Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum invat un pisoi sa doarma in patul lui?


Recommended Posts

Alicia, ochii, privirea... pufosenia este sefa, voi sunteti doar tolerati, nu?

Da, noi suntem cei care deschid conservele cu ton, curata toaleta, ne sculăm cu noaptea in cap ca printesa nu mai poate sa doarma duminica la 5 dimineata si are chef de conversatie  [:)]  [soricel]  [pk] .

Cred ca am mai scris ca are apucături de diva  [ups] , probabil din cauza ca e singura la părinți și nu are concurenta.  [:)]

 

Edit ca sa va spun cum e pisica mea. Nu-i place să o iau in brațe, nu vine la mine in poala, daca pun mîine pe ea fără să vina ea de buna voie la mine ma miauna  [ups]  si incepe sa se spele pe locul unde am pus mine  [soricel] . E obsedată de curatat blana, inclusiv cînd alerga prin casa după jucării sau laser pointer se oprește și incepe sa-si curete blana.  Ii place sa alerge după pointer, cred ca asta e gimnastica ei zilnica. Doarme la mine in pat numai in timpul zilei, noaptea niciodată. Cînd vrea sa fie mîngîiata vine singura la mine si se intinde lîngă mine cu barba in sus, acolo e locul ei preferat de alintat și incepe sa toarce. Nu-i place sa-i pun mina pe burtica. 

 

Nu e fricoasa, cînd suna cineva la usa e prima care merge sa vada cine e dar nu se lasă atinse de vizitator. Vara îi place să stea pe balcon la umbra florilor si urmareste ce se întîmplă pe afara. Iarna scoate numai nasul afara dar insistă să îi deschid usa de la balcon chiar dacă nu scoate nici macar o labuta afara. E foarte vorbareata si are mai multe tonuri  inclusiv unul de zbierat cind vrea ceva cu orice preț  [fri]  [fri]

 

Daca imi mai amintesc ceva mai scriu.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 909
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, noi suntem cei care deschid conservele cu ton, curata toaleta, ne sculăm cu noaptea in cap ca printesa nu mai poate sa doarma duminica la 5 dimineata si are chef de conversatie  [:)]  [soricel]  [pk] .

Cred ca am mai scris ca are apucături de diva  [ups] , probabil din cauza ca e singura la părinți și nu are concurenta.  [:)]

 

Edit ca sa va spun cum e pisica mea. Nu-i place să o iau in brațe, nu vine la mine in poala, daca pun mîine pe ea fără să vina ea de buna voie la mine ma miauna  [ups]  si incepe sa se spele pe locul unde am pus mine  [soricel] . E obsedată de curatat blana, inclusiv cînd alerga prin casa după jucării sau laser pointer se oprește și incepe sa-si curete blana.  Ii place sa alerge după pointer, cred ca asta e gimnastica ei zilnica. Doarme la mine in pat numai in timpul zilei, noaptea niciodată. Cînd vrea sa fie mîngîiata vine singura la mine si se intinde lîngă mine cu barba in sus, acolo e locul ei preferat de alintat și incepe sa toarce. Nu-i place sa-i pun mina pe burtica. 

 

Nu e fricoasa, cînd suna cineva la usa e prima care merge sa vada cine e dar nu se lasă atinse de vizitator. Vara îi place să stea pe balcon la umbra florilor si urmareste ce se întîmplă pe afara. Iarna scoate numai nasul afara dar insistă să îi deschid usa de la balcon chiar dacă nu scoate nici macar o labuta afara. E foarte vorbareata si are mai multe tonuri  inclusiv unul de zbierat cind vrea ceva cu orice preț  [fri]  [fri]

 

Daca imi mai amintesc ceva mai scriu.

 

O adevarata diva  [:)] !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si motanul nostru sta cu roatele in sus  [:D] si toarce mult...e dupa mine precum un catel, unde merg eu, hop si el..daca intru la baie, sta la usa si ma asteapta pana termin....si cand vrea sa fie mangaiat, vine si-mi ia mana sa-l mangai...ii place sa fie scarpinat pe cap si sub barbie, sunt zonele lui preferate...e un motan tare bland, nu zgarie si nici nu musca...eu il iau in brate ca pe bebelusi si nu riposteaza...desface si el comodele si doarme in ele...o data a intrat intr-un dulap in boxa si l-a si inchis (cum a reusit, nu stim)...pana ne-am dat seama unde este, a durat ceva...cand era mic, se ascundea sub patul copilei si cand ea intra in camera, venea fuga spre ea si ii sarea in brate.

La 10 luni a suferit un accident urat, a avut mare noroc ca a supravietuit (s-a rupt membrana care imbraca organele, asa ca organele apasau pe plamani), a fost operat de urgenta si a stat 5 zile in spital...totul a costat mult, dar nu l-am putut lasa sa moara...si nu-mi pare rau. 

 

Parintii mei s-au ales cu o pisica...in august anul asta cumnata mea a gasit un puiut aruncat sub masina ei, era cat pumnul...au crescut-o ei cu pipeta, apoi i-au dat drumul afara (ei mai au 3 pisici)...s-a imprietenit apoi cu maidanezul alor mei (ei sunt vecini) si asa a ajuns la ai mei in vizita...o hraneau, se jucau cu ea, apoi in fiecare dimineata o gaseau la usa casei...si asa s-au hotarat sa o ia in casa...de mai bine de-o luna e pisica lor.

E zapacita rau, sare peste tot, inclusiv pe perdele, pe masa, pe TV...a intrat la ai mei in sifonier si le-a scos toti ciorapii, chilotii si pijamalele si le-a imprastiat in tot dormitorul  [:D] e jucausa, nu sta o clipa locului...doarme cu tata in dormitor, acolo are si copac si tavita...il linge pe cap, pe fata...si e dupa el precum catelul....daca vrea sa coboare in sufragerie, il asteapta, nu merge singura...la fel cand e sa mearga in dormitor, nu megre fara el...si e ft curata (de cand au luat-o in casa, nu a facut decat la tavita ei...daca uita sa faca si o apuca, fuge ca o racheta la tavita). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am nevoie sa-mi spuneti ca toate pisicile prezentate mai sus sunt nu numai frumoase, dar si cuminti.

Inca mai sper ca pisoiul meu este obraznic doar pentru ca e mic si prostut.  [:)]

Face numai nazbatii.

Ieri mi-a stricat modemul. M-a costat 130 de euro unul nou.

Azi mi-a rupt planta la care tineam cel mai mult. Am aruncat-o deja.

Maine nu stiu ce are in program, dar tinand cont ca a mai crescut si se poate cocota pe unde nici n-a sperat acum cateva zile, sansele s-o comita din nou sunt maxime. 

 

Va rog, spuneti-mi ca e doar o etapa!  [:)]

 

 

post-41981-0-18707800-1512741233_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deja am renuntat la o multime de plante. Mai am cateva si le-am ingramadit pe comoda din dormitor pe care nu se putea urca pana acum. Azi s-a urcat si acolo.  [batcap]  Bibelouri si alte prostioare eu nu am. Sunt adepta stilului minimalist. Insa, se poate urca pe blatul din bucatarie si imi este frica sa nu sara pe plita fierbinte.

Ieri l-a gasit fii-mea in chiuveta  leorpaind  la o farfurie murdara. 

Un an spuneti? Pe 25 face abia 4 luni  [:-)))] Noroc ca barbatul meu e mai mult plecat, altfel ma trimitea de acasa cu tot cu motan.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da și al meu se suie pe blat și l-am prins pe lingă focuri nu o data! Mi-e frica sa las o oala pe foc și sa-l știu in Bucătărie . Nu-ți apun ca intr-o zi era sa sara in cuptorul încins, ca e singurul loc unde nu a mers pina acuma! Și al meu are 1an jumate!

 

Bea și al meu din oale puse in chiuveta și ii place sa bea de la robinet.

 .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Al meu e foarte agil, se catara peste tot dar nu distruge, se strecoara delicat printre obiecte. Cateodata, rar, i se pune pata pe cate ceva, da cu labuta si nu se lasa pana nu l da jos. Ultima victima a fost un sah cu piese din sticla, lasat din neatentie desfacut pe birou. L-a dat jos, din fericire nu s a spart decat o piesa.

A, si recent a descoperit acvariul, pe care il aveam de cand l-am adus la noi, acum un an si doua luni. De abia acum a observat pestii, doi la numar. Se strecoara prin spatele acvariului si mai nou se catara pe el. Daca lasam capacul deschis cred ca se risca si la a baga o labuta inauntru.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...