Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum invat un pisoi sa doarma in patul lui?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 909
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Un subiect pe gustul meu ...

Nasol e sa ai animalutul bolnav, am trecut si eu si...n-a fost deloc placut, mai ales ca s-a sfarsit trist. In fine, acum sunt "mama" de 2 bucati, mama si fiica, rasa europeana (ce-mi place denumirea asta) , adoptate imediat dupa pierderea primei pisicute (prima pt al meu copil)... matza mica avea 3 zile (acum are 9 luni), un carnat mic, fara ochi...nascut cu chiu cu vai, prin cezariana, resurscitat vreo 10 minute...fapt care se resimte acum, e cam zuza, iar mama cca 2 ani are...am tras si cu ea, a cazut de la balcon, etaj 2...cu plase....doar ca nu erau securizate complet...se blocau ele, dar a dus-o mintea sa le deblocheze...asa ca s-a finalizat cu operatie...tije in coloana, e poveste complicata. Acum e...ca si cand nici nu s-ar fi intamplat nimic, ea n-a cazut...tot pe geam sta si tot se chinuie sa deblocheze plasele. E misto cu 1...dar cu 2 e distractie maxima, mai ales noaptea cand le apuca joaca si fugareala prin casa. Problema cu plasele o avem si noi, e haios cand isi discuta amandoua 1 bunata plasa, sfarsesc prin a se cuibari amandoua in ea....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai de mine ce ai mai tras Emanouela!!! Poate pui si vreo 2 poze sa ne convingem!  [:)]

 

Mianda, frumos mai e blanosul tau! Cite kile mai are? 

 

Al meu a avut o raceala dupa ce l-am luat, era micut tare. Ne=a dat antibiotice, pe care i le dadeam cu siringa. Si eu tot asa as face, as pisa pastila, as pune-o intr-un pic de apa si i-asi da-o cu siringa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

emanouela  [flo2]  asta-i dracusor,nu merge nicicum...acum am mers la farmacia vet sa vad daca pot sa ii dau comanda de pliculete samylin.poate orfi pulbere si l-o manca in hrana umeda gastro.sa-ti traiasca pisicutele!sa fie sanatoase!

 

o sa incerc si cum ziceti voi.sa nu zic ca n-am facut-o si pe asta ...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Mianda, frumos mai e blanosul tau! Cite kile mai are? 

 

Multumesc.

Are 6 luni si 4,4 kg.  Pare mult ca si kg, insa mie mi se pare ca e cam suplu. Mananca foarte putin, dar asa e el sclifosit. Are mancare la discretie dar nu mananca decat cand i se face foame. Nici cand stam noi la masa nu cerseste. De fapt, cred ca nici nu stie ca noi mancam  [:-)))] Nu a fost servit niciodata cu mancare de-a noastra, asa ca nu stie ce avem noi in farfurie.

Nu v-am spus ca i s-au schimbat dintii. Am si gasit prin casa 2 canini. Acum are niste dinti mari si vigurosi, numai buni sa ne muste. 

Pune si tu o poza cu pisicul tau sa-l vedem si noi in toata splendoarea ca pana acum ni l-ai aratat si nu prea. I-am vazut ori numai ochii, ori numai urechile.  [:)]  Al tau a ajuns deja la greutatea de la maturitate? Cate kg. are?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mianda, al meu are 4.5 kg! Dimineata merge cu mine in baie, bea apa de la robinet, iar apoi se suie pe cintar! Asa stiu exact cite kile are! [:)]  Dar e lungut ca un iepure, deci suplu. Tot asa e sclifosit, dar foarte curios, vrea sa miroase orice mincam noi, dar nu gusta decit rar. Ii place piptul de rata! Nimic altceva din ce mincam noi!.

 

Lili, Grasunela aduce cu al meu, doar ca e mai falcoasa! [:-)))]

 

Emanouela, ce am ris de dive! Al meu seara cind doarme pe canapea linga mine, isi pune minuta la ochi, ca si cum l-ar deranja lumina. Poate chiar il deranjeaza. Barbatul fuge repede si aprinde lampa cu picior, nu cumva baietelul sa nu poata dormi bine! [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si ale mele dorm cu labutele pe ochi, zici ca le bate soarele...eu insa sunt mai afurisita, le necajesc,,,le dau labutele la o parte...ca-mi plac grimasele lor si cum se acopera ele si mai bine. Imi plac mult ale voaste, mai ales astea gri albastru, visam si eu una....dar m-am ales cu 2 europene  [:D] . Initial am zis ca zuza mica o dau dupa ce se intarca....dar sunt atat de haioase impreuna si afectuoase una cu alta, plus ca zuza inca nu e intarcata complet la cele 9 luni ale ei [alap] , ca m-am razgandit .

La mine, mama- Blue (ca are ochii albastri si pana acum vreo 2 saptamani a fost albastra pe burta...nu stiu cu ce solutie a dat-o cand I-a facut cezariana dar a tinut frateeeee, am zis ca in vara ii cer si eu sa imi fac niste suvite nebune) are 5 kg iar Sasa, ficasa, e felina...3,5 kg.

Velvet cum e dracusorul? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...