Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pinguinii si vara indiana


Recommended Posts

Ah da, mai am o veste buna: mi-au șters plata furt de pe card! Ieri am primit hârtiile, le-am completat și Pt ca scria ca le poți scana și trimite pe mail iar eu eram la job și am toate facilitățile astea, am trimis aseară. Azi dimineața mi-au răspuns ca încep cercetările și după-masa era stearsa plata.  [pk]

 

Au lucrat rapid, sunt mulțumită. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 798
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bravo, bravo ca ai rezolvat cu banii.

Despre scoala, poate este Silvia mult mai matura si mai isteata, dar ai mei habar nu aveau cine e Marx si Engels si de ce citatul era subiectiv, veridic si temporal si alte chestii pe care nu stiu sa le traduc pe romaneste :))))

Cu desenul, asttept sa vad ce idei au :))) plus ce o sa iasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Bravo, bravo ca ai rezolvat cu banii. Despre scoala, poate este Silvia mult mai matura si mai isteata, dar ai mei habar nu aveau cine e Marx si Engels si de ce citatul era subiectiv, veridic si temporal si alte chestii pe care nu stiu sa le traduc pe romaneste :)))) Cu desenul, asttept sa vad ce idei au :))) plus ce o sa iasa.

 

Nu știu dacă Silvia face așa complicaciuni :))). I-am citit postarea ta anterioară cu ce fac ai tai la Industrialism și a zis ca a înțeles jumătate :). Dar poate Pt ca e in romană ;). 

 

Si mi-a zis ca de ex au avut de scris la test despre importanta, motivul și consecințele apariției mașinii de cusut cu aburi  [fal] , e prima data când aud așa ceva.., și a început sa îmi povestească, nu se mai oprea. :)) deși testul l-au avut de o luna. Da, de Marx și Engels auzise mai demult, ea sta cu nasul in documentare și citește tot felul de chestii și apoi vine și ne mai zice ce stie, e o enciclopedie :).

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pfuuu Anja, acum am primit pe mail pe site-ul școlii ce au de făcut la muzica! Un adevărat proiect, sa facă singuri din capul lor. Așa ceva...:). Plus la sport au atâta de muncit, cică Silvia nu are foarte buna coordonare a mingii si trebuie sa exerseze. Așa ca in pauze joaca ping-pong, au la cafeneaua școlii palete de împrumutat.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pfuuu Anja, acum am primit pe mail pe site-ul școlii ce au de făcut la muzica! Un adevărat proiect, sa facă singuri din capul lor. Așa ceva...:). Plus la sport au atâta de muncit, cică Silvia nu are foarte buna coordonare a mingii si trebuie sa exerseze. Așa ca in pauze joaca ping-pong, au la cafeneaua școlii palete de împrumutat.

sa mai zica careva ca e scoala usoara in Suedia :))))

Chiar ca - asa ceva:)))

 

Ai mei se vaita acum ca e ff greu la chimia organica, si ca le e frica de ce o sa fie la test, pt ca intrebarile de A nu sunt predate sau discutate in clasa, tb sa citeasca ei de pe internet sau in alte carti...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chimie încă nu fac, sa vedem semestrul viitor. Fac biologie acum, anatomia omului. Silvia e in apele ei acolo, ii place de numai, plus ca știe multe. Cică ne-a auzit pe noi de atâția ani discutand acasa și îl aude pe taică-său vorbind la tf când e de garda :)).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

S-a incheiat o adevarata saptamana nebuna.

Au inceput sa se precipite niste chestii pe santier: instalatii sanitare, de caldura, pluviale, electrice, alarma, unde naiba pun prizele, de cate am nevoie? 

Am stat aproape zi lumina acolo, am discutat cu tot felul de oameni, arhitecti, a trebuit sa mergem sa ne uitam de cazi - dimensiun, dusuri, de cat e usa, dar golul usii... de nu stiu cate ori am fost la Targoviste unde facem termopanele, apoi alearga la cel care  sableaza sticlele, fa cu el modelul pentru sablare.

 

Maine imi doresc din tot sufletul doar sa ma scol tarziu si sa zac.

 

Marti ma internez in spital si sper ca familia mea sa se descurce fara mine si sa poata achita facturi singuri.

Marti am de luat 11 pastile de dulcolax si de ingurgitat numai lichide.

De marti incolo nu stiu ce o mai fi. Sper sa mai fie ceva.

===

 

Acuma  incerc sa termin ultimul episod din Lucifer pe care l-am inceput aseara si la care am adormit. Am facut bine ca am adormit ca am visat ca eram iubita actorului care il intruchipeaza. Si ce vis frumos fuse!

 

Am citit tot ce ati scris, de pe mobil, ba din masina, ba din curtea fara gard (ah ca si dupa asta am alergat!) insa nu am avut o clipa sa raspund.

 

Dar imi place. Imi place ce fac. Chiar daca ma carai mult cu CCS. Ca el vrea ceva, eu altceva, eu am intrebari si le pun cu nemiluita cand discut cu instalatorii el se enerveaza ca deh, el stie, eu nu.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Acuma incerc sa termin ultimul episod din Lucifer pe care l-am inceput aseara si la care am adormit. Am facut bine ca am adormit ca am visat ca eram iubita actorului care il intruchipeaza. Si ce vis frumos fuse! .

 

Vreau si eu vis cu tipul ala! M-am uitat la cateva episoade numai ptr el [pofticios]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...