Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii si vara indiana


Recommended Posts

  • Răspunsuri 798
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sirius aici nu se tocește tabla înmulțirii, se fixează după o anumită vreme. Noi eram disperați ca in clasa a 5-a încă mai încurca unele înmulțiri, am primit tema de casa la ședința sa ne ocupam de asta, am repetat cu ea prin joc. Cu Cartonașe cu cifre. Și s-a fixat. Sau mai știu ca repetam înmulțirea cu câte o cifra, treceam direct la cele mari ca astea de sub 5 mergeau ușor. 

Aici se învață ca adunare repetata, de asta repetam cu o cifra. Pt ca știa de ex 2x7, știa ca 7x2 e același lucru și intelegea ca pt 7x3 mai aduna un 7 și tot așa...acum știe repede, s-a creat un automatism și s-a fixat. Dar nu tocind cum am făcut noi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața!

 

Sunt în drum către Brașov, am de citit un document pentru birou și evident că nu am nici un chef :D. Așa că citesc diverse și am dat întâmplător peste un articol al Rodicăi Zafiu din Dilema, unde are o referință la desprecopii.com :).

 

Și vreau să vă recomand finaliștii de la Superscrieri, eu îi citesc pe îndelete, unul sau două materiale pe zi (sunt tineri sau mai puțin tineri jurnaliști români și anii trecuți am citit multe materiale extraordinar de bine făcute nominalizate la Superscrieri, ceea ce îmi dă speranța că jurnalismul nu a murit de tot în România).

 

Miha, cum a fost la concert?

 

Anja, superbă plaja!

 

O săptămână frumoasă!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...