Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

DEPRESIA--CUM O REZOLV?


Recommended Posts

Depresia nu se trateaza cu aer curat si exercitiu...ajuta, dar este ceva adiacent.

Este o boala, nu o "dispozitie proasta" sau ceva trecator. SInt doi copii care au nevoie de un parinte functional si care sa reuseasca sa confrunte situatia zilnic.

 

Medicatie + psihoterapie este solutia pe termen lung.

Sa intrerupi Xanax are consecinte semnificative. 

 

Aminna, si eu voi contribui lunar asa ca poti conta si pe mine daca organizati ceva. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 123
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

  Multumedc pentru sfaturi. La sport m-am gandit si eu doar ca problema mea cea mai mare este ca nu pot pleca de acasa prea mult timp. Cel mare nu mananca la nimeni. Doar la mine. De dormit la fel asa ca.... Prietenii au disparut de mult sau ma suna doar cand au nevoie de ceva. 

     Cand m-am referit la sedintele la psiholog am facut-o pentru ca eram nervoasa caci trebuia sa fac 3 sedinte gratuite. Asa spune legea. Xanaxul il iau la nevoie. Asa a spus doctorita. 

      Eu am fost o persoana activa care comunicam, ajutam, Tot timpul faceam ceva si se vedea in urma mea ceva. Acum parca totul sta pe loc. 

     Fac recuperare cu cel mare de atata timp si nu se vede nimic, pe cand asta nu e de ajuns daca nu sunt cu unul la medic sunt cu celalalt. Duminica mai reusesc sa fug de acasa cateva ore si sa umblu aiurea prin oras. 

      Imi lipseste foarte mult comunicarea. Toata ziua sunt eu, copii si mancare, curatenie, spalat si tot e mizerie in casa pana seara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dyana,

poate exista in oras centre sociale, activitati, la biserica, biblioteca, ong, parinti care trec prin aceeasi situatie ?

Pt. platfus pe langa talpici si ortoped, se pot face exercitii acasa ( mers pe varfuri, exercitii cu o minge de tenis, sunt destule exemple pe youtube) 

Acasa poti face ceva numai pt tine, ceva ce iti place, yoga, pilates, citit, meditatie, ca numai intre griji si cratita e f greu, si astea oricum nu se termina.

 

numai bine iti doresc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...