Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii si vara indiana


Recommended Posts

  • Răspunsuri 798
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

neata

 

stati sa mai organizez in grupul ala invitatiile, nu las pe nimeni pe dinafara.

 

Mianna, ma bucur ca ai avut o seara faina!

 

Laura, da, am vazut grupele aseara (Roger are grupa usoara tare, am un feeling ca iar castiga turneul)

 

Ioana, tare bun training-ul vostru. confirm ca animalele au si fight si flight si freeze - la nivel de reactii-baza nu suntem deloc diferiti... (din fericire...??? [:)] )

 

Fleur, sa imi zici daca vezi invitatia te rog. cica e mai greu de vazut...? [:)] (zice unii [:p])

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai daca voi va organizati in grup, aici o sa scrieti din ce in ce mai rar...si ghetarul se va topi...

 

Si eu cred ca fragmentarea pe grupulete strica fengshuiul general (nu sunt la prima experienta) dar pana la urma e democratie... Daca mai multi vor un extra grup, de ce nu? [:)]

 

Eu sunt ok, in curand ne mutam iar casa la.. bloc [:D], probabil o sa am din nou o senzatie de claustrofobie cateva zile. Desi sunt doar cateva zeci de km distanta, e asa diferita atmosfera fata de oras. Fara multe masini, fara aglomeratie, liniste, aerul e crisp (cum sa ii zic in romana? Clar? Taios?), miroase a fum de la sobe, mai trece cate o caruta cu varza si cu cate un nene ce repeta pe aceeasi tonalitate "vaaarza, hai la vaaaarza, avem vaaaarza" [:)] Multe, multe stele pe cer; se aude din stanga o vaca, din spate cai, de alaturi niste porci si gaini.. Nunti, botezuri, inmormantari traite alaturi de intreg sat si acompaniate de clopotul bisericii. Foarte diferit. Parca iti da o cu totul alta perspectiva asupra vietii, e kinda magic [:)]

 

Cum spuneam prin primavara, m-am apucat si de revanzare chestii, mereu activitatile noi ma.. tin in viata si ma activeaza [:)] Si-mi place tare mult sa iau ceva la 10 - 20 lei si sa il pun intr-o lumina noua si sa revand la 100 - 200 lei. Sa nu credeti ca iese cumparatorul in pierdere, din tocmai, chiar are parte de o afacere buna (si eu, si el) [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles, dar sunt multi care nu vor mai putea citi si care vor avea impresia ca acolo se barfesc persoanele care nu sunt prezente, de exemplu [:)]  Sau situatii cand se impartasesc lucruri / fotografii despre care se va discuta si pe topic (gen "am scris in grup, citeste acolo" sau "am pus poza, hai sa discutam aici de ea, dar o pot vedea doar unii dintre noi"). E o excludere, pentru unii.

 

Eu inteleg nevoia de loc mai personal desi nu imi place ideea de fragmentare / impartire.

Majoritatea decide, oricum, era doar un punct de vedere [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uite, nu vreau sa se supere nimeni, dar scriu ce am simtit eu : crearea unui grup privat, anuntata oficial pe ghetar, da impresia aparitiei unei bisericute, in care intra doar cine este invitat, pe placul celor din grup.

 

vorbind la modul general, nu mi se pare normal sa cer sa fiu invitata in grup, daca n-am fost invitata pana acum, inseamna ca prezenta mea acolo nu e dorita sau necesara. sau ca nu e treaba mea sa aflu ce se discuta acolo sau ce poze se pun.

 

nu stiu cum sa explic ca sa intelegeti mai bine.

 

ideea este ca unii se vor simti lasati pe dinafara, sau se vor gandi ca din diverse motive, prezenta lor nu este agreata sau oportuna in acel grup privat.

 

a fost si-asa destul de ciudat cand ghetarul s-a rupt in doua bucati care plutesc in deriva, fara sa se mai intalneasca....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa, deci eu am trimis invitatii tuturor celor care scriu, mai putin sau mai mult sau deloc.

eu una oricum scriu aici pentru ca formatul ala de chat nu e compatibil cu mintea mea batrana [:D], nu pot da copy, etc

 

daca se simte cineva lasat pe dinafara e invitatul meu sa ma traga de maneca, aici sau oriunde - nu am jene de acest fel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...