Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici de Viena -Austria


Recommended Posts

Monica,am inteles ce ai vrut sa spui in partea asta a mesajului,insa cred ca trebuie sa-l cosmetitezi cumva ,ca suna aiurea.

Imi cer scuze ca am omis, alaturi de turisti si pe cei care au emigrat si s-au stabilit in alta parte. 

Insa m-am saturat pana peste urechi de toate simtagmele romani=infractori, toti politicienii din tarile vestice isi fac campanie electorala denigrand romanii, facuandu-i in toate felurile "sa scapam de romanii de........ (pune tu ce vrei)": englezi, germani, italieni, olandezi, belgieni.... toti "ne" trimit acasa de unde am venit (in sloganurile lor). Alta natie asa hulita nu am auzit pe nicaieri... uneori bulgarii mai sunt bagati in aceeasi oala, dar parca mult mai putin.

Mi-e rusine sa vad ca suntem cei mai mari infractori ai lumii si astia de fac atatea magarii au ajuns sa ne reprezinte in ochii altora.

 

In toate orasele lumii, in zonele centrale, sunt tiganii - asociati cu romanii, ca deh, sunt din Ro si vorbesc lb romana, care stau si cersesc, fura, sparg magazine si tot asa..... In tara cand ajung sa vina urla ca nu au bani si cer ajutoare sociale.... pe care le primesc, ca oficial nu au bani.....  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Letitia , sa stii ca nu sunt asa agresiva cum i’am lasat impresia lu’ dna Ioana. Am

prietene aici de alte nationalitati si ma inteleg chiar foarte bine cu ele. Dar nahhh sufletul roman parca tot la romani ar vrea sa traga. Imi pare rau ca nu am abordat situatia si sub. altfel si am lasat sa se inteleaga ca as fi agresiva sau mult prea insistenta. Ehhh greseala mea. Mult mai bine sa raman cu prietenele ce le am acum. Eu ma mandresc ca sunt romanca indiferent de situatie sau reputatia ce o avem ca romani, de altii nu pot spune acelasi lucru. Va doresc sanatate si ma scuzati daca v’am deranjat cu mesajul meu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...