Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

DEPRESIA--CUM O REZOLV?


Recommended Posts

Nu reusesc sa raspund la fiecare. Suntem bine.  Complexul de vitamine stiu ca ajuta creierul.  Mi s-a recomandat de la farmacie magneziu pentru stările de agitație si stările nervoase . Asa ca asta am mai luat. 

   Circula cândva o poveste cu Dumnezeu si copii speciali. Cum le sunt alese mamele. Se mai spune ca Dumnezeu da doar cui poate duce. Doar că uneori uita să se mai oprească la unii. 

  Ioana ai foarte mare dreptate in povestile tale. 

  Acum dacă se poate haideți să încheiem discuțiile astea. Psihologul e cu treaba lui si Dumnezeu cu a lui. Fiecare are un rol in viata noastra.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 123
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Dyana,in ultimii 2 ani am trecut si eu printr-o perioada care m-a adus la capatul puterilor, atat fizic cat si psihic.... eu sunt mai rece, mai indiferenta....dar oboseala m-a daramat complet. Si tu esti ft obosita....in urma discutiilor avute cu psiholog si psihiatru am aflat ca toamna si primavara oamenii sunt predispusi la depresie, pe tine...si pe mine...te-a ajutat si oboseala. Recomandarea, pt mine, a fost complex de B-uri...la fel, si pt mama care sufera de dementa si ea e mai predispusa . Schimbari sunt, simtite si de mine, vazute si la ea. Daca tu vrei sa incerci, eu iti iau si iti trimit.

 

O să incerc si cu complex de B-uri. O să iti trimit adresa in pm

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La scenariile imaginate si propuse de Ioana, fara legatura cu persoane reale, imi permit sa fac urmatoarele comentarii:
Scenariul 1 - Ana nu intelege sau nu stie ca " atunci cand iti arde casa, nu stai DOAR sa te rogi"; nu isi da seama ca pe langa rugaciuni, post, spovedanie, impartasania ei si a copilasilor, cultivarea rabdarii, este nevoie sa cauti solutii. De asemeni, nu intelege rostul intrebarilor duhovnicului ei, acesta incercand sa faca legatura cu suferinta actuala a Anei.
Scenariul 2 - Ana nu realizeaza ca ajutorul lumesc primit din partea oamenilor reprezinta, de fapt, mana intinsa de Dumnezeu Anei. Din pacate, renunta la rugaciuni si crede probabil, ca ajutorul primit este doar o consecinta a actiunilor ei.
In concluzie, Ana ar trebui sa inteleaga ca lucrurile nu trebuie separate, in felul acesta,Dumnezeu fiindu-i mereu aproape. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ok,as tept adresa. E un complex de multivitamine si multiminerale....are so zm, seleniu, mg plus multe b-uri. Pe mine m-au ajutat mult...si efect rapid. Am facut cura de soc cu 2 pe zi, pt 3 zile, dupa care 1 pe zi, timp de 1 luna. 

 

 

Emanouela, daca poti scrie aici, cum il cheama pe “complex”? Daca nu poti scrie aici, poti trimite PM? Multumesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru nimic! La mine au fost rezultate rapide si starea mea mult inbunatatita dupa ce le-am luat, asa ca am mai facut fata aproape inca 1 an situatiei...nopti nedormite, stres, nervi, etc...pt ca este infiorator de greu sa stai cu o persoana diagnosticata cu dementa severa si Alzheimer a carui evolutie este de fapt o involutie alerta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...