Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum invat un pisoi sa doarma in patul lui?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 909
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La Multi Ani tuturor! Si pisoilor minunati!sa fie sanatosi! [clo]

 

Mi-e ff dor de pisi meu...ma tot gandesc la el cand plec mai mult timp ca sta singurel...si nu vreau sa creada ca l-am abandonat [:I] nu mai plec niciodata linistita de cand cu el. I-am spus ca il iubesc si nu il parasesc,doar plec sa-mi vad sora [cupisi]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

 

Ce mai faceți mămici de pisici? Ce năzbâtii au mai făcut gogoșicile blănoase? Ieșiți la raport, cu poze please! [:)]

 

Mianda, ați scos pomul? Noi azi îl scoatem, dat nu a mai prezentat nici un interes de ceva vreme. Am comandat spray-ul ăla de care mi-ai zis, vreau sa îl dau pe scaunele de la bucatarie sa nu le mai flauseze, deși acum e cam tirziu.  [batcap]

Am comandat și preșul recomandat de Lili, de-abia aștept sa îmi vina, ca iar am găsit pipilica pe parchet in fata cuștii. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, bradul e strans de ceva timp, mai exact de pe 1 ianuarie.

Dupa cum v-am spus, am dat cu spray crengile de la baza bradului, iar domnisorul daca a vazut ca nu se mai poate urca, ce credeti ca a facut? N-o sa ghiciti!

A sarit de pe ultima treapta a copacului sau direct in varful bradului. Am inlemnit cand am vazut. Prima data a fost de fata sotul meu, iar cand mi-a povestit am crezut ca glumeste

asa cu mine, doar sa se lege de motanul meu. Nu l-am crezut.

 

In alta ordine de idei, am cumparat si noi laser. Ieri a fost prima zi de joaca cu el. Nici de somn si nici de manacare nu a mai avut timp.  [:-)))]  Azi cred ca are febra musculara ca e cam pleostit. Le-am dat ordine stricte la ai mei sa nu se mai apropie azi de laser.

 

Cred ca am gasit si un pat bun pentru el. Un soi de cos impletit, din iarba de mare. Ii place.

Vin si cu poze, dar mai tarziu. Acum trebuie sa bucataresc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, nu stiu ce sa zic de sprayul ala si de scaune. Le-am dat si eu pe ale mele, dar o singura data. Fiind in bucatarie ma deranja mirosul, asa ca am renuntat.

Oricum, scaunele noastre sunt varza acum. Fiind din piele, sunt toate perforate si zgariate. Sotul meu a vorbit singur vre-o 2 saptamani, dar acum s-a resemnat. Se declara multumit ca-si indeplinesc rolul pentru care au fost create si anume, cel de a sta pe ele.  [:)]  Nu mai conteaza cum arata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Letitia, nu stiu ce sa zic de sprayul ala si de scaune. Le-am dat si eu pe ale mele, dar o singura data. Fiind in bucatarie ma deranja mirosul, asa ca am renuntat. Oricum, scaunele noastre sunt varza acum. Fiind din piele, sunt toate perforate si zgariate. Sotul meu a vorbit singur vre-o 2 saptamani, dar acum s-a resemnat. Se declara multumit ca-si indeplinesc rolul pentru care au fost create si anume, cel de a sta pe ele. [:)] Nu mai conteaza cum arata.

 

hahaha, Asa si la noi cu scaunele, doar ca ale mele nu sint din piele,  sint de imitatie de piele și nu se vede foarte tare, dar cind pui mina pe ele sint aspre și flaușate acolo unde și-a ascuțit domnul manichiura. Asta e, ne-am resemnat, bine ca se poate sta pe ele, ca pe partea unde șezi e ok, nu-s zgâriate .

 

La voi cine e favoritul pisicii? La noi eu sint, îl place și pe bărbat , dar nu se înțelege bine cu fiu-miu deloc. Nu știu cum sa fac sa-i împrietenesc . Ma gindesc sa-i dau lui fiu-miu niște Dreamies la îndemâna sa-i mai dea din cind...!Aveti alte idei?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, ma faci sa rad cînd zici ca pisoiul nu se intelege cu fiul tau, mi-amintesc ca de fapt pentru el l-ai luat  [:D] . Ca sa vezi ca nu-i pentru cine se pregateste, ci pentru cine se nimereste  [:D] .

 

Nu stiu ce sfat sa-ti dau, eu una am invatat de la pisica mea ca e greu sa educi pisicile, ele au "capul" lor si nu se lasa fentate. Poti sa încerci cu dreamies, probabil ca o sa-l iubească 5 minute pînă mănîncă "dulciurile"  [:D]  [:D] . La a mea eu sint "persoana de contact" dar e OK si cu ceilalti. Apropos de crantanele, pisica mea le iubește pe cele de la felix  [:)] .

 

Pisica mea moare de placere sa se întindă pe salteluta mea de pilates,  cum aude ca o întind vine in goana mare, se întinde pe ea si isi ascute ghearele  [soricel]  si apoi se culcuseste pe ea si incepe sa toarca  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...