Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii si vara indiana


Recommended Posts

 

 

Salutare, am o pauza, beau o cafea excelenta si ma relaxez. ( Azi am avut ore la clasa nasoala, mai am una, uf!) In primul rand, La multi ani cu noroc su bucurii tuturor sarbatoritilor! Petrecere frumoasa,! Vreau si eu in grup privat, probabil ca nu se vede invitatia de pe mobil. Ioana, welcome back ca tare ne ai lipsit. À plus tard sau à plus cum zic cei de aici.

 

Poate se vor dez-nasoli in cursul anului? Daca te vad pe tine deschisa si dornica sa ii ajuti? Ma gandesc asa, la filmul To Sir with Love, cu Poitier.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 798
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

. Referitor la freeze, cred că și animalele au reacția asta. Nu degeaba se spune despre cineva blocat că e ”ca o căprioară în lumina farurilor”

 

La asta nu m-am gandit. Insa animalele stiu ca e un pericol, pe cand pe noi freezu ne tine in loc tocmai ca ne gandim ca nu poate sa fie un pericol, aici si acum...?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Interesant este ca o prietena de a surorii mele de acolo a rugat-o pe sora mea ca mama noastra sa aiba grija de mama ei care vine prima oara in America, nu se descurca nu stie engleza. Si sora mea o intreaba: dar mama ta cati ani are? Pai 65 de ani. Si pe soru-mea a pufnit-o rasul. Oricum le-a luat bilete la amandoua, impreuna, si le-a luat si carucioare. Asa ca mama va avea o alta mama in grija.

 

Mama eroina :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mada, e clar ca lăsam urme, nu văd însă unde e pericolul? Lăsam urme oriunde pe internet, nu e fb cel mai mare pericol. Și chiar, care e pericolul?

 

Pericolul nu este ca lasi urme pe net. Pericolul este cand cineva se decide sa compileze urmele alea despre tine. Si acel cineva nu e neaparat o hackerita sexy si tonifiata (ca sa nu ma acuzati de prejudecati :)) ci o companie mare ca Fb sau Google care aduna date despre tine chiar daca nu le-ai dat voie explicit (de ex ce model de telefon folosesti. Pe bune, la ce le trebuie sa stie asta obiectiv vorbind?). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Un articol foarte interesant despre un proiect fotografic anti-discriminare: http://www.bbc.com/culture/story/20171107-the-artist-who-reveals-our-pantone-shades Angélica Dass are și o conferință TEDx, dacă aveți timp vi-o recomand:https://www.ted.com/talks/angelica_dass_the_beauty_of_human_skin_in_every_color
[flo] Si un articol interesant despre copiii din rase mixte si despre ideea de frumusete si rasa.

 

http://proof.nationalgeographic.com/2013/09/17/visualizing-change/

 

nush de ce eram convinsa ca am citit articolul in romana, dar nu il gasesc in arhiva natgeo.ro

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si eu cred ca fragmentarea pe grupulete strica fengshuiul general (nu sunt la prima experienta) dar pana la urma e democratie... Daca mai multi vor un extra grup, de ce nu? [:)] Eu sunt ok, in curand ne mutam iar casa la.. bloc [:D], probabil o sa am din nou o senzatie de claustrofobie cateva zile. Desi sunt doar cateva zeci de km distanta, e asa diferita atmosfera fata de oras. Fara multe masini, fara aglomeratie, liniste, aerul e crisp (cum sa ii zic in romana? Clar? Taios?), miroase a fum de la sobe, mai trece cate o caruta cu varza si cu cate un nene ce repeta pe aceeasi tonalitate "vaaarza, hai la vaaaarza, avem vaaaarza" [:)] Multe, multe stele pe cer; se aude din stanga o vaca, din spate cai, de alaturi niste porci si gaini.. Nunti, botezuri, inmormantari traite alaturi de intreg sat si acompaniate de clopotul bisericii. Foarte diferit. Parca iti da o cu totul alta perspectiva asupra vietii, e kinda magic [:)] Cum spuneam prin primavara, m-am apucat si de revanzare chestii, mereu activitatile noi ma.. tin in viata si ma activeaza [:)] Si-mi place tare mult sa iau ceva la 10 - 20 lei si sa il pun intr-o lumina noua si sa revand la 100 - 200 lei. Sa nu credeti ca iese cumparatorul in pierdere, din tocmai, chiar are parte de o afacere buna (si eu, si el) [:)]

 

Aer tare?

 

Ce mai face Prajitura?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa, revenind la oile mele, raportez ger saptamana asta si intuneric = câh-câh sculat din pat si mers la munca/ scoala etc. Singura titireaza e Julia, care la 6  deja bantuie prin casa cand noi toti mormaim si ne intoarcem pe partea cealalta.

 

Am gasit niste cizme care ma incap, eu avand combinatia talpa mica- pulpa mare. Le/am luat dar vreau sa le mai incat o tura acasa, cu fusta, sa vad cum vin. In magazin le/am probat doar sa vad daca ma incap, nu am putut sa le judec artistic.

 

Deja oamenii pe aci discuta de cadouri de Craciun. Valeu, eu nici lu’ Balaur nu i-am luat cadou ptr ziua lui din August trecut :((((

 

In alta ordine de idei, uscator de rufe- ceva recomandari?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

o companie mare ca Fb sau Google care aduna date despre tine chiar daca nu le-ai dat voie explicit (de ex ce model de telefon folosesti. Pe bune, la ce le trebuie sa stie asta obiectiv vorbind?). 

 

 

glumesti, nu? ca sa stie ce tip de aplicatie sa iti promoveze mai bine :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...