Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pinguinii si vara indiana


Recommended Posts

  • Răspunsuri 798
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Miha, ai dreptate, sora mea are un prieten ardelean ce este inginer agronom si cultiva printre altele si macris si il vinde/da comunitatii de romani de acolo. Sa-i vezi pe toti cum au leustean la umbra palmierilor.

 

Ah așa da! Supa asta de măcriș cred ca e venită de la unguri/nemți. Cred :). 

Cu leușteanul nu sunt prietena, am noroc ca nici soțul meu, deci nu folosim :). 

 

Eu am găsit măcriș lângă pădure la noi, cred ca a știut ca îmi doresc mult in curte (eram gata sa cumpăr semințe și sa cultiv) dar a apărut brusc între straturile de flori și de atunci e Buruiana :)). Dar adun cu grija frunzele înainte de a-l stârpi :). 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa, da :)

La noi a fost asa:

- am hotarat eu si cu fii-mea (pentru ca dansul nu dorea pisica ca strica zgaraie fotolii piele) sa cautam o rasa blanda ce nu scoate gheara, nu musca - am gasit-o - ne-am uitata la cats 101

- am cautat pe internet sa vedem la zodia lui ce rasa se potriveste, na ca s-a potrivit ragdoll! - noroc chior.

- de unde bani? i-a trimis sora mea bani cadou de ziua ei (si tu ai o sora!) si ea si-a cumparat ce a vrut.

- noi am vrut ca pisica sa fie nascuta in iullie cand e si ziua lui de nastere. Noroc chior e nascuta in iulie in aceeasi zi cu maica-sa.

 

Acuma lui i-ar trebui o delegatie.  [:-)))]niste coincidente de astea dragute, sa-i arati asa pe telefon cat e de pufos si jucaus puiul, uite copiii ce fericiti sunt, texte.

===

 

Acuma avem un nou challenge. Ni s-a spus clar: la noua casa fara caine.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca veni vorba de caine la casa....noi ne luam in primavara...pe post de sonerie.Adica un din ala  mare si mare....am vrut un pitbull dar trebuie sa-l inregistrez la politie si chiar nu pot sa-l pun sa pazeasca ca poate chiar rupe pe cineva.

Trebuie sa fac padoc cum sa tin catelul legat?Are mama la tara niste vecine care au niste catele frumoase si zdravene....vreau in primavara cand fac pui sa iau un catel din ala zdravan,rasa comuna,care sa doarma si afara si sa fie rezistent la boli,intemperii....fara jucarie de poseta sau caini care necesita ditai bugetul....o sa-l vaccinam si ingrijim ca pe un membru al familiei...acum si-a luat vecinul....un pui(era pui luna trecuta0 ca s-a facut Betty cat casa.....a crescut rapid.Rasa comuna,jucausa si cam prostuta.In loc sa stea la ei,trece prin gard si vine la mine pe terasa la bucatarie.Sta si linge geamul,face tumbe si merge in doua picioare.Doarme pe gresia de pe scari si apara deja curtea,curtea mea nu a vecinului,chiar daca l-a fugarit un motan gras.Ea latra,nu gluma.La 6 dimineata bate in geamul de la usa...cere mancare..mananca sarmale si ciorba si cam tot ce-i dai,mai putin paine.Dca nu o bag in seama ia papucii de urte si le face vant prin toata curtea.Insa pe mine ma asculta complet.Pe retsul nici nu-i baga in seama.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Azi e vineri, asa ca yupiii  [pk]

 

Marion, bine ai venit  [flo2] povesteste-ne mai multe despre tine. 

 

Miha, distractie faina in continuare...noi am patit-o la Cluj, era 1 noaptea cand s-a deschis brusc usa...eu ciufulita, ma ridic sa vad ce si cum, era o pereche care vroia sa intre in camera..s-au si speriat cand m-au vazut..erau italieni..le-am spus ca e ocupata camera, asa ca au coborat la receptie, iar eu m-am bagat la loc in pat..e prima oara cand se intampla lucrul asta...si e hotel de 4*...dimineata le-am spus celor de la receptie, dar n-au stiut ce sa-mi raspunda  [zirea]

 

Fleur, multa sanatate.

 

Mada, numai bine tatalui tau.

 

Despre animale, noi am avut mereu de cand sunt aici..am inceput cu porcusori de Guineea, apoi au aparut iepurasii (care au facut si pui)...dupa hamsterii si pisoiul...si soriceii..acum mai avem doar motanul si o soricica...eu am luat motanul fara sa-l intreb pe Marco  [:D] a bombanit la inceput, dar i-a trecut dupa aia...catel nu vreau nici eu, e prea multa munca.

 

Mada, ai mei au tot maidanez..de fapt e corcitura cu ciobanesc...ei nu au vrut caine, dar cateaua lui fratelo a scapat pe strada (nu era castrata atunci) si asa au aparut 9 pui...le-a fost mila si au luat unul din ei...pe Nero...ei i-au facut tarc, unde are loc sa alerge..acolo are si cotetul si i-au pus si un pavilion pt soare/ploaie...are voie si in gradina, dar cam face prostii...e tot timpul dupa tata, daca nu-l baga in seama, vine cu botul la el si ii ia mana ca sa-l scarpine.

Si pisica s-a lipit intai de Nero, apoi a venit in vizita la ai mei si asa au indragit-o si au decis sa o ia in casa...nu le pare rau, au o noua ocupatie cu ea...e tot timpul dupa tata, doarme cu el in dormitor, in copacul ei...cand vrea sa plece din camera, tata ii deschide usa, iar ea sta si asteapta, ca sa coboare impreuna  [:D] nu pleaca fara el, asa ca vrea nu vrea, tb sa coboare si el...e dupa el ca si un catel, unde merge el hop si ea..e ft curata, din prima zi a facut la tavita ei.

 

O zi faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...