Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii si vara indiana


Recommended Posts

Buna ziua la pranz......abia am izbutit sa beau cafeaua asa ca am si pentru voi una neagra si tare...mai mare sau mai mica dupa preferinte.Si va doresc o zi calda si plina de lumina in ciuda vremii de toamna!

 

Eu nu fac plati  de pe mobil.Daca fac ltranzactii bancare prefer conexiuni securizate.O singura data,asta vara am facut o plata de pe mobil(mai precis de pe plaja) si am bagat aiurea contul.

 

Deci nu plati de pe mobil.Despre secret...in ziua de azi poti fi identificat foarte usor.....in unele domenii e sufucient numele nici macar prenumele.

 

Facebookul e una din cele mai furacioase retele....

 

Va doresc o zi minunata!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 798
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

In strainatate...cash-ul sa traiasca!

Vorbeati de peste....

Eu nu mai mananc carne de 1 an si 3 luni.Nici lapte nici branza nici oua.....doar scoici..imi plac enorm si cam atat.Partea grea e ca trebuie sa gust mancarea fetei...nici nu mai fumez tot de 1 an si 3 luni.....si basca am dat si 16 kilograme jos.

 

Interesant ca fierul este foarte bine la analize...nici pomeneala de anemie chiar daca nu mananc  carne.......si culmea e ca ma simt mai bine ca niciodata.

 

Ella.......imi place ca tu ai incredere in oameni si esti si curioasa.........Transnistria....suna interesant...sa stii ca Moldova te va surprinde....mie nu mi-a placut am mers acolo mai demult la o colega de liceu...acum probabil a sprivi cu alti ochi....am mers acum 11 ani acolo....

 

Vivi......sa stii ca stresul provoaca dechilibre in organism  dezechilibre dovedite medical.......orice problema are o rezolvare trebuie doar sa o gasesti si depinde ce cale alegi ca sa  cauti..rezolvarea.Nu uita ca d-zeu/universul...fiecare dupa si in ce crede...repet D-zeu sau universul ne da ceea ce dam.Tu esti foarte echilibrata foloseste asta in interesul tau. [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand fac plati prin internet si pun nr. cardului si cifrele alea de pe spate, primesc pe telefon, prin SMS, un mesaj cu un cod. Acel cod il pun ca sa autorizez plata.

 

Pentru platile prin internet banking folosesc laptopul si un dispozitiv Token care genereaza niste coduri cu care se autorizeaza plata.

 

Fii-mea foloseste internet banking pe telefon, acolo nu stiu cum este.

 

Mai mult de atat nu stiu.

 

eu zic ca e safe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela eu fac plati multe atat intern cat si extern.Fiecare banca e adevarat are metoda ei de criptare si semnare sau site-uri speciale in care te loghezi folosind numar aleatoriu generat de un token pe baza cardului sau al unui cod utilizator si parola.Dar daca Pentru plati  de pe mobil  pot sa-ti spun ca cel putin in tara la noi e teoretic imposibil sa spargi contul cuiva daca nu-ti ofera pe tava informatiile.Informatii care nu pot fi furate daca folosesti netul cartelei mobile pe care o ai.

 

In banci se folosesc conexiuni si firewall-uri  puternice.Cand cu atacul ala care cripta tot dintr-un calculator sistemele au fost oprite si intarite apoi au functionat din nou.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In suedia s-a renunțat la Token tocmai Pt ca e o generare de coduri după un anumit algoritm și care a fost spart de multe ori. Și s-a introdus aceasta e-legitimare. BANK-id. O sa caut informații sa văd cum e, cred ca in ro nu exista. 

 

Rox da, aia am înțeles. Soțul meu zice ca aceast BANK-id nu poate fi interceptat chiar dacă folosești rețele wifi nesigure. Dar nu știu sigur dacă așa e, el cică așa știe... 

 

Poate Anja știe mai multe, ca folosim aceeași metoda de legitimare Pt plăti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...