Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii si vara indiana


Recommended Posts

Cat de mult tineti la eticheta?

Credeti ca conteaza?

 

Eu tin la eticheta, tin la maniere elegante si da cred ca conteaza. Fiecare lcuur marunt cred ca spune ceva despre tine.

 

https://brightside.me/article/the-17-rules-of-modern-etiquette-78755/?utm_source=fb_brightside&utm_medium=fb_organic&utm_campaign=fb_gr_enjoy_science

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 798
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Viviana  [:-)))]  [:-)))]

 

Mianna eu am amintiri frumoase de pe vremea Cenaclului Flacăra. Ce fain sa ii revezi după atâția ani...

 

Fleur da, Sting e super in concert, mi-a plăcut tare mult. 

Noi am fost la mai multe concerte de când suntem in Suedia, eu am trei artiști suedezi care îmi sunt tare la suflet și alții care îmi plac. La toți trei am fost la concerte acum. Foarte tare ma bucur ca am ajuns sa ii văd. Și aud live. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am intrebat de Phoenix pentru ca ieri m-am uitat la un documentar despre serpii de casa din Romania.

Si deodata ce-l aud pe CCS ca incepe sa recite sopaland cesti: sarpele casei drag/fara de venin/ iata-ni-l azi in prag/falnic si senin.

 

si eu:  [:I] ce versuri ai nasccocit!

si el: pfui, daca ma auzea Mianna stia ca e Phoenix, shtima casei.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

legat de eticheta, desi am citit in repetate randuri ca asa e elegant, cand intri pe un rand intr-o sala de spectacol, sa te deplasezi cu fata la cei care deja si-au ocupat locul, n-o pot face si pace, mi se pare dubios rau sa trec nas in nas cu ei.

 

iar cu locul de onoare in masina, eu stiam ca e cel din spate dreapta, nu cel din spatele soferului - nu ca as fi fost vreodata de acord sa stau acolo cand sunt doar eu si soferul [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am intrebat de Phoenix pentru ca ieri m-am uitat la un documentar despre serpii de casa din Romania.

Si deodata ce-l aud pe CCS ca incepe sa recite sopaland cesti: sarpele casei drag/fara de venin/ iata-ni-l azi in prag/falnic si senin.

 

si eu:  [:I] ce versuri ai nasccocit!

si el: pfui, daca ma auzea Mianna stia ca e Phoenix, shtima casei.

 

[:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Regula 16 in opinia mea exclude prietenia.

Iar cu locul de protocol in masina chiar nu stiu ....nu cred ca as putea sa stau in spatele scaunul soferului cand eu sunt soferul..... [:-)))] .

Sofer am doar de doua ori pe luna si atunci prefer dreapta spate ..cand mergem in familie nu mai incap cu Eva in spate......

Mie de bun simt mi se pare aia care zice ca chiar daca cunosti foarte bine o persoana,in chestiuni oficiale sau imprejurari oficiale folosesti formule de politete....este o chestiune in opinia mea de la sine inteleasa....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa cum v-am spus, mama a plecat ieri - a ajuns cu bine.

 

dupa ce-am urcat-o in tren, m-au cules niste prieteni din gara, si am mers la Romexpo, sa vedem pisici - multe si frumoase - si sa degustam niste vin (erau peste 100 de crame). apoi, chiar daca "berea dupa vin e un chin", am mai stat la o terasa in Romexpo, la cateva beri, pana s-a intunecat si ni s-a facut frig, asa ca ne-am mutat la mine, unde am continuat pana dupa miezul noptii.

 

azi am facut ordine in frigider - n-am aruncat decat o punga mica, ceea ce imi arata c-am fost totusi o gospodina chibzuita [:)]  acum am pus o masina la spalat, si vreau sa mai fac o tocanita de vita, ca sa termin cu chestiile care imi pot afecta manichiura [:-)))] maine am programare la manichiura, mi-e dor sa-mi vad mainile iar aranjate. v-am mai zis si alta data cand era mama la mine si bucataream - la mine nu se impaca deloc manichiura cu bucataria, asa ca de doua luni nu mi-am mai facut decat strictul necesar la unghii, si lac transparent si, cica, intaritor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...