Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum invat un pisoi sa doarma in patul lui?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 909
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

mianda  [flo2]  a avut ascita,lichid in abdomen.care din ce-am inteles,nu va trece niciodata...mi s-a spus de multi dr ca va muri,toti au murit de aceasta boala...speram sa dispara prin alimentatie,adica bobite tratament.are ficatul cu probleme si a dezvoltat si pancreatita si diabet...luptam,ce sa facem?de cand m-a gasit,am luptat,amandoi...e durere in sufletul meu,dar vom fi bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va povestesc cum am crezut azi pentru cateva minute ca a fugit pe geam?

Eu stau la parter si mereu sunt cu spaima in suflet ca poate pleca la plimbare.

In seara asta am uitat usa de la baie deschisa iar geamul era si el deschis pe oscilobatant. Cand mi-am dat seama am inghetat instant. L-am strigat si l-am cautat prin casa, iar pisi nicaieri!

Am deschis geamul sa vad afara, dar era deja noapte si n-am vazut nimic. Mi-l tot inchipuiam el singurel afara in frig si ploaie...

Eram toti pregatiti sa plecam dupa el, cand si-a facut aparitia domnisorul, somnoros si ciufulit. Cred ca a dormit pe un scaun in bucatarie. Doamne, ce m-am bucurat!

 

Nici nu stiu cum sa procedez cu geamurile.

Habar n-am daca poate iesi atunci cand geamul este deschis doar pe oscilobatant. Banuiesc ca poate, mai ales acum, cand nu este foarte mare.

Vreau sa-i pun o zgardita cu numele lui si cu numarul nostru de telefon. Deocamdata suntem la faza de incercari. Nu vrea nicicum zgarda, fuge ca disperatul prin toata casa.

 

post-41981-0-64520900-1516138546_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

m

 

Plasa pentru insecte nu ajuta prea mult la pisici, dar eu am gasit un site: "pisici la ferestre", ca stau la 10, si oricate vieti ar avea matzele mele, nu sunt pregatita sa le risc aiurea. 

Asta pe la noi, dar sigur se gaseste si in Germania ceva similar....

Multumesc, dar este exclus asa ceva aici. Nu permite legea sa aduci modificari aspectului exterior al cladirii.

 

Nici cu cipul inca nu stiu daca sa-i pun sau nu.

In zona noastra oamenii sunt foarte conservatori si cred ca reactioneaza mai repede cand vad un nume si un numar de telefon. Sunt putini cei care cipeaza pisicile, in general crescatorii, sau cei care calatoresc cu pisicile in strainatate. 

 

Letitia, da, il castrez la sfarsitul lunii viitoare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Multumesc, dar este exclus asa ceva aici. Nu permite legea sa aduci modificari aspectului exterior al cladirii.

 

 

Baietii care au venit la mine mi-au zis ca au o gramada de variante, de genul unui slitz subtire, doar pentru deschizatura geamului in pozitia batanta. Ar fi la tine in casa, deci nu ai aduce modificari exteriorului. La fel, au o rama care se potriveste in golul ferestrei, atunci cand aceasta e deschisa complet, asa ca se pare ca exista solutii care sa nu modifice extreriorul. La o adica, daca esti mai "mesteroasa", poti lua de la un magazin de bricolaj o plasa potrivita si sa confectionezi singura ramele din tuburi de PEHD. E relativ simplu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...