Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sindromul ovarelor polichistice


Recommended Posts

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

eu am incercat acum vreo 2 ani sa raman si la control mi au gasit ovarele polichistice ... mi au facut si alte analize dupa care mi a prescris anticonceptionale si la urmatorul control la 3 luni scapasem de ele ... doctora mea mi a zis ca te pot impiedica sa ai raman insarcinata dar sunt si femei 10% care reusesc sa ramana ... greu ... dar reusesc ... depinde si de organism si de varsta ... de mai multe aspecte ... dar dupa 1 an si cateva luni am reusit sa raman si peste 2 zile fac 19 saptamani si o sa am un baietel ... tu de cand incerci sa ramai si nu reusesti? de cat timp ai fost descoperita cu ovare polichistice si ce ti au zis medicii? cati ani ai si de unde esti? pupici si astept vesti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am 28 ani si de 2 ani am aflat de ovare polichistice.Am luat un an yasmine  si deatunci incerc sa raman insarcinata.Acum iau metformin 500 mg de 3 ori pe zii.imi monitorizez ovulatia in fiecare luna ecografic si am ovulatie doar pe ovarul stang.Fac si terapie bowen de vreo 3 luni.

Doctorul mi-a recomandat sa fac stimulare cu closty si nu stiu ce sa fac....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...