

ha ha, dar dimineatza? am auzit ca nu prea se pot trezi, nu merge asa? :)))

 

Carolinah, chestia asta cu atat atravel a fost complet out of the blue ... sper sa se potoleasca in vreo 2 luni.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mcoca,

La vremea aceea nu era asa de aglomerat la Phoenicia, dar la masa tot era cam multa lume. Probabil intre timp s-a aglomerat si mai si.

Off topic de la Pheonicia: masa de servea cu incepere de la ora x, iar apoi la desert (ighetata, alune etc) te servea cineva. Desertul de servea pana la ora 3, apoi inchideau. Era un baiat tanar si smecher care servea (ii spuneai ce vrei si iti dedea)... isi punea ceasul  (alarma de la telefon) sa sune la ora 3 sa nu uite sa inchida  [:-)))] O data tocmai incepusem sa cer si i-a sunat alarma si a zis ca gata, sorry, dar s-a inchis pe ziua de azi. De atunci eram cu ceasul in mana, sa fim acolo macar la 14-50-14.55, sa apuce copiii inghetata  [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello voua ! 

Va las cafea proaspata  [cit] . 

Mi-am luat 2zileCO si am reusit sa ma racesc. M-am dus la maica-mea si am facut curat, am tot iesit afara in curte cam dezbracata, am maturat / lopatit in 3 ture la zapada si gata am fost. Duminica eram zombi. Am dormit vreo 4ore si m-am doftoricit si acum sunt pe baricade la serviciu. 

Sambata era zapada si frig, azi este deja uscat. E frig, dar vine primavara.  [flo2]

Am vazut un film interesant http://www.filmeonline2013.biz/barbati-femei-si-copii-2014/

O saptamana buna sa aveti.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, 

 

( mai spre pranz, asa)  [cit]

 

Coca, abia a inceput saptamana  [:D]

 

Dana, sanatate, sa treaca repede ziua

 

Monica  [:-)))] , litoralul nostru e cam la pamant, parerea mea  [flo2]

 

Noi bifaram un week end linistit, in special cu lectii. Am tras si o tura pe afara, era toata lumea la plimbare cu catei,carucioare sau biciclete, 15 grade diferenta de temperatura e mare lucru.

Am fost si la film " Belle et Sebastien" 3, sala era goala  [ups]

 

Sa ma laud ca azi e baba mea si afara e superb, soare si cald  [il]  [il]

 

 

O saptamana frumoasa si plina de soare ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne-a pocnit si pe noi cu zapada. Azi sint acasa ca a venit (iar) o furtuna pe coasta de est. Acum citeva zile a fost furtuna dar pericolul a fost vintul (a plouat). De data asta s-au anuntat cote ametitoare de zapada. Scolile s-au inchis...singurul napastuit e barbatul care trebuie sa mearga la servici. Asteapta si el sa vada daca se declara state of emergency pe autostrada si ar avea si el noroc sa ramina casa. 

 

Daca lucrez de acasa, bineinteles ca ma tot duc in bucatarie si ma agat de una alta.

Maine imi vin doua studente daneze la "schimb de experienta"...pleaca inapoi vineri seara. Vineri seara am si grupul de fete in vizita. Soer sa imi vina pruncul mare acasa in weekendul asta ca tot vin furtuni si nu ajunge...la el acolo ploaia noastra s-a tradus in 35cm de zapada depusa. 

 

Pruncul mic s-a hotarit la facultate. Merge la un colegiu mic, privat in Brooklyn. Eu topai de fericire nu doar pentru faptul ca ramane totusi aproape de casa (nu va locui cu noi oricum) dar si pentru faptul ca dupa cite burse a colectionat, raminem cu foarte putin de plata. Infim fata de copilul mare ($9k/an fata de $25k/an). Ma bucur ca nu a plecat in South Carolina. L-am lasat pe el sa analizeze singur toate variantele...mi-am muscat buzele saptamini intregi sa nu il influentez. 

 

In rest, mai nimic. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...