Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pinguinii si vara indiana


Recommended Posts

Gata, maine la botez!

 

Mi-am schimbat tinuta de vreo 3 ori pentru ca nu pot purta pantofi cu toc. Abia, abia, ma descurc cu niste balerini rosu cu negru. Voi avea o fusta neagra cu o bluza rosie si  ceva negru cu gaurele pe deasupra.

Cam Stendhaliana...

 

Avem di toate. Si o sticla cu ulei comestibil (nu stiu de ce a precizat preotul asta, ca doar nu-i aduceam ulei de masina sau de lant de bicicleta), si o sticla cu vin rosu dulce si cruciulita de aur si o raceala care-ll bantuie pe nash.

Nu avem icoana cu Sfintii arhangheli Mihail si Gavriil pentru ca pur si simplu nu am gasit si eu m-am opus sa listez la imprimanta si sa plastifiez.

 

Abia astept. Am hotarat ca CCS sa tina copila in brate si eu lumanarea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 798
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Noi o mâncam fără mămăliga, in Ardeal așa se mănâncă. Cu pâine și smântâna. Și un pahar de pălincă :). 

iar ma simt ardeleanca cu defect [:)]  noi le mancam cu mamaliga.

 

(la un moment dat incercasem sa impun in familie sa se manance sarmalele cu piure de cartofi, dar am fost refuzata categoric; mie imi place combinatia, insa imi plac si cu mamaliga, asa ca n-am renuntat la ea, fiindca oricum o mananc rar, pe cand piureul e prezent oricum aproape zilnic)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi mancam sarmalele cu smantana si mamaliguta.

 

Viviana, sa iasa totul bine maine, sa fie sanatoasa si norocoasa finutza si petrecere frumoasa!

 

Eu tot ma gandesc la toaleta americana experimentata de Ella la Seoul.. 

 

Ioana, sper ca te ai mai destresat.

 

Am avut si eu o sapt tampita, sunt gata sa renunt la 20% din catedra pt ca am o clasa nasoala, nu stiu ce sa fac. Ma simt asa o fraiera dar si stresul e mare. Am cativa elevi care strica atmosfera si nu sunt obisnuita. De unde stres, migrene, nici acasa atmosfera nu e prea roza, in fine.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu știu dacă ați auzit de orașul suedez Kiruna, care se muta cu totul, ma refer la clădiri. E un proces început acum 12 ani, preconizat sa fie finalizat in 2020-2021. Acuși :) 

 

Am trecut prin Kiruna acum cativa ani vara, când am fost la Capul Nord. Un orășel mic și drăguț. 

 

https://www.theatlantic.com/international/archive/2016/05/kiruna-sweden-moving/483521/

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața!

 

Viviana, petrecere frumoasă!

 

Referitor la toaleta americană, eu știu că e mai degrabă japoneză :D.

 

Fleur, eu zic să nu renunți, poate găsești o soluție împreună cu cei de la școală  [flo2] .

 

Mianna, nu mi-a dat prin cap să mănânc sarmalele cu piure :D.

 

Mă duc să-mi beau cafeaua...

 

O zi frumoasă! (Aici e soare și frumos, ieri am mâncat afară)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...