Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

American coffee - facuta de italieni


Recommended Posts

Devo, unde mai sanatos tun?, o data ii crapa o vena pe undeva, mai ales la cate blesteme are in spate  [fri]

 

Aqai, grrrr cu vremea asta, stiu ce vorbesti, am rude si prieteni pe acolo. Eu mi-as face bagajele si m-as reloca [:)] , spor la gasit de lucru, sigur o sa reusesti  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Well, suport ca n-am de ales. Intr-o perioada in care chimiștii nu stau pe garduri, slujbele ptr ei sunt si ele rare. Macar al meu sef e bun profesional, am învățat destule de la el.

 

Am făcut budinca de cozonac. E foarte buna si foarte sățioasa.  

 

-15grC. Sorry. Azi am ieșit prima data anul asta in saboți. 

Azi noapte a plouat la mine cu tunete si fulgere si trăsnete, exact ca vara. Stăteam pe geam si admiram ploaia.  [flo2]

 

Pa vouă. Ma duc sa ma trântesc ca o leguma la TV.   [flo2]

 Dana, esti chimist?  [flo2]  Pot sa te intreb unde lucrezi si ca ce? 

Si seful e bun profesional, dar nu da pe spate sa invete si pe altii. Uneori il apuca dragul de explicatii dupa ce mi se termina programul, cand eu sunt obosita moarta. Stau, ca na, vreau sa invat. Dar astfel ma apuca si cate 12 ore la job si ma intreb de ce sunt varza de obosita.

 

Budinca de cozonac? Ce este asta? Cum o faci

 

​Aici a fost soare si frumos, nu am rezistat prea mult pe balcon sa fac florile. Le-am terminat seara tarziu, cand s-a terminat cu soarele.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Devo, unde mai sanatos tun?, o data ii crapa o vena pe undeva, mai ales la cate blesteme are in spate  [fri]

 

[:-)))] De la mine nu a primit nici un blestem, dar nici respect. Mi-e mila de el, este 0 ca inteligenta emotionala, este singur, nu are pe nimeni, Va puteti imagina sa nu ai pe nimeni cu care sa vorbesti, care sa-ti asculte necazurile, cu care sa razi, sa pleci intr-un concediu, sa admire stelele, sa te imbratiseze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna!

 

Nu stiu dana, devoska cum lucrati voi cu asa sefi. n-as avea rabdare nici 5 minute.

 

Aqai, la mine e mai complicat. De la cercetare am trecut in controlul calitatii in farma. Aici am experienta 0. Invat, imi place, desi e groaznic de solicitant fata de cercetare. In plus am dezavantajul de a nu vorbi limba foarte bine. Si aici ma agit sa ma imbunatatesc, dar nu merge asa cum mi-as dori. Lucrez mai mult singura, fara sa vorbesc prea mult, cand vorbesc, discutam aceleasi balarii. Seara sau in weekend sunt asa de obosita ca nu-mi vine sa cred ca sunt eu. Trebuie sa schimb ceva, sa ma reorganizez, sa stau la job doar programul obligatoriu si apoi sa am grija de mine, sa invat, sa merg din nou la sala...

Sincera sa fiu, de vreo 2-3 luni m-am tot uitat dupa joburi. Daca anul trecut am trimis zeci de aplicatii in domeniu acesta, acum nu am vazut un singur job sa mi se potriveasca... nu-mi vine sa cred.  [:(]  Asa ca Dana are dreptate, joburile pentru chimisti in perioada asta, cand toate se inchid, sunt cam rare. 

 

In ce te priveste pe tine, sunt sigura ca o sa reusesti sa te muti curand. Esti ambitioasa si determinata! Mult success! Ce-ti mai fac baietii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineața. Sunt terminata de oboseala, aseară am terminat tot la 22,00. Aveam de gând sa ies azi , dar pauză. O trimit pe Alex pe-afara singura. 

Devo, sunt chimist, dar nu mai lucrez efectiv asta. La începuturile carierei mele am lucrat câțiva ani buni intr-un laborator, mi-a plăcut teribil. Am primit atunci oferta sa lucrez la firma partenera in străinătate, dar eu voiam sa ma mărit, de. http://comunitate.desprecopii.com/forums/public/style_emoticons/default/frica.gif

Acum lucrez intr-un birou de programare a productiei. Dintre toți colegii mei nici unul nu vrea sa facă ce fac eu. Acum am al4lea coleg dintr-o perioada de 4ani. Vin, se lămuresc care-i treaba si pleacă. Toți cei de pana acum au plecat din oraș. Erau toți tineri si necăsătoriți. Mult mai ușor de relocat. 

Budinca de cozonac se face din cozonacul rămas. Orice rețetă de pe net e buna. Cozonac tăiat bastonașe / cubulețe / felii cum vreti se pune in tava . Peste se adaugă 5oua+100gr zahar+500ml lapte+200ml smântână dulce. Se lăsa 10 Min sa se îmbibe bine si se adaugă deasupra 100 gr unt tăiat cubulețe. La cuptor pana e gata. Foarte bun. Eu am pus si stafide îmbătate. 

Ma duc sa pun de cafea. Sunt zombi. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Aqai, la mine e mai complicat. De la cercetare am trecut in controlul calitatii in farma. Aici am experienta 0. Invat, imi place, desi e groaznic de solicitant fata de cercetare. In plus am dezavantajul de a nu vorbi limba foarte bine. Si aici ma agit sa ma imbunatatesc, dar nu merge asa cum mi-as dori. Lucrez mai mult singura, fara sa vorbesc prea mult, cand vorbesc, discutam aceleasi balarii. Seara sau in weekend sunt asa de obosita ca nu-mi vine sa cred ca sunt eu. Trebuie sa schimb ceva, sa ma reorganizez, sa stau la job doar programul obligatoriu si apoi sa am grija de mine, sa invat, sa merg din nou la sala...

Sincera sa fiu, de vreo 2-3 luni m-am tot uitat dupa joburi. Daca anul trecut am trimis zeci de aplicatii in domeniu acesta, acum nu am vazut un singur job sa mi se potriveasca... nu-mi vine sa cred.  [:(]  Asa ca Dana are dreptate, joburile pentru chimisti in perioada asta, cand toate se inchid, sunt cam rare. 

 

In ce te priveste pe tine, sunt sigura ca o sa reusesti sa te muti curand. Esti ambitioasa si determinata! Mult success! Ce-ti mai fac baietii

 

 

 

ce te inteleg ... asa si eu serile. sunt zombi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!!!!  Ar merge o cafea! Sunt in metrou, afara a plouat usor azi noapte.

 

Fii-mea a fost la un concert aseara. Primul ei concert fara babaci. Locuri langa scena.... avea confeti si in chiloti, tare fericita a fost. Era 1 noaptea si ar mai fi povestit. So, eu sunt deja varza. :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, 

 

Eu sunt in concediu saptamana asta :). Azi lucrez de acasa de dimineata sa demarez un proiect si apoi gata: distractie cu fetele.

 

Aqai bafta in gasirea unui loc de munca mai putin stresant. Eu nu as fi plecat in veci de la univ :). Calitatea vietii e f imp pt mine :).

 

Maya, creste, creste si incepe sa ne scoata peri albi. Ma gandesc cu infrigurare cum va fi in continuare.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai - good to "see" you! Suna extrem de epuizant serviciul si mai ales stresant. Despre sefi problematici as putea scrie un roman ca am unul de 10 ani!!! 

 

Coca, sa te bucuri de vacanta...cu adolescenta nu iti pot ura tare multe de bine. Toti ajungem in acel punct si supravietuim cu mai multi sau mai putin nervi tocati. Respira :) :) 

 

Devo, bravo pentru copila mare la concert! Si ma bucur ca ai doar ploaie usoara...la mine s-au rupt norii si toarna cu galeata. Iau kayak sa plec acasa!

 

Mai intru eu!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...