Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii si vara indiana


Recommended Posts

Sunt antitalent la galuste..deci foc mic si putina apa rece eventual.

Vrea maimuta supa cu galuste si cine oi fi eu sa ma pun rau cu ea?

 

Oare trandafirii daca sunt zdraveni si vigurosi...infloresc iar acum au nevoie de ceva special pentru iarna?Prin oras nu-i vad taiati doar pe ici pe colo....sunt asa frumosi....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 798
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

O sa avem și noi o minivacanța peste 10 zile. Plecam la Spa in Polonia. Și vine și Silvia cu noi! :). In Kolobrzeg, un orășel mic. O zi vom ieși sa îl vizitam și in rest vrem sa ne relaxam la masaj și piscina. Trei zile vom sta acolo, restul pe drum :). Mergem cu mașina și va trebui sa înnoptăm și la dus și la întors ca nu avem cum face drumul intr-una, depindem de mersul vapoarelor. Abia aștept! 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca vorbiti de plajele din Spania, recunosc ca m-am indragostit de una: cea din Salou. nu stiu daca asa e tot timpul sau daca am prins-o eu in ziua ei cea mai buna (ca n-am stat decat o zi acolo - de fapt cateva ore), dar a fost superb! mie nu-mi plac plajele pustii - nici alea in care te calca pe diverse extremitati cei ce se misca in jur, dar nu era cazul aici, era pus si simplu o plaja populata.

 

eram in excursie cu autocarul, si am oprit acolo juma de zi. cine era amator de senzatii tari (io nu) a fost debarcat la Port Aventura (am inteles ca-i foarte fain), restul am avut timp liber in Salou. initial n-am vrut la plaja, m-am dus la un restaurant, apoi am mai cascat gura la magazine, si abia apoi m-am dus la plaja, unde le promisesem "baietilor" (ghilimele, ca al' mai tanar avea 55 de ani [:)] ) ca o sa am grija de lucrurile lor cat timp se balacesc ei. greseala lor ca s-au rugat de mine sa intru doar un pic sa vad cum e apa. era calduta, curata, cu nisip fin, fara alge, meduze sau alte vietuitoare, cu intrare lina spre adancime... intr-un cuvant, perfecta! asa ca pana la urma au avut ei grija de lucrurile mele, ca m-am balacit pana la ora plecarii [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela și noi am fost la plimbare :). Cu mașina e drept :). S-a deschis o cafenea intr-o localitate pe partea estica a insulei. 35 km :). Doua pensionare finlandeze, fac numai acolo tot ce servesc, am zis cu al meu sa gustam și noi. Foarte intim și bun totul.

 

Silvia a fost in oraș cu prietenele, la shopping :). Am lăsat-o eu înainte sa plecam și a venit cu autobuzul acasa, Pt prima data in viața ei. Am descurcat-o prin sms ca nici unde era statia nu știa :)). Are card de autobuz însă, nefolosit :). 

 

Si-a dorit sa vina sora ei mâine sa doarmă aici, se întuneca la ora 16 deja și ii e frica sa iasă afara cu W. Au zis ca își cumpara mâncare thai, ce noroc ca Dia are mașina, se uita la filme...și luni are și cine sa o ducă la calarie. 

 

Seara plăcută, ne punem și noi la tv. Și ne culcam devreme azi ca maine la 7 plecam e acasa la vapor :). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, uite asa plaja imi place:))) Si la spanioli nu am gasit multe asa.

Asta e de anult trecut, undeva pe Amalfi.

12f12b2b2c9cfd5bb86ddb67261b57d8--hidden

 

Secluded= ferita, nevizitata de multi oameni, privata.

 

Am uitat de Så mycket... Dar recunosc ca nu sunt fan. Ma uit diseara :)))

Eu astept Kockarnas Kamp luni. Stii ca Tarek, locuieste la 15 km de mine? Anul trecut l-am vazut la Plantagen cu nevasta si fata, cumparau brad. Era tot o veselie si o vorba!

 

Cum, voi fierbeti 2-3 min galustele???? Eu le fierb muuuult!!! La foc mic, si le pun de 3 ori apa ca sa le iau din fiert...

 

Miha, am pierdut din urma. La ce concert mergeti?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh Anja, da, înțeleg acum...nu, Spania nu are așa plaje...știi cumva unde e făcută poza? 

Nu ma uit la Kockarnas Kamp :)). 

 

Mergem la Melissa Horn, ea cu chitara numai :). De obicei are trupa cu ea, acum nu. Sunt fan al ei de mulți ani și in fiecare an urmăresc sa ajung la un concert al ei..de doua ori am pierdut-o aici la noi, eram in concediu, a fost vara normal...și in rest nu s-a potrivit nicicum. Dar o sa o văd și aud mâine seara. Ție îți place? 

 

Găluștele nu ai de ce sa le fierbi mult, grișul se umfla in găluște stand in apa fierbinte, ăla e tot secretul. :)

 

sirius, la noi este ingrasamant special Pt trandafiri. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh Anja, da, înțeleg acum...nu, Spania nu are așa plaje...știi cumva unde e făcută poza? 

Nu ma uit la Kockarnas Kamp :)). 

 

Mergem la Melissa Horn, ea cu chitara numai :). De obicei are trupa cu ea, acum nu. Sunt fan al ei de mulți ani și in fiecare an urmăresc sa ajung la un concert al ei..de doua ori am pierdut-o aici la noi, eram in concediu, a fost vara normal...și in rest nu s-a potrivit nicicum. Dar o sa o văd și aud mâine seara. Ție îți place? 

 

Găluștele nu ai de ce sa le fierbi mult, grișul se umfla in găluște stand in apa fierbinte, ăla e tot secretul. :)

 

sirius, la noi este ingrasamant special Pt trandafiri. 

Nu imi amintesc unde era plaja. Am gogalit, se numeste  Furore, undeva intre Sorrento si Positano.

Sunt cam inculta, nu am auzit de Melissa :)))  O caut sa ascult.

 

Ca sa revenim la galuste:))) inseamna ca le fac gresit... [batcap] ca la mine nu se fierb repede

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja apropo de Så mycket...am vrut acum doua sâmbete sa merg acolo la Bursvik, unde se filmează...era cina in sala aceea, primeai meniul pe care l-au primit ei și te uitai la emisiune :). Al meu n-a vrut sa ma însoțească și nu am vrut sa merg singura. Ulterior am aflat ca ar fi venit o colega de job care nu avea companie sau prietena mea...nu le-am întrebat...poate se face la anul și atunci merg :). 

 

Pt cine nu știe, e o emisiune vestita ce se filmează timp de o săptămâna aici pe Gotland, in luna Iunie in fiecare an. Sunt aleși 7 artiști muzicali și își “traduc” piesele.  Totul se petrece timp de o săptămâna, in fiecare zi e unul dintre cei 7 care e “vedeta” iar ceilalți aleg câte o piesa din repertoriul artistului/artistei și o interpretează in stilul propriu. De multe ori iese piesa “tradusă” mult mai faina decât originala și ajunge in topuri. Anul asta participa și fetele de la Icona Pop dacă le cunoasteti. Și mor după ele, sunt foarte mișto ca persoane. 

Ah artiștii ăștia stau la prânz și la cina și povestesc. “Vedeta” povestește despre cariera și viața sa, și pe rând câte unul din restul își anunța cântecul ales și îl cânta. Afli foarte multe despre artiștii participanți. 

Emisiunea se da timp de 7 sâmbete toamna :). 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...