Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum invat un pisoi sa doarma in patul lui?


Recommended Posts

Este o solutie interesanta, insa nici acest lucru nu-l pot face. Locuiesc cu chirie si nu pot gauri geamurile. Nu intentionez sa locuiesc toata viata aici, iar cand plec trebuie sa predau totul asa cum am primit.

 

se pot monta si fara a folosi prinderea in suruburi.

 

"Pentru stabilitate maximă, grilajul se montează cu șuruburi (incluse) dar poate fi și lipit cu bandă adezivă de toate părțile ferestrei. Dacă este posibil, grilajul ar trebui montat pe fereastră folosind șuruburile incluse. Acest lucru asigură o protecție de lungă durată pentru pisica dumneavoastră. Dacă nu este posibil să prindeți în șuruburi, atunci lipiți cu adeziv sau cu bandă, spre exemplu cu TESA Powerstrips®. Vă recomandăm să vă asigurați că materialele utilizate permit și o desprindere fără complicații în caz de nevoie."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 909
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu cind mi-am schimbat geamurile in toata casa am cerut sa imi puna o siguranta la fiecare geam, care nu se deschide mai multe de 6 centrimetri. Daca vrei sa deschizi mai mult scoti siguranta.A ajutat ca in felu asta nu am mai avut suprinze si si-a dat seama si el ca nu poate iesi. Acum drept sa spun nici nu il mai intereseaza sa evadeze, iar daca scapa in gradina sta si miroase iarba 5 minute apoi vine fuguta in casa, caci e friguros.

 

Mianda aici toate animalele au cip, daca gasesti un animal pe strada, il duci la primul vet care citteste cipul si suna stapinul. Uneori unii au furat animale si nu le duceau la doctor tocmai ca sa nu se descopere ca e furat (vetul primul lucru citeste cipul). Mi se pare tare util. 

 

Cu zgarda nici al meu nu vrea cu nici o forma, nici nu imi mai bat capul cu asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, cred ca montarea unei sigurante de genul asta este solutia ideala. O sa pun barbatul sa studieze problema.

 

La lipit ferataniile alea cu banda sau cu adeziv nu ma bag. Dupa o experienta esuata in Romania cu niste jaluzele si una in Germania cu o garnisa la perdea, exclud din start aceasta varianta. Nu are cum sa fie o alternativa viabila, mai ales cu un pisoi care ajunge la greutatea de 8 kg.  [:)]

 

Voi intreba si veterinarul care sunt sansele ca o pisica cu cip sa ajunga la stapan in caz ca e pierduta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Plus ca merg pe verticala. L-am si vazut cum face, apoi am vazut un documentar la TV in care explica cum au incheietura labutii deosebit de flexibila si rotativa si nu au nici o greutate in a merge metri in sir pe  verticala.

 

Pina sa imi pun sigurantele si al meu a sarit de la etaj de 2 ori, din fericire i s-a facut frica si a stat pitit in gradina pina l-am gasit. Putea foarte bine sa fuga in strada mare, peste gard, dar nu a facut-o.Pfiu! M-au trecut toate sudorile!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...