Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

American coffee - facuta de italieni


Recommended Posts

Hello la cafea.  [cit]

Am bifat ieri targul de carte, foarte scumpe zau. Mai bine pichetez libris-ul pana prind o reducere. Mi-am luat,

totusi  [il] , 

1256970.jpg si ptr Alex 1164578.jpg

 

Azi merg cu o prietena la cumparaturi, sora miresei loco. Si-a luat rochie ptr nunta si vrea s-o schimbe. Sora-sa si-a luat o rochie cu model traditional, am vazut ieri poza, este superba si zice ca sa-i imbracam pe copii in costume populare. Eu sunt foarte incantata de idee, me very happy.  [pk]

Am avut un conflict cu invatatoarea si profa de sport. Ori copiii astia sunt foarte impiedecati, ori dna de sport nu stie sa-i stapaneasca. Si au promis amandoua ca vor fi mai atente.  [il]  [ups] De-abea astept vacanta de vara. 

O zi buna sa aveti !  [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salutare

 

sunt racita cobza. Si ma seaca groaznic!!!

 

Luni avem liber. Marti lucrez de acasa ca e greva la cantina scolii.

 

Ieri am avut intalnire cu educatoarea Evei. Puiu mic se descurca ff bine. Ni s-a propus sa sara o clasa sa mearga direct in grupa zero, ca ea deja incepe sa citeasca.

Nu vrem, preferam sa faca chestii in plus de scoala.

 

In redecorez balconul. Vreau sa imi fac un zid verde de clematite si sa pun un vas mare in locul miilor de vase ce le am. Am gasit chestii super faine dar destul de scumpe.

Din pacate nu ma lasa sa pun pozele :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello voua. 

Am bifat in week-end-ul asta tot ce-mi propusesem, mai putin un somn bun, dar asta nu era in plan.  [fri] Asa ca mi-e somn. 

V-ati uitat la nunta? MIe mi se parea cam sedata mireasa, cam absenta. Probabil se gandea ca-i intr-o scena de  film. Nu gresea prea tare. E, casa de piatra si sa fim noi sanatosi. 

Pa voua.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello voua. Foarte greu cu conectarea pe desprecopii. Foarte greu. 

Ce mai faceti ? Va aduc cafeaua.  [cit]

Am avut 1zi libera de Rusalii, mai mult m-a aglomerat. Am stat mult la serviciu sa termin ce-aveam ptr sfarsitul lunii. Dar macar am reusit o iesire la padure sa vedem animalele. 

Acum urmeaza nuntile, alta oboseala. Luni o sa fiu capie.  [nani]

Spor voua. Pa.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pff.....greu cu forumul, m-a enervat si am luat pauza .... [batcap]

 

Toata lumea bine ?

 

Am avut vacanță, am bifat de toate si odihna si distracție si ferme bio,frig, bronz, canicula, de mâine pe baricade la job si scoală.   [soricel]

 

o saptămănă reusita  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

judoka, ne luam de mâine . De mâine iar la școala & job. 

Dar

 

copii nu au mâine școala : este oralul la Bac.

 

copii astia au început in landul meu bacul scris după paști . Bacul merge concomitent cu cursurile și alte examene. 

Oralul e mâine .

pe 20.06 e concertul orchestrei in cistea lor iar la început de Iulie e Balul. Se închiriază o sala pt copii și părinți . 

 

Dar sapt asta avem teze: BIO , muzica etcetc 

 

deci in vacanța cu gandu la teste .

 

noi am fost in Italia . Pompei, neapoli și coasta amalfina . Minunata . Vroiam sa ne întoarcem prin Roma. Am zis pas și am rămas 2 nopți la Bodensee . Noi am avut bicicletele cu noi. Zău ca- s blonda . [:-)))] 

 

abia la Bodensee le- am folosit [:)] 

 

surpriza: Tarom are bilete ieftine de avion. Am luat 2 bilete pt August cu 270€

Prețurile sunt mai mici direct la ei pe site, decât la vola. Astia sunt de- a dreptului nesimțit . Au taxa 25€ / persoana . In măsura in care îți poți lua fără taxa asta de la Tarom . 

Oare cum își negociază ei biletele ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am o recomandare de carte : jurnalul unei fete cuminți /simone de beauvoir

Pe lângă descrierea unei perioade de care sunt direct interesată , o buna de citit ca părinte de adolescenți . 

O aștept pe antmila cu cronica Cortului dar și impresii de la Carolina ( ambele )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am o recomandare de carte : jurnalul unei fete cuminți /simone de beauvoir

Pe lângă descrierea unei perioade de care sunt direct interesată , o buna de citit ca părinte de adolescenți . 

O aștept pe antmila cu cronica Cortului dar și impresii de la Carolina ( ambele )

Didi  [flo2]  [flo2]

 

Cortul a fost "dezasamblat" azi de dimineata pe o ploaie torentiala. Mi-a fost asa o mila de lucratorii care au venit sa il ridice...am facut cafele multe si le-am oferit (linga un bacsis mai gras ca de obicei). 

 

Am avut in jur de 65 de persoane in total...a trecut prea repede (fata de cit m-am pregatit eu)...ultimii musafiri (doua amice ale copilului au plecat dupa miezul noptii (au stat sa ne mai ajute si sa deschida cadourile cu Alex (Alex desfacea, o fata scria numele si cadoul pentru scrisorile de multumire si o fata strangea ambalajele). 

 

Am avut un noroc imens si am ratat prognoza cu 80% ploaie...nu a cazut nici un strop pe toata durata petrecerii. S-a mincat bine, s-a baut bine, s-a vorbit mult, am lacrimat pe interior...a fost un virtej de voie buna totusi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...