Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

carne la garnita in untura


Recommended Posts

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Untura pe paine n-am mancat niciodata, nici ai mei nu mananca, nici n-am auzit prin vecini! Mancam jumari cu covrigi si muraturi langa, sau cu mamaliga sin ceapa rosie. Salivez deja! Mai am o luna pana taiem porcul!

Carne la garnita, fac si acum [:)] neafumata, prajim muschiul si costita in baie de untura, le punem in vas si turnam untura fierbinte deasupra. De afumat afumam carnatii, oasele, sira de porc, imi fac muschi de porc afumat, pe post de mezel, e demential!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

... bine, de preferat pentru mine este o paine proaspata, sa intinzi cu ea in ramasitele de carnita, cand o faci la ceaun. Stiu, stiu, colesterol...

Mey...te rog eu frumos "termin-o cu prostiile astea"!!!!! [pofticios] [pofticios] (glumesc,da???)

Nu vedeti ca eu numai la borcanul cu untura ma gindesc ,s-o citez pe Judoka!!!! [:-)))] [:-)))] [:-)))]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Multumesc frumos pentru toate raspunsurile, am sa fac chiar in weekend sa vad ce-o iesi. Sigur carnea era afumata, am confirmat cu mama, ea nu o prajea, ci doar turna untura lichida peste carnati si carne afumata. Asa le pastra toata iarna. Eu am cumparat muschi crud si niste carnati afumati, ii voi praji cum scrie la reteta si sa vedem daca voi avea succes. Am cumparat slanina si grasime de la magazin, sa speram ca-mi iese macar aproape de cum ar trebui. Si poate ies si niste jumari !  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...