Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

American coffee - facuta de italieni


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ce vacanta frumoasa!!!!!

 

Update de pe frontul ontarian:

 

 - m-am tuns scurt scurt (cel mai lung fir de par are 4 cm :D)

 

- T a fost plecat tot weekendul in field exercise cu unitatea de cadeti si s-a intors rupt aseara

 

- tot aseara dupa ce s-a intors am avut Mother's Day BBQ si a recuperat copilul 3 zile de MRE (meals ready to eat???? - army food). Alex i-a tinut isonul, desi nu a avut nimic in particular de recuperat

 

 - Alex incepe fotbal, de doua ori pe saptamana, marti si joi. luni, miercuri si vineri e la scrima. valeu de portofelul meu ca benzina s-a scumpit in draci

 

 

 - A venit primavara/ VARA!!! am o tona de lalele, narcise si si bleeding hearts inflorite. Pt flori atarnate, mi-am luat anul asta in premiera bouganvilea

 

- reusesc sa ma tin bbine de box, minim o data pe saptamana. Am reusit sa-mi iau si manusi profi :) asa ca nu mai am mainile distruse si nu mai speriu lumea pe la munca

 

va pup, o primavara fantastica va doresc, mai trec eu cand mai apuc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare , Salutare ,

Evă mică a avut torturi de prințesa  [fiesta]

Maya a făcut 10 ani?

 

devoska, îmi plac mult mesajele tale . . Nervi tari cu șeful asta. Poate pleacă el [zz]

Dana citește de rupt. Mie nu mi- a plăcut povestea slujitoarei . Pur și simplu intru in depresie... noo așa . [fri]  și mai sunt și berbec, cica curajoasa  [pk]

 

mik, cum e cu D- ra?

 

otilia, ce frumos la voi [:)] . O ai pe Sabina in lista peFB ? Te linistesc mesajele Ei cu adolescenti. 

 

Eu cu nr 2, Inca astept sa Termine cu criza de 2 ani.  [smulgpar]

 

Aqai, cate luni ai la trenuri? Per total cum e?

 

Carolina, Sa fie intr- un ceas bun!!!

 

abia astept impresii  [pk] .

 

J, noi asteptam vacanta.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Am vazut poze foarte frumoase, v-am citit pe toate, ma bucur ca scrieti. [flo2]

Eu, in drum spre job. Am o saptamana mai usoara, dar recuperez cica saptamana viitoare, cand o sa fie mult de munca. Azi seful nu e, dar in ultima vreme s-a mai potolit. Sa-l tina cat mai mult, ca de schimbat... Lucreaza aici de 20 ani, nu pleaca de bunevoie, Didi. Berbec, Didi? Cand e ziua ta? Sau a fost deja? Aqai, cum e la box? Faci box-box clasic? Si eu vreau sa vina vacanta scolara!!!!

Aici ploua, nu ma plang, abia se ma spala praful si polenul. Scuzati mesajul haotic   [batcap]

Las cafea sau ceai, pe alese. Cine era cu prajiturile? Sa aveti o zi usoara!  [flo2]  [flo2]  [flo2]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi, la cafea.  [cit]

La mine ploua si e o vijelie de am zis ca ne duce. Si sunt 13grC. Super.  [pic]

Sper sa se calmeze pana in week-end ca am multe planuite: Noaptea Muzeelor, Targ de Carte, o aniversare si un Targ Culinar.  [fri]  [pk]

Si pe frigul asta Alex s-a dus la scoala fara fash, ca cica e cald.  [umbrel]  [zirea]

Ma duc la sedinta. Pa voua.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare din pauza mea de cafea! 

Weekendul asta e noaptea muzeelor? Ia sa ma uit sa vad daca acum e si la noi. Timp frumos si plimbareala placuta! Ce as citi si eu o carte buna... cred ca nimic nu ma detensioneaza ca o carte in romana.

Urat, 12-13 grade si la noi. Dimineata picura anemic, acum s-a potolit.

Tocmai ziceam ieri-alaltaieri ca saptamana asta e relax la munca. E, a fost, s-a terminat, dar e ok. Pauza s-a terminat. Mai trec, mai scrieti! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare gagici,

 

Coca, f frumoase pozele, reusita vacanta.

Aqai, obositor program, multa energie.

Dana, sunt „invidioasa“ pe atatea acrivitati.

 

Noi tot pe la teze si proiecte ne invartim, a avut o recenzie de carte, greu de explicat ca trebuie sa extraga esentialul, nu sa scrie toate ideile simdialogul din carte. Data viitoare poate iese mai bine.

 

Devo, la voi picura, la noi toarna cu galeata, apoi se opreste repede, trebuie sa pandesc daca scot masina sau nu.

 

o seara frumoasa  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce Clasa a fost recenzia?

ai mei Fac anual prezentari de carte. 

 

Si noi tot in teze. Gernana amandoi. Carti . Au citit carti si au avut teza.

 

la Clasa 5-a Andreas Steinhöfel

iar Clasa 7-a Louis Sachar / die Löcher

 

Vine vacanta de rusalii Apoi incepe cea mai grea perioada. Luna iunie si iulie. Ultimile teze atunci sunt .

maine Nr 2 Are la muzica iar Nr 1 bio.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cl a 5-a

Das Geheimnis des 12 Kontinets. Cel mare l a ajutat la corectat si revizuit fraza, că altfel nu o scotea la capat. In schimb cel mare, mai mult au avut ausfallen,nici un arbeit, o sa aiba dupa vacanta mai mult.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...