Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pinguinii si vara indiana


Recommended Posts

  • Răspunsuri 798
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună seara și de la mine!
 

Eu tot pe câmpiile patriei, v-am citit foarte pe diagonală azi :). Totul bine în deplasare, am însă un singur bemol: aici aproape tot departamentul de conta e virusat, simptomele au început ca la mine cu dureri în gât și oboseală și s-au terminat cu zăcut în pat (cred că am luat și eu virusachele de aici joi după-amiază când am plecat, sper doar să nu evolueze mai mult...)

 

Rox, n-am știut că de acolo mi se trage durerea de cap, bine că știu că data viitoare nu mai refuz :D (oricum înainte să adorm mi-era greață de la durerea de cap, nici nu știu cum m-am trezit la 4 să pot să plec).

 

Michelle, sănătate multă, tare aiurea să ajungi la urgențe de două ori într-o săptămână, brrr....

 

Mai trec mai târziu, mă duc să mănânc ceva.

 

Seară frumoasă!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma uitam acum la titlul topicului - chiar ca inca e vara indiana [:)] in Bucuresti azi au fost 20 de grade si tare placut.

 

am iesit in seara asta la shopping, ca trebuia sa iau un cadou pentru o colega. a vrut o poseta, asa ca m-am dus la CCC. si daca tot eram acolo, mi-am luat si mie niste cizmulite imblanite, pentru revelion, ca anul asta nu cred ca mai scap - ma scoate Yagmur cu gasca ei de prieteni in piata la concerte [:)] si poate ceva proteste iarna asta, cine stie, las' sa fiu echipata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multam pt urari.

 

Migrene am mai avut Si eu si stiu cum sunt, cu vedere dubla, dureri zvigniri prin cap, nu suporti luminaetc...dar asta a fost ceva ce n am pomenit.din mnut in minut imi venea o durere din ceafa in stingapana in crestet de credeam ca mi crapa capul 

 

Nu lam vazut niciodata pe barbatemiu cu lacrimi in ochi, a zis ca nu a mai plins de la 10ani, e...plangea când ma vedea in asa dureri

 

si acum ma mai doare capul, dupa 5zile, si tot nu pot sa  l aplec, ca se accentueaza durerea.

 

La urgnte mi au facut morfina ca sa mi treaca...dUPA Ce INCErCASE ALTELE Si NU Mi A MERS..!.

Abia dupa 3 ore mi au putut face ct scanul când nu ma mai zbateam de dureri.

 

trebuie sa nu facnici un efort, NICI SA CoNDuC, SA LAS MUSChIUL SA SE REFACA....DOAR MERG PRIN casa sau afara...dar ma simt slabita fara putere, eu care deobicei sunt un pachet de energie.

 

Sincer nu mi vine sa cred prin ce am trecut, de la un nimic....cum e posibil de la un muschi intins, când nu am facut nimic ridicat pietre de moara...ori cine stie ce.???

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, sanatate multa. Nici nu stiu cum sa te mai alin.

Odihna multa, multa, nu face efort, o sa treaca toate, toate,  rabdare.

 

=

Mama pleaca maine dimineata devreme. O sa fim la ea sa o luam pe la 3.30 dimineata.

Azi am fost la ea numai noi fetele de la mic la mare, am ras, am glumit si ne-am simtit tare bine impreuna.

 

Acuma sunt putin obosita,  m-am bagat in pat si incerc sa adorm.

Mi-am tras langa mine niste bezele si ma uit la film.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, sa stii ca ai si tu invitatie, verifica.

 

tocmai am vazut-o multumesc. dar vreau sa stiu informatiile care se scriu acolo cat de private sunt? inteleg ca nu apar pe forum sa le vada toata lumea, dar ramin forever in proprietatea forumului si pot fi dezvaluite la cerere , nu?

 

 

Viviana, tot n-am intles ce operatie ai avut?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am fost si eu la medic. Bronsita astmatiforma, antibiotice si doua pufuri. Reteta m-a costat o grmada de bani, asigurarea imi ramburseaza partial. Sa ma fac bine ca asta e important. Inca nu ma simt bine, imi vuieste capul si am inca wheezing.

 

Citesc si de alti bolnavi, Michelle, sa te odihnesti si sa te refaci repede. Asa e, ne credem invincibili si uitam de fapt de noi, uitam sa ne avem de grija, sa ne protejam.

Daniela, nu pastra virusul ala, da-l pe pustii.

 

La iesirea de la clinica, avand déjà cardul golas, am dat o raita intr-un mall apropiat. Mai mult m am uitat, am luat baiatului doar doua pulovere de bumbac dragute. Am vazut si pt mine pulovere f frumoase din lana mérinos fina, in culori vesele, mi-as fi luat dar m am abtinut. Next time.

 

Saptamana asta incerc s-o scurtez, azi n-am lucrat (lunea lucrez on call dar fiind bolnava nu am luat nimic), joi ma duc la un curs iar vineri e zi pedagogica. Deci marti si miercuri am ore doar, iar joi stau seara pe la scoala ca e sedinta cu parintii.

 

La noi e frig si ceatza, avertisment de smog. Vreme urata, n am chef de nimic. S-a dus vara indienilor demult...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...