Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum invat un pisoi sa doarma in patul lui?


Recommended Posts

Off...imi este mila de pisicuță:(

Am lăsat pisica la 8 la cabinet si la 14 am fost sa o luam...este amețită si dezechilibrata,doarme mult, nu mănâncă, nu bea apa :( Acum doarme in căsuța ei...nu vrea să doarmă în culcușul improvizat pe jos,este la 30 cm fata de parchet...dar imi este teama sa nu se lovească dacă coboară.Sper maine sa prindă putina forță si sa mănânce putin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 909
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Alicia, depinde de anestezie și de pisicuță. Eu am sterilizat în martie anul acesta cele două surori de care ziceam mai devreme. Le-am dus pe la ora 13 și le-am luat seara de la veterinar. Deși le-am pus să doarmă fiecare într-un coșuleț pus pe jos, ele au vrut să doarmă împreună. Erau amândouă amețite când le-am luat de la vet, dar a doua zi au fost în regulă, se suiau chiar pe fotoliu și eu nu știam cum să le dau jos mai repede, deși ele nu aveau nimic :).

 

Singura problemă a fost cu Lizzie, una dintre surori, în noaptea de după anestezie a făcut foarte urât, probabil o durea sau avea coșmaruri (m-a avertizat doamna vet că pot avea coșmaruri de la anestezie).

 

Edit: și ale mele au avut ”hăinuțe” cam cinci zile după operație. Arătau ca niște sărmăluțe :), îmi pare rău că nu le-am făcut poze.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hop si eu  [clo]

 

pisi meu,baietel,castrat acum 2 saptamani,la o ora dupa operatie si-a revenit,adus acasa imediat,la inca 4 ore dupa,manca si se juca,desi mai era un pic ametit  [alcool] dar a fost puternic de la inceput de cand m-a gasit.la cat de bolnav a fost...am luptat impreuna!  [viki].sper ca vom depasi cu totul  [aerob]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si ale noastre au fost ametite (le-am sterilizat in acelasi timp). Au avut conuri, nu le-a placut de nicio culoare. Grasunela, ne-a spus dr, a avut diaree in timpul operatiei ceea ce nu este bine. Am mers cateva zile mai tarziu cu ele la control, totul era cum se asteptau. Scurt timp dupa am avut probleme mari cu Julsie, am crezut ca o pierdem (au zis ca ar fi IBS, vehiculau ideea sa o put to sleep, nu i-am lasat, a stat in spital cateva zile). Nu a fost din cauza sterilizarii, a fost din cauza rescue de unde le-am adoptat. Nu i-au facut nu stiu ce vaccin la timp.     

LE Am uitat sa spun ca dupa sterilizare le-au tinut peste noapte la clinica. Au vrut sa le tina pana a trecut efectul anesteziei. Am platit pentru doze suplimentare de painkillers (sterilizarea era inclusa in taxa de adoptie dar nu includea painkillers dupa operatie).

Operatia la fetite este diferita de cea de la baieti pt ca le scot complet toate organele reproductive (cel putin la clinica unde am facut noi sterilizarea). Amandoua aveau pe burtici o taietura destul de mare. DH o numeste major surgery. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Leti o sa pun si poze cand o sa ma invat cu tehnologia  [alcool] da,e bine,cred,desi analizele spun tot contrariul  [alcool] hepatic si diabet...dar luptam inainte! daca nu imi iesea in cale intr-o seara tarzie si nu ma urmarea o jumatate de ora pe jos,murea...pt asta m-a ales,sa-l salvez.si el m-a salvat cumva pe mine... [il]

 

nu stiu cum sa pun poze aici .am poze cu el micin laptop,,cand m-a gasit cam pe la 3 luni.suntem de un an si-o luna impreuna si ne iubim... [clo]

 

L.E 3 dr mi-au zis ca va muri.a avut abdomenul plin cu lichid.si nu am renuntat,n-am putut.am mers in orasul vecin la alt dr.singurul care si-a pastrat speranta,desi si el a fost uimit ca traieste si e asa bine.intre timp,anul asta,am tot repetat analizele la acelasi dr.si am si amanat castrarea,desi mi-a marcat prin casa o luna jum crunt,tot pt ca anestezia putea sa-l omoare din cauza bolii lui....am fost distrusa pana si-a revenit..dar m-a ajutat si dr,sui ca mine  [batcap]  [alcool]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Leti o sa pun si poze cand o sa ma invat cu tehnologia  [alcool] da,e bine,cred,desi analizele spun tot contrariul  [alcool] hepatic si diabet...dar luptam inainte! daca nu imi iesea in cale intr-o seara tarzie si nu ma urmarea o jumatate de ora pe jos,murea...pt asta m-a ales,sa-l salvez.si el m-a salvat cumva pe mine... [il]

 

nu stiu cum sa pun poze aici .am poze cu el micin laptop,,cand m-a gasit cam pe la 3 luni.suntem de un an si-o luna impreuna si ne iubim... [clo]

 

Velvet, big hug. Sanatate multa la pisuc. Ii dai medicamente?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...