Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

DEPRESIA--CUM O REZOLV?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 123
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dyana...eu, copilului meu, cand incepe sa dea semne de raceala, ii dau biosept sirop, varianta cu propolis, vit. C si miere. Ia cam 4-5 sticlute pe sezon....e ft bun si pentru imunitate. Incepe sa ia cand da semne ca ar raci si termina...cand se termina sticla. Doar acesta il folosesc de vreo 5 ani si nu a fost nevoie de nimic altceva. Cireste un prospect pe net si daca vrei, iti fac un coletel si cu asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Săptămâna asta a fost încărcată. Sora mea s-a despărțit de sot. S-a mutat la mama, fara un ban in buzunar si cu 2 copii. Au stat mai mult pe la mine. Eu stiu ce inseamna depresia așa că incerc sa o încurajez. Nu se poate duce la muncă pentru că fata are abia 5 luni.

Eu in felul meu sunt bine. Cam obosită dar bucuroasă ca sunt copii bine. Mă apuc de curătenie sa uit de restul lumii. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

  Stiti cum e cand o problema nu vine niciodata singura? Am hotarat sa continui sedintele la psiholog inca ceva timp pentru ca :  s-a stricat carutul lui Marius, sotului i-au descoperit ca nu are reflexe( la medic cand te bate cu un ciocanel si ar trebui sa se intample ceva, sa reactionezi. El nu reactioneaza). Alte analize. AM vorbit si astept sa vina cineva luini sa vedem ce carut ii pot lua lui Marius. 

  Sarbatorile au fost aglomerate. Frumoase dar aglomerate. Cu multi copii prin jur. Am umblat saptamana asta dupa hartii de nu mai pot. Trebuie sa ii refac dosarul lui Marius, Sper sa imi dea pana la 18 ani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Lili eu adorm, dar ma scol la 3 si nu mai dorm. 

 

Aceeasi tendinta am si eu.

Din pacate,melatonina nu mi-a fost de ajutor,insa am observat o ameliorare si o imbunatatire a calitatii somnului,dupa o cura de magneziu cu zinc,combinatie luata cu o ora inainte de somn.

Alte practici adjuvante:

- baie in apa cu Epsom Salt cu lavanda sau cu eucalipt inainte de culcare

- masajul talpilor cu ulei de lavanda 

- meditatia  (mie imi plac Honest guys de pe Youtube)

- sportul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

 Vitaminele de la emanouela m-au ajutata foarte mult in perioada asta. E cald si imi da o stare ciudata. Inca incerc sa ii iau carut lui Marius dar e prea scump. Astep-t sa strang bani. Mi-a zis o cunostinta ca e posibil sa imi faca rost de unul. Sper sa reuseasca. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...