Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

American coffee - facuta de italieni


Recommended Posts

Buna dimineata, va aduc cafeaua.  [cit]

Se pare ca n-avem sfaturi cu si despre adolescenti  [fri]. Alex a mea are 10ani / merge pe 21  [batcap] . La noi e cam asa: eu vorbesc, vorbesc, vorbesc, ea se face ca asculta, eu plec, ea pleaca, stam linistite o perioada si apoi o luam de la capat. 

In alta ordine de idei, unul din cainii de vanatoare al cumnatului a murit ieri. Sora-mea plange, cumnatul e suparat, iar copiii stiu ca a plecat prin padure si nu s-a mai intors.  [ups] OMG. 

Vreau sa vina week-end-ul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello ladies,  [cit]

 

Afara e un soare superb, incerc sa beau ness ul pe,balcon....

 

Cu ado, nu prea am sfaturi, uneori,trebuie lasati in pace, creierul  lor functioneaza altfel, dar si cand exagereaza. Zilele astea mi-au stricat in 2 min zenul meu acumulat cu greu  [dual] 

 

Mai tarziu iesim pe afara, o sa,fie ceva targ, ne ducem sa căscăm gura  [:D] 

 

Didialex parca n-a mai scris demult  [:I] 

 

 

O duminica frumoasa !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, hello. 

Pic de somn  [cit]  [cit] .

Aseara am fost la teatru si am ajuns acasa dupa 23.00, trezita de la 5.30am a fost cam greu. 

Citesc Sapiens, Yuval Noah Harari. Imi place, dar ma asteptam la mai mult. 

I-am luat lui Alex Micutele doamne, Louisa May Alcott, dar versiunea prescurtata ptr ca cea originala nu cred ca-i ptr varsta ei acum. Deocamdata ii place. 

La sfarsitul lunii am 2 nunti in aceeasi sambata 2.06. In orase diferite.  [fri] Si planuiesc sa ajung la amandoua.  [fri]

Pa voua.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce-mi place Alex a ta ca citeste asa mult, Dana. Se pare ca seamana cu mama ei, nu? Esti tare, doua nunti in aceeasi zi!!! Ai prieteni sau rude pe cinste de faci asa efort! Si ei in tine o prietena de mai rar gasesti! [flo2]  Distractie placuta!

 

Eu sunt racita cobza. Asta ca tot mi-am luat o saptamana de concediu ca sa mai rezolv niste chestii. Am nasul asa de infundat, ca stau cu gura deschisa ca sa pot respira. Apartamentul nostru da intr-un parc, privelistea e superba, doar ca in perioada aceasta e plin de polen. Noroc ca nu suntem alegici. Geamurile si jaluzelele exterioare (care sunt practic tot peretele exterior, de sus pana jos, la toate camerele) erau pline de praf/polen, ziceai ca a aruncat cineva in sac de moloz pe ele. Acum sunt in pauza de cafea!

 

Fii-mea a fost aseara cu o colega de clasa la concert la Sam Smith. Nu stiu daca e chiar genul ei de muzica, cred ca s-a dus mai mult pentru colega ei, pe care parintii nu o lasau decat daca mergea si fii-mea. Cantaretul insa a impresionat-o tare mult in timpul concertului. O astept sa vina diseara sa-mi povesteasca mai mult, deocamdata era sub impresia momentului si pe fuga, nu mi-a povestit prea mult.

 

Cafeaua mi s-a terminat, la fel si pauza! Ma duc sa termin de depolenizat. O zi frumoasa la toata lumea, pe toate meridianele!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citeste ptr ca atunci cand ajung eu acasa se inchide sezonul la electronice.   [fri] Si atunci n-are ce face.   [il]  [flo2]

La ambele nunti merg din partea miresei.

Mireasa loco este sora prietenei mele bune. Nu sunt obligata sa merg, dar vreau ca mi-s dragi amandoua. O sa ajung la cununie si la biserica, la sala nu. 

Cealalta mireasa mi-e nepoata. Tatal ei este var primar cu mine si pe mama ei o stiu din scoala generala.  [:D]  Asa ca si aici mi-e drag sa merg. Cu ocazia asta imi revad rudele din partea tatalui meu. 

Binenteles ca Alex s-a anuntat participanta la amandoua.   [ph34r]  Deja isi pregateste garderoba. Trebuie sa-i iau balerini albi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai ce fain , Dana ! 2 nunti ! 

Neaparat o iei pe Alex cu tine,  [:)] . La prima nunta va sta cu ochii pe ceas ca sa nu intirziati la a doua. 

 

Noi avem citeva zile libere de 8 mai si de Inaltare. Am o groaza de corectat si o multime de treaba n gradina. 

 

Mai trec eu pe la voi. [flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineața vouă ! 

Un ceai negru azi, n-am chef de cafea. 

Gătesc ceva ptr mâine, mai târziu trebuie sa ma pensez si să-mi fac manichiura. 

Alex pictează non-stop, toate tricourile ii sunt patate de culori. 

E așa frumos afara, canta pasarelele, e soare. Ieri a fost cu sira mea la gradina, a muncit cate ceva si pe-acolo. 

O duminica făină sa aveți !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata , ladies

 

[cit]  [cit]

 

la noi e innorat bine si rece. Am dormit dimineata pana tarziu, cred ca ma refac dupa ziua miscatoare de ieri. Trebuie sa strang putin prin casa si sa repetăm pt teste. Inca o săptămână se scoala si vine vacanta (2 sapt).  [i] 

 

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello voua. 

Nu ca-mi place in mod deosebit sa vorbesc singura  [fri]  [il] , dar am gasit ieri ceva si vreau sa va arat si voua. 

Stiati ca Povestea slujitoarei a mai fost ecranizata ? Eu nu. 

Cu Robert Duval, Natasha Richardson, Faye Dunaway si Aidan Quinn. 

Planuiesc sa vad si filmul asta. Desi dupa trailer imi pare actuala eranicare mult mai potrivita. De-abea astept sezonul 2. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Am fost in vacanta asa ca acum sunt KOOOO la lcuru :)).

Am ajuns aseara la 10h30 acasa, si m-am culcat pe la 1h30. Eva mititica a adormit in masina pe la 6 si s-a mai trezit de dimineata.

 

A fost f fain. Ne-am distrat, ne-am odihnit :). Fetele s-au amuzat si ele teribil.

 

Va las cateva poze de la o gradina care mi-a placut f mult:

 

32105248_10155315001490927_5569625091651

 

 

32105550_10155315148660927_1819299329987

 

 

32191771_10155315148160927_8194653461665

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...