Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum invat un pisoi sa doarma in patul lui?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 909
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si mita mea mi a dărîmat niște ghivece de pe pervaz la început. S-au făcut praf si ghiveciul si floarea. Pina la urma am rămas cu niște orhidee pe care le-am pus undeva mai sus ca începuse să rontaie din ele. Cred ca sint otravitoare pentru pisici. Mai am un ficus mare pe pervaz, se strecoare ușor pe lîngă el si nu pateste  nimic.

 

A mea nu se urca sus pe mobila si nici pe blatul de bucătărie. Nu stu de ce ca de putut ar putea. Se urca in schimb pe masa  [soricel] , e drept ca nici eu nu m am omorît cu educația  [fri] dar e jenant cind am musafiri  [fri] . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mita mea mi a dărîmat niște ghivece de pe pervaz la început. S-au făcut praf si ghiveciul si floarea. Pina la urma am rămas cu niște orhidee pe care le-am pus undeva mai sus ca începuse să rontaie din ele. Cred ca sint otravitoare pentru pisici. Mai am un ficus mare pe pervaz, se strecoare ușor pe lîngă el si nu pateste  nimic.

 

A mea nu se urca sus pe mobila si nici pe blatul de bucătărie. Nu stu de ce ca de putut ar putea. Se urca in schimb pe masa  [soricel] , e drept ca nici eu nu m am omorît cu educația  [fri] dar e jenant cind am musafiri  [fri] . 

Nu stiu daca orhideele sunt otravitoare pentru pisici, dar ficusul este sigur.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca orhideele sunt otravitoare pentru pisici, dar ficusul este sigur.

Din ficus n-a incercat niciodată să rontaie dar din orhidee da. In general daca am flori i  vaza pe masa se așează lîngă ele si servește. Cu lalele se joacă  [:)] . Zilele asta am cumparat floarea crăciunului, aia cu frunza roșii de care stiu sigur ca e otravitoare si cum am pus ghiveciul pe masa cum se postase lîngă el si vroia sa mănînce din frunze. A fost numai pentru cîteva secunde pînă să fie loc in alta parte pentru ghiveci  ca nu vroiam să i-l las la îndemînă.

 

De asta îi cumpăr tot timpul iarba de pisici să aibe verdeață la dispoziție. Vara pe balcon nu se apuca de rontait însă îi place să stea tolanita la umbra florilor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ale mele cat au fost mici s-au urcat in plante, au dormit, au mancat (mi-au omorat doi ani la rand trandafirii, mancau orice parte verde). A trebui sa renuntam la ele. Vad ca deocamdata nu au mancat ultimii trandafiri dar nu se stie pana la sfarsitul iernii. Numai slabutza sare pe blatul de la bucatarie (este prea inalt pt cealalta care este prea grasana sa sara atat de sus) si se duce la apa sa se joace. Inculpata:

 

 

 

 

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pfui, inseamna ca eu am cea mai cuminte pisica din lume.

nu are treaba cu ghivecele, cu bradul, nu strica, nu darama, nu are treaba cu musafirii, nu fura mancare, nu pofteste, nu cerseste, nu mananca florile, nu zgarie, nici macar nu scoate ghearele.

Doar cablu de internet l-a ros. Am certat-o si nu s-a mai atins de el.

Si vine si cand o chem. De 3 ori trebuie sa o chem.

 

Cand o cert ii spun doar 2 cuvinte. Cand le aude intepeneste, ma miauna si nu mai continua cu prostia.

Cuvintele sunt: cocorezu' soacrã-tii!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...