Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Politica romaneasca vazuta din exteriorul ei


Recommended Posts

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Defineste: "eu vad Romania pe moarte"

in sensul ca majoritatea oamenilor nu mai gandeste  doar asculta si ia  de bun tot ce o clasa politica minte.  in sensul ca e vizibil cu ochiul liber cum se joaca cu vorbele pentru propriul interes iar masa populara ii admira.  pentru mine asta inseamna ca tara sa fii pe moarte, adica aproape moarta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prin transferarea obligatiilor de asigurare doar in sarcina salariatului, nici salariile bugetare nu vor fi mai mari.

Insa cred ca se poate face un sumar a ceea ce au spus in campania alegerilor si ce au realizat efectiv prin comparatie. Astfel se poate vedea in mod real.

poti sa ma faci sa inteleg de ce e atat de benefica aceasta transferare?   sau cui? 

 

ce au realizat efectiv, ca eu nu vad absolut nimic, decat nemultumire si nu pot intelege de ce schimba un cod fiscal in halulu asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

poti sa ma faci sa inteleg de ce e atat de benefica aceasta transferare?   sau cui? 

 

ce au realizat efectiv, ca eu nu vad absolut nimic, decat nemultumire si nu pot intelege de ce schimba un cod fiscal in halulu asta.

Pentru ca se fac de cacat daca nu maresc salariile cu 25% cum au spus in campanie si dau munitie opozitiei.

 

Asa  ca recurg la un artificiu. Maresc cu 25% salariu brut nu net-ul cum se astepta toata lumea. si pentru ca nu au bani  nici de marirea asta pe brut muta obligatiile fiscale de la angajator la angajat. asa ca angajatul platind din mana obligatia fiscala da inapoi statului cei 25%.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Problema e ca nu exista alternativa la actualii politicienii , deci ieși in strada sa înlocuiești pe cine cu cine? Eu așa înțeleg problema, recunosc însă ca nu sint la curent cu peisajul politic românesc. 

intotdeauna exista o varianta.  guvernul tehnocratilor a fost o varianta foarte buna, erau oameni cu experienta pusi in locurile de unde pleaca deciziile, nu oameni pusi politic. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

intotdeauna exista o varianta.  guvernul tehnocratilor a fost o varianta foarte buna, erau oameni cu experienta pusi in locurile de unde pleaca deciziile, nu oameni pusi politic. 

Da, insa in Romania cei de la putere nu au nevoie de astfel de profesionisti pentru ca le-ar incurca apele(interesele) private de imbogatire din averea publica. Ori aceasta este motivatia lor 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca se fac de cacat daca nu maresc salariile cu 25% cum au spus in campanie si dau munitie opozitiei.

 

Asa  ca recurg la un artificiu. Maresc cu 25% salariu brut nu net-ul cum se astepta toata lumea. si pentru ca nu au bani  nici de marirea asta pe brut muta obligatiile fiscale de la angajator la angajat. asa ca angajatul platind din mana obligatia fiscala da inapoi statului cei 25%.

viviana, care opozitie, ca eu nu am vazut vreuna cu adevarat. 

 

multumesc de clarificare este ceea ce banuiam dar tot nu inteleg cum au putut sa accepte aceasta lege .  pana la urma vor face tot ceea si-au propus si anume dragnea va fi presedinte.  din punctul meu de vedere e absolut  impotriva naturii ca un popor sa fie atat de idiot , vorbesc de majoritatea care accepta aceste lucruri nu de tot poporul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...