Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce folositi pentru imunitatea picilor?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

 

Am citit un articol in care un dr imunolog spunea ca nu e nevoie sa stimulam imunitatea copilului cu diverse suplimente. Procesul natural e cel mai bun. Ideea e ca prin administrarea de astfel de suplimente se creaza o bariera, iar la maturitate e posibil sa dezvolte boli autoimune.

 

 

Chiar voiam sa scriu,am citit destul de mult in ultimul timp despre bolile autoimune,si am observat ca in multe articole Se face legatura intre stimularea sistemului autoimun si bolile autoimine.

 

Si eu cred ca autoimunizarea Naturala e de Ajuns.

 

Anda,Cind a intrat baiatul meu in colectivitate,am patit la fel,i se administra abtibiotic lunar,insa ma gindeam ca de atunci au trecut peate 18 ani,s-a mai schimbat ceva si in mentalitatea unor medici pediatri.

 

Eu cred ca cit Mai mult fructe si legume,si miscare in aer,afara sunt cele Mai bune pentru imunizare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

ii dau in fiecare dimineata un fruct cu iaurt facut in casa din lapte de la sursa, miscare a facut toata vara si inca face.

Problema e cum ai zis si tu, nu s-a schimbat nimic in mentalitatea medicilor si regurg imediat la antibiotic. Mi-e si groaza de urmatoarea imbolnavire. Ma gandesc in acelasi timp ca nu are ce sa ii faca mai rau un "siropel" ptr imunitate decat un antibiotic. Am incercat sa il feresc pana acum de medicamentatie "grea" si uite ca acum a luat deja de 2 oei intr-o luna... si daca nu ii dau iti dai seama ca oricum regurg la pediatru si ... absolut.. va fi vina mea ca "de ce nu i-am dat cum mi-a zis?" E foarte dificil... dupa 3 zile in colectivitate el este iarasi la pamant. Si nici nu face febra ca inainte, 3-4 zile si gata. Nu, acum o tine mult si bine, cu 40 siii noaptea...tuse care nu se mai termina etc... :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...