Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii si vara indiana


Recommended Posts

 

 

Zice-se ca s-a descoperit, o camera, o structura ascunsa in marea piramida din Egipt. http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-5040093/Hidden-structure-inside-Great-Pyramid-Giza.html?ito=social-facebook

 

Da, am citit și noi. Al meu zice ca acuma musai sa mai mergem o data la piramide...ne-am urcat in ea când am fost acolo dar Silviei i s-a făcut frica, avea 7 ani, și eu cu ea ne-am întors...al meu s-a dus pana unde e accesibila.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 798
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Stii Mihaela, am pus la jocul cu carti, ca ghicitoare "Un barbat pe nume Ove". M-am gandit la Silvia ta zilele astea - eu cand citesc ce scrie cineva, imi si imaginez si aduc aminte coversatii, asa ca niste flash-uri - si am gasit cartea pe scribd si m-am apucat sa o citesc.

 

Cand spui de Silvia ca e la stall, mi-o inchipui mangaind calul pe grumaz - de exemplu.

 

 

M-am bucurat cand cartea a fost ghicita.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Stii Mihaela, am pus la jocul cu carti, ca ghicitoare "Un barbat pe nume Ove". M-am gandit la Silvia ta zilele astea - eu cand citesc ce scrie cineva, imi si imaginez si aduc aminte coversatii, asa ca niste flash-uri - si am gasit cartea pe scribd si m-am apucat sa o citesc. Cand spui de Silvia ca e la stall, mi-o inchipui mangaind calul pe grumaz - de exemplu. M-am bucurat cand cartea a fost ghicita.

 

Ce frumos!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de carte, eu citesc acum Björnstad, nu e tradus decât in engleză, Bear Town. Scrie foarte interesant Backman. Si e la rând Britt Marie was here. 

 

Azi am stat acasa, a fost foarte mult ieri la job, am lucrat NON stop, pana la ora 22. Rar se întâmpla, sa nu putem lua câte o pauza... Am sunat dimineața și am zis ca rămân acasa, nu eram in stare sa încep o noua zi. Sunt liberă 4 zile, duminica seara mergem la un concert in Stockholm, plecam dimineața cu vaporul. Eu cu Ovi, Silvia rămâne acasa. Concertul e unul la care îmi doresc de tare multă vreme sa merg, e o suedeza ce cânta la chitara, uneori are și formația cu ea. De data asta e concert numai la chitara. Abia aștept! 

Luni avem zi de relash, vrem sa mergem la IKEA :). Sau poate facem altceva...vom vedea ce chef avem atunci. 

 

Azi ma întâlnesc cu Diana, plănuim o vacanța de 4 zile numai noi doua in Roma, ii fac cadou de ziua ei. Probabil in mai anul viitor, vrem sa luam bilete. Și sa rezervam hotel. Eu am fost de doua ori in Roma, ea niciodată. 

 

Weekend frumos! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi e vineri.

Am fost sa-mi scoata firele, de fapt era unul singur mai lung. Sutura a fost de operatie estetica si cica nu o sa ramana semn.

Am trebaluit prin casa, ceva usor si mi s-a facut somn acuma.

Toata saptamana asta am dormit cate 8-10 ore/noapte fara sa ma trezesc. Probabil am avut nevoie de odihna.

 

Termin Fima a lui Amoz Oz si apoi am o politista in asteptare.

Autor suedez, of course, Mons Kallentoft.

 

Silvi e la facultate, termina pe la 8, se duce la la o prietena si poate doarme acolo.

==

 

Am uitat sa spun ca Fleur e asa cum mi-am imaginat-o, imi pare bine ca stiu cum arata, o sa-mi fie mai usor sa mi-o inchipui in fata scolerilor.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Ce bine ca azi e vineri  [pk] azi a fost o zi nebuna....de ceva timp incoace, vinerea e ca la nebuni la job  [zirea] mereu fac misto cu sefa mea despre asta.

 

Ieri am facut sarmale, dupa ce le-am bagat la cuptor, au fiert ce-au fiert si s-a stricat cuptorul  [zirea] Marco zice ca e termostatul de vina (luni vin cei de la firma sa vada ce are..ar trebui schimbat cu totul -adica cuptor si plita, are 20 de ani, de cand s-a construit casa)...le-am fiert apoi pe plita...au iesit delicioase, am pus si slanina afumata in carne...Marcia le-a laudat, ea e tare pretentioasa la mancare  [:D]

 

Azi am lucrat de-acasa, m-am si epilat de dimineata, apoi m-a pocnit o migrena cu aura  [batcap] am luat repede un algocalmin, asa ca durerea de cap nu a aparut..aura a disparut dupa vreo 30 minute.

 

Am fost si cu Marcia la banca cantonala si i-am deschis cont (mai are cont de economii, dar de el nu se atinge, il primeste cu o suma frumoasa la 18 ani)....de fapt este un pachet pt tineri intre 14 si 22 de ani, care cuprinde : cont curent si cont de economii, card Maestro si card de credit MasterCard prepaid, online banking...are si alte avantaje, cum ar fi biletele de tren, reduceri la diverse magazine etc.

 

Fleur, sunteti tare frumosi  [:)]

 

Ioana, ai revenit cu bine ?

 

Viv, ma bucur ca te refaci repede. 

 

Miha, spor la rezervat.

 

O seara faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...