Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii si vara indiana


Recommended Posts

Un articol foarte interesant despre un proiect fotografic anti-discriminare:

http://www.bbc.com/culture/story/20171107-the-artist-who-reveals-our-pantone-shades

 

Angélica Dass are și o conferință TEDx, dacă aveți timp vi-o recomand: https://www.ted.com/talks/angelica_dass_the_beauty_of_human_skin_in_every_color

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 798
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu ne putem baga intr-un glob de sticla când trăim intr-o lume globalizata. O viața avem de trăit, dacă ne gândim la tot pasul la pericole, ce mai trăim? 

 

Eu ma refeream la alt curaj al mamei Vivianei, ma refeream la sănătatea ei. Dar ma bucur ca si-a revenit și ca pleacă din nou. Tot 6 luni sta de data asta? 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma afecteaza foarte tare din 2 motive:

- stiu ca acolo din punct de vedere sanatate va fi tratata foarte bine ca sorela e medic 

- am bani sa ma duc in vizita

- sora mea are mare nevoie de ea 

- m-am obisnuit; prima oara cand a avut green card a stat acolo 2 ani - nu am vazut-o 2 ani.

 

Si eu am nevoie de ea aici, mare nevoie, dar m-am obisnuit sa ma abtin pentru ca o iubesc prea mult si nu o pot incarca. De exemplu ea nu a stiut absolut nimic despre faptul ca 4 saptamani nu am fost om in asteptarea biopsiei si despre operatie nu i-as fi spus, dar din greseala s-a dat soru-mea de gol.

 

Pentru ca ea nu se mai poate abtine. Ingrijorarea ei atinge cote paroxistice si nu mai poate judeca clar.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi pentru situatii grave, la scoala, avem coduri, pe culori. De ex, cod gri ( nu e cel real) inseamna confinement, ne inchidem in clasa, incuiem usa. Elevii trebuie plasati intr u  anume fel. Cod negru, evacuare, etc. Suntem instruiti la fiecare inceput de an, profesorii, in schimb elevii sunt instruiti numai pt alarmele de incendiu. In celelalte situatii, doar adultii din scoala sunt instruiti, elevii nici nu stiu exact ce se intampla, pt a preveni panica.

 

Da, da, si animalele incremenesc la pericol, un prieten de familie " vana" iepuri cu lumina farurilor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...